Close

Strona 207 z 293 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217257 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 061 do 2 070 z 2925
  1. #2061
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Sosnow/Tilburg
    Posty
    121

    Domyślnie

    A ja po kilku tygodniach milczenia mogę napisać, że całkowicie straciłem wiare zarówno w D600 jak i zachwyty nikoniarzy zaciekle broniących tego aparatu tutaj na forum. Uważam, że aparat nie dośc że kurzy i chlapie olejem, to przede wszystkim wyposażony został w najgorszy moduł AF jaki tylko Nikon mógł wpakować do tej puszki.

    Skąd taka opinia? Być może niektórzy pamiętają problemy z loteryjnym działaniem AF rzekomo "mojego egzemplarza D600" które opisywałem między innymi tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...14860&page=541.

    Opierając się wówczas na opiniach kilku zadowolonych z tego modelu nikoniarzy, sugerującyh mi (po wcześniejszym obejrzeniu zalinkowanych przeze mnie zdjęć ) wysłanie mojego D600 do serwisu tak właśnie zrobiłem. Po trzykrotnym wysłaniu do serwisu (gdzie najpierw stwierdzono że AF działa poprawnie, a następnie po wielu telefonach - dwukrotnych próbach ponownej kalibracji AF przez serwis) wspólnie z dwoma bardzo doświadczonymi fotografami ( dodam że pracującymi w sklepie wyposażonym między innymi w profesjonalne studio, który sprzedał mi mojego D600) po testach zarówno w studio jak i świetle naturalnym na jasnych stałkach nie stwierdziliśmy poprawy w celności AF na wszystkich 38 nie centralnych punktach. Wobec takiego obrotu sprawy zażądałem więc wymiany na nowy egzemplarz. Co się okazało? A to, że kolejne dwie całkiem nowe sztuki D600 , które przed wymianą przetestowaliśmy (na jednej wykonując test ponownie w studio jak i w plenerze składający się z blisko 200 zdjęć, po 5 zdjęć przypadających na każdy z punktów AF) wykazały identycznie loteryjne działanie AF przy użyciu wszystkich poza centralnym punktem AF. Najgorzej sprawa wygląda z lewymi oraz prawymi narożnikami, gdzie na 5 zdjęć zazwyczaj 3-5 jest mocno nietrafionych.

    Ze swojej strony mocno przestrzegam przed zakupem tego aparatu szczególnie dla osób szukających dobrego AF oraz z niecierpliwością czekam na ataki ze strony kolegi kurczeblade (zaraz pojawią się sugestie o braku umiejętności lub niesamowitym pechu jaki miałem trafiając 3 felerne egzemplarze )oraz innych zawziętych obrońców Nikona D600 próbujących ogłosić wszem i wobec, jak wspaniały jest to aparat.
    D600,D80 + kilka szkieł

  2. #2062

    Domyślnie

    theluki:

    Przykro jest czytać takie posty a mnóstwo tego i tutaj i na forum DPReview. D600 jest czym jest. Po mojemu to taki współczesny D90, czyli świetna matryca w pudełku po butach. W pakiecie średnio pewny AF. Z tym że D90 działał/działa latami bez ekscesów a o D600 nie można tego powiedzieć. Tak to właśnie wygląda a u konkurencji też nie jest różowo. Dopóki Pentax/Ricoh nie wypuści FF a Sony nie ogarnie się ze szklarnią, jest jak jest.

    Oszczędności krótkoterminowe owocują - póki co - zjechaną opinią i masakrycznymi kosztami generowanymi przez nieustającą akcję serwisową i wymianę sprzętu na nowy (D600 po przejściach wracają jako refurb, co też kosztuje). Ktoś od żółtków dostał pewnie premię za to, że w fazie projektowania i doboru materiałów przyoszczędził 30 dolarów na każdym aparacie. Teraz owe zielone muszą oddać, ale pomnożone przez 20 albo lepiej.

    Co by nie mówić, D700-ki nadal robią zdjęcia i pozostaje mieć nadzieję że w ciągu najbliższego roku/dwóch najkon wypuści coś rozsądnego, czego nie wykastrowali księgowi. Może poza zebraniami i dyskusją o odzyskaniu zaufania klienta, zawalczą o nie w praktyce po kilku latach przerwy w parciu na celność AF, budowę komory lustra i jakość obudowy (pomijam serię pro - D4). Krok taki wymagałby od nich odwagi i spojrzenia na obecny impas z boku, bardziej obiektywnie. Póki co zdaje się że nie chcą naszej kasy, bo nie zachowują się jakby chcieli (w aspekcie długoterminowym). Nie każdy potrzebuje D4.

  3. #2063

    Domyślnie

    Niestety i u mnie po akcji serwisowej guzik to dało - dotyczy AF. Jak była loteria tak dalej jest a z częścią szkieł w ogóle nie trafia (pomimo korekty). Jak trafi to aparat daje rewelacyjny obrazek ale niestety częściej nie trafia niż trafia. O syfie na matrycy nawet nie wspomnę bo przy f8 już zdrowo nawalone jest nie tylko kurzu Ech... szkoda bo mógł to by być niezły aparacik a tak to w 80% przypadków wolę wziąć D700 lub D5100 (jak by się okazało że jakiś filmik krótki jeszcze się trafi) niż d600 i później kląć że większość kadrów do wyrzucenia.
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  4. #2064

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez theluki Zobacz posta
    A ja po kilku tygodniach milczenia mogę napisać, że całkowicie straciłem wiare zarówno w D600 jak i zachwyty nikoniarzy zaciekle broniących tego aparatu tutaj na forum. Uważam, że aparat nie dośc że kurzy i chlapie olejem, to przede wszystkim wyposażony został w najgorszy moduł AF jaki tylko Nikon mógł wpakować do tej puszki.

    Skąd taka opinia? Być może niektórzy pamiętają problemy z loteryjnym działaniem AF rzekomo "mojego egzemplarza D600" które opisywałem między innymi tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...14860&page=541.

    Opierając się wówczas na opiniach kilku zadowolonych z tego modelu nikoniarzy, sugerującyh mi (po wcześniejszym obejrzeniu zalinkowanych przeze mnie zdjęć ) wysłanie mojego D600 do serwisu tak właśnie zrobiłem. Po trzykrotnym wysłaniu do serwisu (gdzie najpierw stwierdzono że AF działa poprawnie, a następnie po wielu telefonach - dwukrotnych próbach ponownej kalibracji AF przez serwis) wspólnie z dwoma bardzo doświadczonymi fotografami ( dodam że pracującymi w sklepie wyposażonym między innymi w profesjonalne studio, który sprzedał mi mojego D600) po testach zarówno w studio jak i świetle naturalnym na jasnych stałkach nie stwierdziliśmy poprawy w celności AF na wszystkich 38 nie centralnych punktach. Wobec takiego obrotu sprawy zażądałem więc wymiany na nowy egzemplarz. Co się okazało? A to, że kolejne dwie całkiem nowe sztuki D600 , które przed wymianą przetestowaliśmy (na jednej wykonując test ponownie w studio jak i w plenerze składający się z blisko 200 zdjęć, po 5 zdjęć przypadających na każdy z punktów AF) wykazały identycznie loteryjne działanie AF przy użyciu wszystkich poza centralnym punktem AF. Najgorzej sprawa wygląda z lewymi oraz prawymi narożnikami, gdzie na 5 zdjęć zazwyczaj 3-5 jest mocno nietrafionych.

    Ze swojej strony mocno przestrzegam przed zakupem tego aparatu szczególnie dla osób szukających dobrego AF oraz z niecierpliwością czekam na ataki ze strony kolegi kurczeblade (zaraz pojawią się sugestie o braku umiejętności lub niesamowitym pechu jaki miałem trafiając 3 felerne egzemplarze )oraz innych zawziętych obrońców Nikona D600 próbujących ogłosić wszem i wobec, jak wspaniały jest to aparat.

    No cóż, choć ja u siebie nie zauważyłem aż takich problemów z AF, ale skoro tak piszesz to pewnie tak miałeś. Faktycznie na skrajnych gubi się w ciemniejszych warunkach, ale D600 ma punkty krzyżowe tylko w centrum i te są pewne jak na moje wymagania oczywiście. Pozostaje ci używać punktów centralnych jak canoniarze

  5. #2065

    Domyślnie

    Niestety, forum jako takie, to dobre narzędzie do "uprawiania" PR-u produktu (np. D600),
    więc mam nieodparte wrażenie że ostro bronią go tylko Ci, co mają w tym jakiś interes.

    Myślałem że propozycja założenia tematu pt.Nikon D600 same zachwyty miała być w formie żartu, a tu proszę faktycznie powstał, hmmm... ciekawe dlaczego?

  6. #2066

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Niestety, forum jako takie, to dobre narzędzie do "uprawiania" PR-u produktu (np. D600),
    więc mam nieodparte wrażenie że ostro bronią go tylko Ci, co mają w tym jakiś interes.

    Myślałem że propozycja założenia tematu pt.Nikon D600 same zachwyty miała być w formie żartu, a tu proszę faktycznie powstał, hmmm... ciekawe dlaczego?
    Powstał bo niektórzy są faktycznie zadowoleni z tego aparatu
    może to niezrozumiałe dla ciebie ale to dobry aparat i w moim przypadku nawet zarabia na siebie ,
    to że niektórzy mają z D600 problemy nie oznacza że to bubel ,
    powstał wątek "D600 - Same zachwyty" nie dla żartu ale by odreagować powielane po 1000 x jego wady .

  7. #2067
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Niestety, forum jako takie, to dobre narzędzie do "uprawiania" PR-u produktu (np. D600),
    więc mam nieodparte wrażenie że ostro bronią go tylko Ci, co mają w tym jakiś interes.

    Myślałem że propozycja założenia tematu pt.Nikon D600 same zachwyty miała być w formie żartu, a tu proszę faktycznie powstał, hmmm... ciekawe dlaczego?
    Odnosisz wrażenie, że D600 ma tu, na forum dobry PR ?
    Nawet nie zażartuje, że zbieram na Porsche i dlatego zasugerowałem nowy temat. Bo nie mam nic wspólnego z NP.
    Propozycja założena wątku nie była żartem. Sęk w tym że temat kurzu zdominował tam wszystko. Wszystko inne niknęło w bagienku polemiki uzywających body i tych, którzy narzekają na firmę (choć najczęsciej nie mają tego body). I tak w kółko.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #2068

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    ...
    może to niezrozumiałe dla ciebie...
    Dla mnie jest to bardzo zrozumiałe

    Ty nie rozumiesz zasadniczej kwestii,że wiele ludzi (setki, tysiące) czyta te forum szukając rzetelnej informacji o produkcie (D600).
    Większość nie ma możliwości przetestowania aparatu, ufa wpisom na forum, kupuję aparat a później okazuję się że mają problemy i co im później powiesz? że u mnie tego nie ma, tak?

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    to że niektórzy mają z D600 problemy nie oznacza że to bubel..
    a to zapewne oznacza że użytkownicy D600 są "bublami"?

    nie chcę już dalej komentować Twoich wypowiedzi ale napiszę tylko jedno
    Uderz w stół, a nożyce się odezwą

  9. #2069

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    którzy narzekają na firmę (choć najczęsciej nie mają tego body).
    Może jestem nieuważnym czytelnikiem, ale z tego co pamiętam, negatywne wpisy były poparte własnymi doświadczeniami użytkowników. Nie kojarzę żadnego wpisu typu - nie mam, ale źle działa.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #2070

    Domyślnie

    maxwawa rzetelnie informuję że D600 to amatorski aparat i nie wymagajmy by miał AF na poziomie D4 ,
    centralne krzyżowe punkty AF są celne w punk w większości przypadków ,
    nie wiem do czego dążysz ale takimi tekstami jak obecnie pisząc autorytetu na forum nie zdobędziesz ...
    chyba że u tych co trolują na forum w gorących tematach

Strona 207 z 293 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217257 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •