Close

Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 418
  1. #11

    Domyślnie

    Jacku - bo moim zdaniem logiczniej byłoby np wylądować w Fezie, przedostać się do Marakeszu, potem w góry i na Saharę i do Marakeszu wrócić. To mniej więcej tak jakby wylądować w Krakowie, pojechać do Olsztyna i wrócić do Zakopanego. Owszem - ja odpuściłem Saharę i zrobiłem to celowo bo na Saharę chce pojechać osobno. To jedyny powód. Z Casablancą słusznie - wielkie miasto i nic ciekawego. Znane z filmu który tam nie był kręcony. I za bardzo nie rozumiem stwierdzenia ze Wasza trasa jest ciekawsza. A to niby dlaczego? Ja swoją wybierałem tak bo interesowały mnie pewne rzeczy, medyna, ludzie, miasta itp itd. Krajobraz olałem bo jak dla mnie to strata czasu na robienie pejzażu. Kazdemu według potrzeb. Dla mnie moja trasa jest 1000 razy ciekawsza od Waszej. I co Ty na to ? Przedszkolne przekmarzanie się. Daj spokój
    Do zmiany trasy absolutne nie chce przekonywać - przecież nie jadę. Wskazuje jedynie na pewne rozwiązania na które na etapie planowania można zwrócić uwagę. A mając tam 11 dni czasu, chcąc się zatrzymywac i czekać na np światło - trzeba liczyć każdą godzinę którą stracicie w trasie (Marakesz - Fez - Marakesz). Jechałem tą trasę noca - o 22 wyjazd z Fezu by około 4-5 wylądować w Marakeszu. Nie był to autonus z kozami więc jechał dość szybko. Jakby nie patrzeć to kilka godzin w podróży - można zakombinowac tak by zmniejszyć ilość takich przejazdów do minimum.

    Tomku - mówiłem o locie np Berlin - Fez i powrót Marakesz - Berlin. Bo taka opcja jest dla Was dobra skoro auta zostają w Berlinie. I podejrzewam (nie ma teraz czasu by sprawdzać) że sa loty z Berlina Shonenfeld chyba zarówno do Fezu jak i Marakeszu.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nielogiczność oparłeś więc na stwierdzeniu, że pojechaliśmy z Marrakeszu do Fezu, gdy ty pojechałes odwrotnie I na tym, że mamy lot w 2 strony z tego samego lotniska, co raczej jest normą. Saharę chciałeś zrobić, a my ją zobaczymy. Długi przejazd mamy jeden - Marrakesz - Fez. Jest mało istotne czy się będzie zataczało po kraju krąg zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy przeciwnie. Czasu zajmie to tyle samo, miejsca zobaczymy te same. Wszędzie na światło nie będziemy czekali, to niemożliwe. Nie przekonałeś mnie.
    PS - nie ma lotów tą samą linią lotniczą do Fezu. Są do Agadiru, ale to jest gorzej, bo jeszcze dalej od Fezu. Trasa jest przemyślana.
    2 pytania - robiłeś większe koło niż my. Ile czasu tam byłeś? Jakimi liniami leciałeś?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli korzystacie z tanich linii (easyjet, ryanair) to kupujecie bilety pojedynczo, nie ma żadnych udogodnień związanych z przylotem/wylotem z tego samego lotniska
    Do Fezu latają samoloty Ryanaira, czasem nawet z przesiadką lecąc z Polski można dobrą cenę znaleźć.
    Przede wszystkim jednak wydaje mi się, że jeśli chcecie kupować bilety dopiero w styczniu na easyjet z Berlina, to kwota 130/140eu jest dość optymistycznym wariantem

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Na 2 miesiące przed da się kupić bilety po 65-70 euro.
    Fez ok, ale skąd? z Dusseldorfu? Przesiadki itd - wyjdzie drożej. Ja nie mogę zakładac okazji na ostatnią chwilę. Tak można wyskoczyć z kumplami jak się wyczai okazję. Ja muszę kupić bilety na grupę 9 osób, ze sporym wyprzedzeniem.
    Naprawdę jeden przejazd Marrakesz - Fez nie jest jakimkolwiek problemem by stawać na głowie by jechac jakoś inaczej. Tym bardziej, że mamy Busa, który jak wyjedzie z Marrakeszu to do tego Marrakeszu musi wrócić (więc i tak policzą za taką trasę)
    Kombinujecie biorąc pod uwagę swobodne samodzielne poruszanie się po kraju. To inna sprawa. Gdyby to 2 osoby jechały sobie autobusami między miastami to by tak mogły kombinować. My nie możemy.

    Osoby samodzielnie poruszające się po Maroku radząc cokolwiek niech wezmą pod uwagę inną specyfikę naszej wyprawy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-11-2012 o 01:14
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    No napisałem, że jest z Dusseldorfu. Tylko w tym Dusseldorfie się trzeba jakoś znaleźć. Kolejny samolot. Tymczasem Berlin jest bliżej i są tam od nas busy i PKP (a Tomek jak czytam chce zostawić pod lotniskiem samochód, więc musi mieć Berlin w obie strony, wylot i przylot)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No napisałem, że jest z Dusseldorfu. Tylko w tym Dusseldorfie się trzeba jakoś znaleźć. Kolejny samolot. Tymczasem Berlin jest bliżej i są tam od nas busy i PKP (a Tomek jak czytam chce zostawić pod lotniskiem samochód, więc musi mieć Berlin w obie strony, wylot i przylot)
    Tylko pamiętajcie, że tanie linie to "tanie" linie.
    Czasem warto zapłacic więcej i mieć gwarancję, że się wróci.
    Luthansa do Casablanki lata za 1500-1600 zł. Z Polski.
    My z żoną lecieliśmy z KTW ale myślę, że z KRK czy WAW cena bedzie podobna.
    Tanie nie zawsze znaczy tanie i lepsze.
    Czasem odwołają lub opóźnią Wam lot i tyle tego będzie :/
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  8. #18

    Domyślnie

    a dlaczego nie myślicie o starcie z poznania? możecie wtedy ruszyć busem a auta zostawić w polsce. przy sensownej rozmowie cenowo wyjdziecie lepiej niż zostawiając auta w berlinie a do tego nie macie problemu z wylotem z innego miejsca i powrotem w inne. bus do berlina to około 100pln na łebka. myślę, że jeśli weźmiecie całego to wyjdzie może taniej.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  9. #19

    Domyślnie

    Kwestię dojazdu do Berlina lepiej ustalić, jak już będzie wiadomo z jakich miast są uczestnicy.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Dobra, zostawmy te rozważania skąd wyjechać, jak lecieć itd. Nie wiemy skąd będą uczestnicy wyprawy.
    Dziękuję za porady, zostaniemy przy pierwotnym założeniu lotu Berlin - Marrakesz.
    Poproszę o wpisy od osób zainteresowanych imprezą, a tych co byli poproszę o wrażenia i wspomnienia z Maroka
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotowyprawa Madryt 30.03-3.04
    By TOP67 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 08:19
  2. Fotowyprawa MAROKO 2014 - powrót :)
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •