Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    F 70 też ma takiego pomocnika.
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  2. #12
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    ....Lubię kliny w manualach, ale niestety, 24mm/3.8 to pękam, ruch na klinach jest tak mały, ze się denerwuję. .....
    przy takim szkle GO wynosi około 4 m przy obiekcie oddalonym 3 m - nawet jakbyś się nie starał bardzo i był niedowidzący to i tak trafisz ...

  3. #13

    Domyślnie

    Ja przy manualu 20/3.5 w ogóle się nie przejmuję ostrością, 99% zdjęć i tak robię na f/8 lub f/11 i ustawionym na nieskończoność obiektywie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtehP Zobacz posta
    przy takim szkle GO wynosi około 4 m przy obiekcie oddalonym 3 m - nawet jakbyś się nie starał bardzo i był niedowidzący to i tak trafisz ...
    Ja to rozumiem, ale psychicznie mnie męczy. Chyba wolę jak Smienę ustawiać wg skali w metrach.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #15

    Domyślnie

    Z tego co ja pamiętam, to każdy aparat AF (być może oprócz totalnego low-endu) ma strzałki z kółkiem lub przynajmniej samo kółko. F601, F801, F70, F80, F90, F100 itd... Być może F501 też. Obecnie chyba najlepszy zakup to F80, bo w sumie kosztuje pomiędzy 200 a 300zł i ma wszystko to, co współczesny cyfrowy: działa z wszystkimi obiektywami, również z głupią serią G, ma dobry AF, jest malutki i lekki, prosty w obsłudze (nigdy nie kupuj F70) itd... Miałem kiedyś Fuji S2 (zrobiony właśnie na korpusie F80) i zniósł on bardzo wiele. Osobiście bardzo bym chciał mieć F4, F5, F6 ale głównie ze względów kolekcjonerskich, bo do robienia zdjęć nie mają żadnej przewagi.

  6. #16

    Domyślnie

    Nie myl elekronicznego dalmierza (kropka w wizjerze) z podpowiadaczami (> i < w wizjerze), w ktora strone krecic pierscieniem ostrosci aby ustawic ostrosc. Elektroniczny dalmierz jedynie mowi, ze ostrosc jest ustawiona w punkcie wybranego pola AF. F80 nie ma podpowiadaczy a i tez ma swoje wady ... wykastrowany z pomiaru swiatla z manualami, AF kulawy w stosunku do F100.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    F80 ... i tez ma swoje wady ... wykastrowany z pomiaru swiatla z manualami, AF kulawy w stosunku do F100.
    O braku pomiaru z manualami wiedziałem, ale sądziłem że moduł AF jest ten sam, co w F100???
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #18

    Domyślnie

    Bedzie OT o F80 ... AF jest ten sam co w F65, matryca pomiaru swiatla (10polowa) jest ta sama co w F100 i pomiar swiatla błyskowego jest ten sam.

    F100 ma 5 pól AF z czego 3 krzyżowe, F80 tez ma 5 pól AF ale tylko jedno krzyżowe. W F100 środkowe pole AF jest w układzie podwójnego krzyża, a boczne pola sa pochylonymi krzyżami. W F80 środków pole jest pojedynczym krzyżem. AF F100 dużo lepej radzi sobie w trudnych warunkach oswietleniowych, zresztą ten sam układ AF jest w F5.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 27-11-2012 o 10:27

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Bedzie OT o F80 ... AF jest ten sam co w F65, matryca pomiaru swiatla (10polowa) jest ta sama co w F100 i pomiar swiatla błyskowego jest ten sam.

    F100 ma 5 pól AF z czego 3 krzyżowe, F80 tez ma 5 pól AF ale tylko jedno krzyżowe. W F100 środkowe pole AF jest w układzie podwójnego krzyża, a boczne pola sa pochylonymi krzyżami. W F80 środków pole jest pojedynczym krzyżem. AF F100 dużo lepej radzi sobie w trudnych warunkach oswietleniowych, zresztą ten sam układ AF jest w F5.
    A widzisz, nie wiedziałem ... żyłem w przekonaniu, że F80 to "mały F100" minus pomiar na manualach.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •