Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie komunikat "Błąd. Ponownie naciśnij spust migawki"

    Witam
    Aparat obsługiwała moja koleżanka i to ona poprosiła mnie o wyjaśnienie problemu. Wziąłem aparat, ale nie wiem jak jej pomóc. Chodzi o problem który pojawił się podczas robienia zdjęć. W pewnym momencie wyskoczył komunikat "Błąd. Ponownie naciśnij spust migawki". Chciałem przywrócić ustawienia fabryczne, ale część ustawień w menu jest niedostępna. Czy to oznacza, że migawka umarła?

    Problem dotyczy nikona D60

    Dzięki za odpowiedzi

    pzdr
    k
    Ostatnio edytowane przez poplonn ; 23-11-2012 o 16:28

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki był stan naładowania akumulatora w momencie gdy błąd się pojawił?
    Może to być problem migawki lub mechanizmu podnoszenia lustra.
    Spróbuj na w pełni naładowanej baterii, jeśli problem nie zniknie to tylko serwis.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    wskaznik pokazywal pelny stan naladowania akumulatora. problem wystapil podczas robienia zdjęć seryjnych

  4. #4

    Domyślnie

    moze jakas popdowiedz co moglo byc przyczyna tego bledu i jak to naprawic? mam nadzieje ze obejdzie sie bez serwisu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poplonn Zobacz posta
    Witam
    część ustawień w menu jest niedostępna.
    pzdr
    k
    Dziwne, u mnie wszystko to co w menu, mogę tym zarządzać. Wracając do tematu, kiedyś miałem podobny problem lecz bez owego komunikatu, po prostu spust migawki był zablokowany(w gripie oba na full naładowane).Wyłączyłem aparat, wyczyściłem go całego, włączyłem ponownie i już działało normalnie - nie wiedzieć czemu.Może coś się zwiesiło i tzw. reset (on/off) pomógł..Innym razem był zablokowany lecz przez zamiennik aku.. Aparat pokazywał baterie naładowaną na full, lecz był spust zablokowany bo bateria była ekhm. Elektronika potrafi być zaskakująca. Upewnij się, czy nie masz coś z akumulatorkiem, czy nie przestawiłeś jakiejś opcji, itp. Aparat nie gryzie, popróbuj zdziałać z tym coś.
    Nieważne czym - ważne jak!

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar largo
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    las na Mazowszu
    Posty
    115

    Domyślnie

    Robiłeś full reset przyciskiem pod osłoną? Jeśli czyszczenie styków akumulatora nie pomoże, jak ma być bez serwisu, to i tak trzeba rozkręcić aparat.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem identyczny komunikat i niestety bez serwisu się nie obyło.
    Skończyło się na gwarancyjnej wymianie mechanizmu lustra.

  8. #8

    Arrow

    Cytat Zamieszczone przez Andrzejf Zobacz posta
    Miałem identyczny komunikat i niestety bez serwisu się nie obyło.
    Skończyło się na gwarancyjnej wymianie mechanizmu lustra.
    u mnie padł napęd migawki. Wizyta w serwisie i kilka złoty mniej w portfelu.
    D7K SB900|N24-120 f4, N35 f1.8 i kilka słoików|...i masa drobiazgów|wszystko upchane w Tamrac Velocity 8x

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez largo Zobacz posta
    Robiłeś full reset przyciskiem pod osłoną? Jeśli czyszczenie styków akumulatora nie pomoże, jak ma być bez serwisu, to i tak trzeba rozkręcić aparat.
    jak robic full reset? gdzie jest ten przycisk?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poplonn Zobacz posta
    jak robic full reset? gdzie jest ten przycisk?
    Opis resetowania dla poszczególnych modeli: TUTAJ
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •