Close

Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 418
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Parę rad z własnych marokańskich doświadczeń.
    1. Nie należy konsumować niewyparzonych osobiscie owoców i warzyw. Odradzam jedzenie tych rzeczy "na mieście".
    2. Należy przywieźć alkohol z Europy lub kupic jak będziecie w Marrakaszu w supermarkecie zapas na te 10-11 dni. Cel wiadomy - odkażanie żołądka, lepsze to niż łykanie tabletek na rozwolnienie. Rozwolnienie prawie pewne, mało komu udaje się uniknąć
    3. Najlepsze światlo do zdjęć bywa rano, środek dnia bywa słaby a wieczór szybko zapada i pozamiatane
    4. Miasta są bezpieczne, ale warto mieć latarkę lub telefon z takową bo w medynie nie wszystkie zaułki mają latarnie.
    5. Kompas tez sie czasem w mieście przydaje, w labiryncie prawie każdej medyny można się zgubić.
    6. Najpewniejsze jedzenie jest w McDonaldzie
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo_k Zobacz posta
    Parę rad z własnych marokańskich doświadczeń.
    1. Nie należy konsumować niewyparzonych osobiscie owoców i warzyw. Odradzam jedzenie tych rzeczy "na mieście". - to akuratnie wiadomo. Aczkolwiek wszystko co można obrac ze skórki to można jeśc z nawet najpodlejszych wózków i od najgorzej wyglądających sprzedawców
    2. Należy przywieźć alkohol z Europy lub kupic jak będziecie w Marrakaszu w supermarkecie zapas na te 10-11 dni. Cel wiadomy - odkażanie żołądka, lepsze to niż łykanie tabletek na rozwolnienie. Rozwolnienie prawie pewne, mało komu udaje się uniknąć fakt. z alkoholem ciężko, dośc drogi i syfiasty. Mi udało się uniknąć a żarłem wszystko z ulicy od 1 dnia. Więc nie dramatyzujmy.
    3. Najlepsze światlo do zdjęć bywa rano, środek dnia bywa słaby a wieczór szybko zapada i pozamiatane wieczór szybki i się nagle robi ciemno.
    4. Miasta są bezpieczne, ale warto mieć latarkę lub telefon z takową bo w medynie nie wszystkie zaułki mają latarnie. a kto chodzi po medynie noca ? Główne trakty sa wystarczająco oświetlone od kramików. W ciemne zaułki bym się noca nie zapuszczał. Szkoda zdrowia.
    5. Kompas tez sie czasem w mieście przydaje, w labiryncie prawie każdej medyny można się zgubić. jakby o to w tym wszystkim chodzi. Nawigacja wystarczy ze wskazywaniem kierunku i mozliwością markowania np hotelu, dworca itp.
    6. Najpewniejsze jedzenie jest w McDonaldzie
    bezedura. to po co jedziesz do Maroka? Jeść w macu. Najpewniejsze jest z ulicy. Najpewniejsze, najcudowniejsze, najzdrowsze i najlepsze.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    W ciemne zaułki bym się noca nie zapuszczał. Szkoda zdrowia.
    I sprzętu. Konieczne jest ubezpieczenie od rozboju (nie jest takie drogie). Ale o sprawach organizacyjnych zapewne jeszcze będziemy rozmawiać.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #24

    Domyślnie

    czy ja wiem. W grupie nikt Was nie tknie raczej. jak pisaliście miasto zdecydowanie odpuszczacie na korzyść widoczków. A atak wsciekłego barana który będzie chciał zjeśc aparat jest raczej mało prawdopodobny. A w przypadku niemiłej niespodzianki w marokańskiej komendzie można spokojnie spędzić kilka godzin. Wiem z doświadczenia

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Miasto krajobraz tak pół na pół. Krajobraz to Sahara, Atlas, ale spędzimy sporo czasu w Marrakeszu, Fezie i w mniejszych miasteczkach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    bezedura. to po co jedziesz do Maroka? Jeść w macu. Najpewniejsze jest z ulicy. Najpewniejsze, najcudowniejsze, najzdrowsze i najlepsze.
    Chyba Cię nie rozumiem. Ale jak to kochasz to smacznego!
    No i chciałbym Cię zobaczyć z nawigacją w medynie Fezu, powodzenia, ja jednak proponuję kompas.
    Nie wiem gdzie fotowycieczka planuje spać, ale ja zawsze wybierałem medyne a w takim Fezie niektóre zaułki bywają naprawdę ciemne więc własne światło jak najbardziej się przyda. Zresztą na siłę nikogo nie będę przekonywał, najlepiej uczyć się na własnych doświadczeniach. Może i dłużej ale skuteczniej.
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo_k Zobacz posta
    ..
    Nie wiem gdzie fotowycieczka planuje spać, ale ja zawsze wybierałem medyne a w takim Fezie ..
    Też w medynie:
    Zakwaterowanie w najstarszej części miasta w El-Bali w pięknie w wykonanym domu marokańskim z patio i typową mozaiką czyli w riadzie. Jednym okiem jest dach. Na dachu jest taras gdzie pijemy herbatkę z widokiem na cała medynę ( starówkę). Kolacja w riadzie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo_k Zobacz posta
    Chyba Cię nie rozumiem. Ale jak to kochasz to smacznego!
    No i chciałbym Cię zobaczyć z nawigacją w medynie Fezu, powodzenia, ja jednak proponuję kompas.
    .
    Owszem, nie po to jade do kraju z tak cudowną kuchnia by jadac europejskie sniadanka i smieci w Macu.
    Zobaczyłbys bo się świetnie sprawdza. Takie coś się sprawdza i takie coś polecam. http://www.militaria.pl/bushnell/lok...rack_p4577.xml

    wskazuje kierunek i odległość. Masz opcję zamarkowania sobie trzech punktów. W medynie daje radę - szczególnie przy wyjściu z andaluzyjskiej częsci
    Ostatnio edytowane przez stock ; 19-11-2012 o 14:07

  9. #29

    Domyślnie

    Zamiast tego można użyć komórki. HTC pewnie nie zabiorę, ale zawsze mam E52, która zapisuje ślad moich wędrówek. Przydaje się potem do geotagowania.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #30

    Domyślnie

    Tomku - najlepiej się sprawdzi coś co Ci wskaże kierunek i odległość do domu. Wszelkie mapki i cuda się w medynie nie sprawdza raczej. To dośc specyficzny twór. 9 tysięcy wąskich uliczek, setki tysięcy ludzi. Niektórzy przez całe swoje życie nawet jej nie opuścili. Jest przeogromna i zgubienie się w niej to podstawa każdej udanej wycieczki

Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotowyprawa Madryt 30.03-3.04
    By TOP67 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 08:19
  2. Fotowyprawa MAROKO 2014 - powrót :)
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •