Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Matówka do FA

  1. #1

    Domyślnie Matówka do FA

    Witam wszystkich, poszukuje matówki B2 (gładka) lub E2 (gładka z siatką) do FA. Może wiecie gdzie można je kupić (oczywiście na Allegro już sprawdzałem). Jest dużo na eBayu ale niegdy nic tam nie kupowałem i nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, ale myślę, że koszty wysyłki będą niewspółmierne do ceny matówki.
    A może da się używać tych z Fm3a - te można kupić bez problemu. W Sterling Photo mają w ofercie matówki Beattie ale nie moge się z nimi skontaktować od dłuższego czasu.

    Dziękuje i pozdrawiam, Arek.
    Nikon D70s| Nikkor 18-70/3.5-4.5| Micro Nikkor 55/3.5 + PK13| Kiron 70-210/4| Metz 36 CT3| Manfrotto 190B + 308RC| i inne niezbędne szpeje...

  2. #2

    Domyślnie

    Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2sek grzebania w Googlach i bys mial wszystko jasne:
    http://www.mir.com.my/rb/photography...ml/screens.htm

  3. #3

    Domyślnie

    Ww. strone znam prawie "na pamięć" i co wynika z tego opisu, że Nikon twierdzi, iż można używać matówek serii 2 do FM3a, i nie wymaga to korekcji ekspozycji, ale nic nie wspomniał o sytuacji odwrotnej. I po co od razu Wrrrrrrr... Poprostu może znajdzie się ktoś z doświadczeniem w tym temacie.
    Nikon D70s| Nikkor 18-70/3.5-4.5| Micro Nikkor 55/3.5 + PK13| Kiron 70-210/4| Metz 36 CT3| Manfrotto 190B + 308RC| i inne niezbędne szpeje...

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że gdzies słyszałem, że korekcja nie jest potrzebna, ale głowy nie dam... To na pewno łatwo sprawdzić samemu.

    Widzę, że zapytałeś o to na NikonMF@yahoo... tam powinni pomóc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •