Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7000 vs Canon EOS 60D vs Sony A65

    Witam!

    Od jakiegoś czasu planuję zakup swojej pierwszej lustrzanki. Po miesiącach przeczesywania stron internetowych, testów, recenzji i porównań wybór padł na Nikona D7000. Jednak ostatnio pojawiły się we mnie małe "wątpliwości" spowodowane porównaniem w pewniej, polskiej gazecie o fotografii oraz opinią sprzedawcy w znanym sklepie ze sprzętem.

    Sprzedawca w sklepie entuzjastycznie polecał mi aparat Sony A65. Naczytałem się o nim sporo dobrego, chociaż martwią mnie słabe osiągi przy wysokim ISO i słabsza dostępność akcesoriów. Czy szumy przy wysokim ISO są aż takim problemem. W sumie jak często używa się ISO większego niż 8000?

    We wspomnianej wcześniej gazecie porównywano ze sobą kilka lustrzanek w przedziale cenowym <5000zł. Oczywiście zestawienie wygrał aparat, który kosztuje 4900zł a ostatnie miejsce zajął ten za 3000zł. W tym porównaniu znalazł się Nikon D7000 jak i Canon EOS 60D. Canon otrzymał "znacznie" lepsze oceny od Nikona. W ogóle Nikon został strasznie zjechany przez redaktorów w tym teście chociaż na wykresach zakresu dynamicznego i szumu plasował się w czołówce.

    Byłem już praktycznie gotowy kupić D7000 ale to porównanie namieszało mi trochę w głowie. Oczywiście rozum cały czas każe pamiętać o problemach z AF w Nikone. O chlapanie olejem się nie martwię, ponieważ już dawno nie słyszałem aby komuś się to notorycznie przytrafiało. A o problemach z AF ciągle się słyszy. Rzadziej niż 1.5 roku temu, ale ciągle mnie to lekko niepokoi.

    Tak więc tu rodzi się moje pytanie. Który z tych 3 aparatów polecilibyście z czystym sumieniem? Wiem, że jest to furum Nikona i za pewnie większość poleci D7000 ale proszę o obiektywne opinie, najlepiej ludzi, którzy używali tych puch.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ofafluniec Zobacz posta
    Witam!

    W sumie jak często używa się ISO większego niż 8000?


    EDIT: bierz Canon'a ma wyświetlacz 1 040 000 punktów a D7000 tylko 920 000
    Ostatnio edytowane przez Ogryzek ; 22-11-2012 o 20:50

  3. #3

    Domyślnie

    Chodziło mi o robienia zdjęć krajobrazów przy w miarę dobrym świetle. Nawet w nocy lepiej zabrać się ze statywem i używać dłuższych czasów przy niższym ISO.

    Wyświetlacz ma być głównym czynnikiem wpływającym na decyzję...

    Czkam na jakieś poważne odpowiedzi.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ogryzek Zobacz posta
    bierz Canon'a ma wyświetlacz 1 040 000 punktów a D7000 tylko 920 000
    To akurat żaden argument, wyświetlaczem zdjęć robił nie będzie.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    Sony sobie daruj na samym wstepie..

    zastanow sie nad dwoma pozostalymi. najlepiej podejsc do sklepu wziasc w raczki pstyknac cos i bedziesz wiedzial..
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. A czemu Sony odpada? Dlatego, że to Sony? Czy naprawdę nie radzi sobie tak dobrze jak Nikon i Canon jeśłi chodzi o jakość produktów?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ofafluniec Zobacz posta
    A czemu Sony odpada? Dlatego, że to Sony?
    Sony można było jakiś czas temu kupić dobry telewizor, sam rozumiesz..
    ich body to plastikowe zabawki, ktore ciagle sie psują.
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  8. #8

    Domyślnie

    Z drugiej strony Nikon też nie grzeszy awaryjnością. Sam nie miałem styku z Canonem ale ogólnie ludzie sobie chwalą. Moja opinia może nie być obiektywna, gdyż obecnie walczę z D7000 i jego AF.

  9. #9

    Domyślnie

    zamiast sony 65 weź 57 a już najlepiej 77- ten aparat można porównywać do D7000 co nie znaczy że ja jestem fanem SONY. ale 77 to już sprzęt porównywalny do D7000
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #10

    Domyślnie

    @Maciek1

    Twój D7000 z jakiej jest serii? W nowszych D7k rzadziej zdarzają się problemy z AF czy to jednak mit i Nikon nic z tym tematem nie zrobił?

    @sokolnik

    Przecież A65 jest "lepszy" od A57. Tak więc dlaczego najpierw doradzasz A57 a później A77, które niestety jest poza moim zasięgiem budżetowym. Chociaż jakby się nad tym bardziej zastanowić. Jeśli A77 jest faktycznie lepsza od D7000 to może warto odłożyć trochę więcej.
    Ostatnio edytowane przez Ofafluniec ; 22-11-2012 o 22:22

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •