Close

Strona 210 z 293 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 091 do 2 100 z 2925
  1. #2091

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    [...]Zreszta juz jakis czas temu pisalem o tym, ze takie praktyki sa, ale nie chcialo mi sie wierzyc zeby NP by cos takiego robil na naszym malym rynku.

    Przykre jest to, ze niektorzy moderatorzy dali sie w to wciagnac i tak mocno trzymaja strone wychwalaczom D600.
    No chyba, ze tez maja interes w poprawie wizerunku D600. No to wtedy wszystko zrozumiale.[...]
    Pisze to osoba będąca dwa miesiące na forum oskarżając między innymi Jacka, który jest tutaj od 8 lat.


    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    [...]Forum mialo byc obiektywne. [...]
    Obiektywizm wg Ciebie to ciągle marudzenie i narzekanie? Przecież sami użytkownicy piszą o tym, że kurz jest widoczny przy przysłonie minimum f/18, co oczywiście nie powinno mieć miejsca. W praktyce nie jest to tak uciążliwe, wystarczy dmuchnąć gruchą co kilka tysięcy zdjęć, dodatkowo problem z czasem ustępuje. Ostatecznie wyczyścić matrycę na mokro, co i tak w innych korpusach musisz robić.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #2092
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Ale dlaczego nie wolno powtarzać "bubel - kurzy"? Dlaczego nie można wypowiadać opinii jak się nie ma aparatu?

    W nowym temacie można w koło powtarzać że aparat wspaniały i nie widzę warunku aby pozytywne opnie mogli wypowiadać tylko właściciele aparatu.

    Nie ma co ukrywać i udawać, ale widać że ostatnio na forum pojawili się pracownicy Nikona i różnych firm robiących marketing aby poprawić wizerunek firmy.
    Tego typu marketing kosztuje dużo taniej niż poprawienie jakości.
    ..

    Kiedyś robiło się to po cichu i wszyscy udawali, że coś takiego nie istnieje albo jest to marginalna sprawa. Teraz robi się z tego ogromny biznes i wiele firm idzie tą drogą aby szybko poprawić swoje notowania.
    Wolno pisać, że D600 kurzy. Sa o tym 2 wątki - jeden zamknięty, ale drugi otwarty. Trzeci jest o zadowolonych posiadaczy. I następne wątki o dylematach - co kupic typu D600 czy D800, D700 czy D600, 6D czy D600 itp.

    Nie sądzę by kurczeblade by związany z NP. Ja wiem, że ja nie jestem związany z NP. A to ja zaproponowałem by skończyć przepychanki. Dlatego, że nie lubię jak sie ludzie kłócą bez sensu, a nie dlatego, że mi nikon płaci. Ty jesteś na tyle długo czytelnikiem forum, że powinienes wiedzieć/wyczuć czy obsada moderatorska jest w jakikolwiek sposób powiązana/uzalezniona od NP.
    Nie jest.

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    myslalem, ze tylko ja mam takie wrazenie. Zreszta juz jakis czas temu pisalem o tym, ze takie praktyki sa, ale nie chcialo mi sie wierzyc zeby NP by cos takiego robil na naszym malym rynku.

    Przykre jest to, ze niektorzy moderatorzy dali sie w to wciagnac i tak mocno trzymaja strone wychwalaczom D600.
    No chyba, ze tez maja interes w poprawie wizerunku D600. No to wtedy wszystko zrozumiale.

    Idealna strategia: zepchnac temat kurzu (a wlasciwie wiadomej wady jaka wystepuje nagminnie w modelach D600) gdzies na bok, najlepiej do Hydepraku (pewien uzytkownik forum to proponowal) gdzie malo kto zaglada. Utworzyc watek w ktorym "legalnie" bedzie mozna usuwac niepochlebne opinie o D600, a w szczegolnosci opinie o tej przykrej kurzowej wadzie. No i w niedlugim czasie, ktos kto chce wejsc w swiat fotografii, wchodzi na forum nikoniarze, chce zasiegnac opinii o D600 bo widzi fajne promocje, no i na forum same zachwyty. A o wyzej wspomnianej wadzie cisza. Idealnie.

    A teraz pewnie poleca gromy, ze jestem schizofrenik, ze to sie leczy, ze nie mam aparatu D600 i sie na jego temat wypowiadam itp itd.
    Bardzo spiskowa teoria, ale nieprawdziwa. Oświadczam ci, że NP nie ma nic z tym wspólnego. Chyba. Bo nie mają moderatorzy, nie ma zapewne kilku userów, którzy wam się narazili śmiąc pisac cokolwiek dobrego o body.
    Ten wątek (o kurzeniu) istnieje. Dlaczego zakładasz, że na tamten (pozytywny) wątek ludzie trafią, a do tego nie? Myslisz, że to jedyne wątki o D600 - jest ich pełno, w wielu miejscach się nawiązuje do D600. I pisze się tam o kurzeniu. Nie ma obaw by ktoś, kto szuka informacji został niedoinformowany.

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    Forum mialo byc obiektywne. Jakby nie bylo tej wady kurzowej to by nikt o niej nie pisal. A Nikon by nie wprowadzal D610. A jak sa jakies wady to niech ludze o nich na forach pisza. W D800 lewy AF byl to pisali, i dobrze. Dzieki temu wiele osob wie, ze przy zakupie D800 czy to nowego czy uzywanego warto zwrocic uwage na 2 pierwsze cyferki numeru seryjnego. ....
    Obiektywnie to jest wtedy, gdy wada przesłania wszystko inne? O innych rzeczach wolno pisać, czy nie? Bo zaraz dojdziemy do momentu, że jakakolwiek wpis o D600 będzie obligatoryjnie musiał zawierac informacje o kurzeniu.
    Co do obiektywizmu. Czy na tym forum nie możesz znaleźć informacji o kurzeniu D600 ? No bardzo przepraszam. Ja odnosze ze ta informacja zmonopolizowała info o D600. Domaganie się, by nie wolno było pisac niczego pochlebnego jest przegięciem.

    Cytat Zamieszczone przez digit Zobacz posta
    Tylko, że temat kurzu osiągnął już poziom jakiejś paranoi. I to jest problem.

    można odnieść wrażenie, że konkurencja założyła sobie konto na tym forum, żeby oczerniać ten model.
    Doszliśmy już chyba do poziomu paranoi.
    No waśnie. Dlaczego bez sensu podejrzewa się o PR NP, a konkurencjo i o czarny PR nie?

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...jak najbardziej można, tym bardziej że Nikon "przyznał" się do wpadki D600 wypuszczając ... D610.
    Dla mnie było to najgorsze posuniecie Nikona, pokazujący że ma w d... tych co kupili D600 bo serwis jest w stanie tylko wyczyścić matrycę zamiast wymienić wadliwy element.
    Dzięki min. takiemu "podejściu" zaufanie do Nikona i lustrzanek mocno ucierpiało, sprzedaż firmy i akcje ostro lecą w dół. ŻRÓDŁO
    Oczywiście. Zgoda.

    Ja sam piszę o tym, że nie podoba mi się przepuszczenie takiej wady przez Nikona, niedopracowanie produktu, brak akcji serwisowej itp. Ja tak piszę i jestem zarazem podejrzewany o działanie na rzecz firmy. Nielogiczne.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Raczej wątpię jakoby pracownicy NP próbowali na forum zareklamować D600 , bardziej robią to sklepy, sklepiki, pojedyncze osobo/firmy itp bo po prostu ze sprzedażą D600 jest bardzo słabo.
    I tu tez możesz mieć rację, choc bez przesady. (dodam tylko, że sklepu żadnego nie mam).

    Tak w ogóle to widzę, że osoby niezadowolone są niezdowlone z tego, że nie mają oponentów w tym wątku. Lubia sie kłócić, ale jak tu się kłócić sami z sobą?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-12-2013 o 16:06
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #2093

    Domyślnie

    Jestem sponsorowany heh i moje drugie imię to Nikon Polska, a moje przyszłe dzieci to będą małe Nikonki...

    od pierwszego momentu na tym forum i pierwszych moich postów na temat D600 .... Już mi wyrażano: wyrazy współczucia, gniew że taki aparat zakupiłem, szacunek że takim aparatem mogę robić zdjęcia, pisano mi że mam aparat niczym samochód z zepsutymi hamulcami, albo rower z podziurawioną dętką, że jestem sponsorowany przez NP, a teraz że mam sklep i nie idzie mi sprzedaż d600 i próbuje pozbyć się tego, że mogłem kupić 6D, pytania: że dlaczego przeniosłem się do Nikona - a najlepsze było
    ŚLEDZENIE MNIE po innych forach w internecie i szukanie spiskowej teorii. Nie mówiąc nic o złośliwościach w komentarzach pod zdjęciami które pokazywałem z tego aparatu i to wszystko dlatego że dobrze mi się pracuje D600 i opisałem wrażenia na forum...

    Ale co powiecie na to, najbardziej lubianą marką jest dla mnie Pentax, który zapoczątkował moją zabawę z fotografią analogową i później cyfrową. Uwielbiam też Canona, który przez dłuższy czas mi służył i czasami teraz też, Nikon jest od niedawna, i uważam że ma dobry sprzęt. Ale dobra ja jestem sponsorowany, bo robię zdjęcia, korzystam z tego jak przystało i piszę że tymi "młotkami fajnie mi się wbija gwodździe" zamiast siedzieć na forum i współczuć niezadowolonym ZE WSZYSTKIEGO! bo zakładam że większość tutaj ludzi którzy tak psioczą w kółko o tym samym, po dłuższym siedzeniu w innym systemie, też by marudziła i nic konkretnego nie wnosiła w tą dziedzinę, na forum. Każda marka ma swoją ciemną stronę.. Mnie pod dłuższym czasie siedzenia w C drażnił C ale przesiadywałem na forum i nie pisałem tego w kółko płacząc komuś w bark że źle się z tym czuje...


    Żeby nie było że tylko Nikon u mnie jest od zawsze i że jestem sponsorowany. To moja torba z ostatniego zlecenia:
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 07-12-2013 o 17:42

  4. #2094

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    od pierwszego momentu na tym forum i pierwszych moich postów na temat D600 .... Już mi wyrażano: wyrazy współczucia, gniew że taki aparat zakupiłem, szacunek że takim aparatem mogę robić zdjęcia, pisano mi że mam aparat niczym samochód z zepsutymi hamulcami, albo rower z podziurawioną dętką, że jestem sponsorowany przez NP, a teraz że mam sklep i nie idzie mi sprzedaż d600 i próbuje pozbyć się tego, że mogłem kupić 6D, pytania: że dlaczego przeniosłem się do Nikona - a najlepsze było
    ŚLEDZENIE MNIE po innych forach w internecie i szukanie spiskowej teorii. Nie mówiąc nic o złośliwościach w komentarzach pod zdjęciami które pokazywałem z tego aparatu i to wszystko dlatego że dobrze mi się pracuje D600 i opisałem wrażenia na forum...
    Po prostu musisz się do tego przyzwyczaić. Na forum, każdy kto trwa przy swoim zdaniu jest na coś takiego narażony. I będzie atakowany z każdej strony. Tak to już niestety jest
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #2095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie sądzę by kurczeblade by związany z NP. Ja wiem, że ja nie jestem związany z NP. A to ja zaproponowałem by skończyć przepychanki. Dlatego, że nie lubię jak sie ludzie kłócą bez sensu, a nie dlatego, że mi nikon płaci. Ty jesteś na tyle długo czytelnikiem forum, że powinienes wiedzieć/wyczuć czy obsada moderatorska jest w jakikolwiek sposób powiązana/uzalezniona od NP.
    A gdzie ja napisałem, że kurczeblade jest związany z NP albo obsada moderatorska jest powiązana/uzależniona od NP?

    Na pewno pamiętasz jak kilka lat temu, zaczęto narzekać na serwis Nikona. Pojawiały się zdjęcia na forum czy na stronie facebook Nikona ośmieszające serwis. Akcja zaczęła być nagłaśniana na wielu innych stronach. Co się stało później. Nikon zamiast przeprosić i postanowić poprawę nasłał na forum przedstawiciela PR. Ten zamiast wyjaśnić sytuację zaczął mieszać i dzielić na forum. Obecny Admin i większość odcięła się od tego. Pojawiały się jakieś niejasne propozycje spotkań. Tak naprawdę chodziło jedynie aby wyciszyć całą sytuację bo to było nie dobre dla Nikona.
    Pamiętam, że umieściłem wtedy na forum przedruk z firmy która zajmowała się zwalczaniem firm PR pokazując jakie sposoby oni stosując. Chciałem ostrzec forumowiczów przed nieczystą grą osoby z PR i metod jakie oni stosują. Z jakiegoś powodu mój post zniknął następnego dnia. Nigdy nie dowiedziałem się dlaczego. Jeżeli to możliwe chciałbym odzyskać ten tekst bo gdzieś zapodziałem link do tej strony.

    Kilka lat później znowu zaczęło się wrzenie na forum dotyczące problemów D7000, i scenariusz się powtórzył. Przedstawiciel PR z ramienia Nikona zapisał się na forum, zaczął mieszać, rozmydlać, dzielić i ... wszystko skończyło się rozmyciem problemu.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wolno pisać, że D600 kurzy. Sa o tym 2 wątki - jeden zamknięty, ale drugi otwarty. Trzeci jest o zadowolonych posiadaczy. I następne wątki o dylematach - co kupic typu D600 czy D800, D700 czy D600, 6D czy D600 itp.
    A gdzie regulaminie forum jest napisane, że w wątku dla zadowolonych mogą pisać tylko zadowoleni?
    Obserwuję, że na forum zaczyna się dziać to samo co polityce. Małe grupy wychodzą z żądaniami zapewnienia im specjalnych przywilejów, np. w temacie nie wolno pisać negatywnie o Nikonie. Ciekawi mnie który punkt regulaminu zawala na to? Jeżeli nikt nikogo nie wyzywa i nie obraża nie widzę powodu aby cenzurować tekst.
    Co gorsza, te małe grupy, zaczynają żądać specjalnych przywilejów i co gorsza jest im to zapewniane. Problem polega na tym, że wygląda na to, że jest to sterowane przez PR Nikona.

    P.S. Chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie został usunięty mój wpis w temacie:
    # Nikon D600 - Same zachwyty #
    Nie napisałem tam ani jednego słowa negatywnego o Nikonie D610
    Dla tych co nie widzieli zamieszczam poniżej

    Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego forum, prezes Nikona, naszego forum Nikoniarze. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, właściciel kilku aparatów marki Nikon. Niech żyje nam prezes sto lat!
    To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego Nikona. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

    Mam nadzieję, że powyższy tekst nie zniknie tutaj
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 07-12-2013 o 20:15
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #2096

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Po prostu musisz się do tego przyzwyczaić. Na forum, każdy kto trwa przy swoim zdaniu jest na coś takiego narażony. I będzie atakowany z każdej strony. Tak to już niestety jest
    Przydałoby się zrobić osobne fora

    1) Malkontenci i ich problemy duchowe
    2) Praktycy i ich sprzęt
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 07-12-2013 o 20:21

  7. #2097

    Domyślnie

    3. Złośliwe komentarze i wtedy zrozumiesz dlaczego Cię tak atakują.
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  8. #2098

    Domyślnie

    Każdy dział forum ma swoją mekano (z pozdrowieniami dla niej ). Temat powyższy, chyba jako jedyny, ma ich nawet więcej niż jedną.. Przyznam, że choć krótko jestem na forum, bo raptem kilka lat, to nie przypominam sobie tak "specyficznych" wątków..

  9. #2099
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Na pewno pamiętasz jak kilka lat temu, zaczęto narzekać na serwis Nikona. Pojawiały się zdjęcia na forum czy na stronie facebook Nikona ośmieszające serwis. Akcja zaczęła być nagłaśniana na wielu innych stronach. Co się stało później. Nikon zamiast przeprosić i postanowić poprawę nasłał na forum przedstawiciela PR. Ten zamiast wyjaśnić sytuację zaczął mieszać i dzielić na forum. Obecny Admin i większość odcięła się od tego. Pojawiały się jakieś niejasne propozycje spotkań. Tak naprawdę chodziło jedynie aby wyciszyć całą sytuację bo to było nie dobre dla Nikona.
    Pamiętam, że umieściłem wtedy na forum przedruk z firmy która zajmowała się zwalczaniem firm PR pokazując jakie sposoby oni stosując. Chciałem ostrzec forumowiczów przed nieczystą grą osoby z PR i metod jakie oni stosują. Z jakiegoś powodu mój post zniknął następnego dnia. Nigdy nie dowiedziałem się dlaczego. Jeżeli to możliwe chciałbym odzyskać ten tekst bo gdzieś zapodziałem link do tej strony.
    Nikon usiłował wywrzeć presję na forum, ale admin sie postawił i uznał, że forum ma być niezalezne. Stosunki z NP uległy "zamrożeniu" wręcz, zmuszono nas do zmiany nazwy. Docxxx założył stronę o serwisie. Jak widzisz forum postawiło na niezalezność, kosztem popsucia układów z NP. Stosunki do tej pory się jakoś specjalnie nie ociepliły, choć fomag podjął ostatnio próbę podjęcia wspólpracy - stąd ankieta NP, potem NP się zastanowi czy forum ma dla nich jakies "propagandowe" znaczenie (oni tego nie są pewni???)

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Kilka lat później znowu zaczęło się wrzenie na forum dotyczące problemów D7000, i scenariusz się powtórzył. Przedstawiciel PR z ramienia Nikona zapisał się na forum, zaczął mieszać, rozmydlać, dzielić i ... wszystko skończyło się rozmyciem problemu.
    Ja nic nie wiem na ten temat, nie sledziełm tematu D7000, wiem tylko, że Fatman walczył z serwisem.

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    A gdzie regulaminie forum jest napisane, że w wątku dla zadowolonych mogą pisać tylko zadowoleni?
    Obserwuję, że na forum zaczyna się dziać to samo co polityce. Małe grupy wychodzą z żądaniami zapewnienia im specjalnych przywilejów, np. w temacie nie wolno pisać negatywnie o Nikonie. Ciekawi mnie który punkt regulaminu zawala na to? Jeżeli nikt nikogo nie wyzywa i nie obraża nie widzę powodu aby cenzurować tekst.
    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Przyznam, że choć krótko jestem na forum, bo raptem kilka lat, to nie przypominam sobie tak "specyficznych" wątków..

    Naprawdę wyszukujecie spisków tam gdzie ich nie ma. Nie ma na forum takiej praktyki (wątek ściśle moderowany, wpisy nie na temat usuwane)?
    Popatrzcie na wątki w optyce - Nikkor 35/1.8 - same zdjęcia. To samo z nikkorem 85 i paroma innymi szkłami. Wątek o D200 - same zachwyty. Bardzo dużo watków przyklejonych. Ja grożę karteczkami za wpis z pytaniem w wątkach przyklejonych o D300, 600, 700, 800. Ja co chwilę wyrzucam posty z tamtych wątków. Tam jest 3x więcej postów usunietych niż widocznych! Nie ma tam obrażania userów - sa czasami sensowne pytania. I sa wyrzucane albo przenoszone, bo nie tam jest ich miejsce.

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Co gorsza, te małe grupy, zaczynają żądać specjalnych przywilejów i co gorsza jest im to zapewniane. Problem polega na tym, że wygląda na to, że jest to sterowane przez PR Nikona.
    Nikt nie żadał założenia pozytywnego tematu o D600. To sugerowałem ja. Ja nie jestem sterowany przez PR nikona. I to by było na tyle w temacie. Naprawdę nie wracajcie do NP bo to bzdura.

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    P.S. Chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie został usunięty mój wpis w temacie:
    # Nikon D600 - Same zachwyty #
    Nie napisałem tam ani jednego słowa negatywnego o Nikonie D610

    Mam nadzieję, że powyższy tekst nie zniknie tutaj
    Ja go usunąłem, podobnie jak odpowiedź kurczeblade na ten post. I usunąłem tam (wcześniej) kilka innych postów innych osób. Powód - ewidentna próba psucia tematu, robienie OT tak, by wątek zszedł na psy.

    Należy sobie po prostu zadać pytanie czy moderator może czyścić OT.
    tak przy okazji - teraz tez nie rozmawiamy o D600, tylko robimy OT. I to tez powinno iść do kosza. Nie przez cenzurę, tylko dlatego że to OT.
    Chcemy zaśmieconych tematów czy nie?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-12-2013 o 20:58
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #2100

    Domyślnie

    Za moich czasow to sie mowilo: nadgorliwosc gorsza od fasz...
    Ja rozumiem, ze mozna byc zakochanym w swoim sprzecie, ale czy trzeba za wszelka cene....

    Troche luzu i dystansu, a i cale forum wroci do stanu obiektywnosci i rzeczowosci. Jak czytam tematy z 2005 - 2007 r, to az chce je sie czytac. To bylo forum pomocy i rady.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Strona 210 z 293 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220260 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •