Close

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 254
  1. #21

    Domyślnie

    Obrazie wynikowym. I nie jest to tylko moje zdanie...
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  2. #22

    Domyślnie

    ależ nie zamierzam dyskutować - chodziło mi o uściślenie bo można było twoją wypowiedź rozumieć dwojako

  3. #23

    Domyślnie

    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #24

    Domyślnie

    Skoro jest wątek o filmowaniu za pomocą D800, to obiecany filmik dla fafniaka wstawiam tutaj

    ISO 2500, f2.8, 1/50s, światło sztuczne (energooszczędne), scena statyczna, przechodząca w ruch.

    http://www.mediafire.com/?e9yyxc1ixoos5k6

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie opisz jak sobie radzisz z tym szarpaniem obrazu? Jak na razie widzę 2 możliwości. 1 dodanie przeplotu. Nie jest co prawda tak dobrze jak z kamery 25i ale znacznie lepiej niż goły plik 25p. Drugi sposób to zmniejszyć rozdzielczość i filmować 50p ale jeszcze tego nie testowałem.

  6. #26

    Domyślnie

    narazie jestem na laptopie - wiec nie siciagam video (ale dzięki)
    fatman - pytanie - czy umieszczasz jakieś pliki na youtube?
    Bo mam cholerny problem
    Ile razy wypuszczam materiał czy z pinnacle-a czy z sony vegas to pliki na youtube są cieplejsze niż na montażu i ciemniejsze
    Jedynie plik skompresowany do wmv nie ma aż takich zmian....
    Myslałem że zastosowanie kamerki da mi pliki "zjadliwe" dla jutjuba ale jest to samo.
    Kombinuję jak pomóc żonie w nagrywaniu jej materiałów i nijak nie chce mi to wyjść.
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 22-11-2012 o 21:44

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    No właśnie opisz jak sobie radzisz z tym szarpaniem obrazu? Jak na razie widzę 2 możliwości. 1 dodanie przeplotu. Nie jest co prawda tak dobrze jak z kamery 25i ale znacznie lepiej niż goły plik 25p. Drugi sposób to zmniejszyć rozdzielczość i filmować 50p ale jeszcze tego nie testowałem.
    Tylko poprzez unikanie odpowiednich scen, albo kierowanie uwagi widza w inne miejsce. Na razie nie bawiłem się w "upłynnianie" obrazu podczas obróbki.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    narazie jestem na laptopie - wiec nie siciagam video (ale dzięki)
    fatman - pytanie - czy umieszczasz jakieś pliki na youtube?
    Bo mam cholerny problem
    Ile razy wypuszczam materiał czy z pinnacle-a czy z sony vegas to pliki na youtube są cieplejsze niż na montażu i ciemniejsze
    Jedynie plik skompresowany do wmv nie ma aż takich zmian....
    Myslałem że zastosowanie kamerki da mi pliki "zjadliwe" dla jutjuba ale jest to samo.
    Kombinuję jak pomóc żonie w nagrywaniu jej materiałów i nijak nie chce mi to wyjść.
    Umieszczam i nie mam takiego problemu. W Vegas zapisuję do mp4 (Sony AVC) z bitrate 20 000 000.

    Hmmmm, zobacz to: http://www.youtube.com/watch?v=D0l8t...&feature=g-upl -a potem ściągnij oryginał (ink jest w opisie) i porównaj jak będzie z kolorem i jasnością ? (może w przeglądarce jakiś ulepszacz YT Ci siedzi ?).
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 22-11-2012 o 22:02

  8. #28
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    No właśnie opisz jak sobie radzisz z tym szarpaniem obrazu? Jak na razie widzę 2 możliwości. 1 dodanie przeplotu. Nie jest co prawda tak dobrze jak z kamery 25i ale znacznie lepiej niż goły plik 25p. Drugi sposób to zmniejszyć rozdzielczość i filmować 50p ale jeszcze tego nie testowałem.
    Wystarczy unikać takich szybkich ruchów i nie będzie problemu. Co do 50p - gdzieś czytałem, że 50p w d800 daje beznadziejny obrazek - może to ktoś sprawdzić i powiesić krótki plik? Chodzi o jakieś delikatne panoramowanie na zewnątrz, tak aby w kadrze były ukośne linie (dachy budynków itd). Byłbym wdzięczny.

    PS Przeplot to zło

  9. #29

    Domyślnie

    Pogadajmy jeszcze o migawce. Jaki ma wpływ na obraz. Jaką zazwyczaj ustawiasz żeby mieć pewność że będzie ok? Czy migawka aparatu ma taki sam wpływ na migotanie obrazu jak w kamerze? Chodzi mi o to że filmując kamerą gdy widzę migotanie wystarczy zwiększyć poziom migawki np. z 50 na 60 i problem załatwiony.

  10. #30

    Domyślnie

    ale migotanie w jakiej sytuacji?
    Bo migotanie jarzeniówek
    bo migotanie monitorów

    Generalnie stosuje się 1/50 - wyższe jak chcę mieć bardziej rwany obrazek szybko poruszajacych sie przedmiotów w kadrze
    Sprecyzuj pytanie

    Aprzeplot czasem stosujemy przy nagraniu szybkich szwenków prawo lewo - w postprodukcji konwersja do progressiv-u - daje troszkę lepszy efekt
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 22-11-2012 o 22:31

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •