Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Laptop - walnięte LCD? Sklep X-KOM.PL

    Zakupiłem laptopa w sieci X-COM.PL, odbiór osobisty w sklepie w Krakowie.
    Laptop zacny, szybki i przyjemny w dotyku. Odebrany 05.11.2012.
    Używany z przyjemnością do multimediów.
    http://www.x-kom.pl/p/116339-noteboo...-rw-7hp64.html
    Wczoraj, tj. 08.11.2012 czytając jakiś artykuł zauważyłem, że przez ekran przebiegają trzy pasy nieostrości, tj. pionowe trzy pasy, o nieregularnych kształtach - na nich tekst jest nieostry. A więc w linijce są 3 wyrazy ostre następnie dwa nieostre potem trzy ostre itd. Na multimediach nie widać, natomiast na tekście bardzo.

    Błąd nr 1: Laptopa zamówiłem telefonicznie na stronie x-kom u konsultanta, a nie przez zamówienie przez Internet. Laptopa oddać po prostu nie mogę. Czy to prawda? Zawożę więc jutro do Krakowa laptopa w ramach gwarancji.

    Błąd nr 2: Nie zrobiłem od razu dymu o antywirusa (NORTON). Po uruchomieniu laptopa zaczął mi ten Norton płakać, że działać nie będzie bo minął okres triala. Czyli już 60 dni działał. Teraz w czarnych myślach wydaje mi się, że pewnie był już u klienta, tylko, że ten zamówił go przez Internet i oddał jak zobaczył matrycę, a sklep puszczał dalej w obieg.

    Zrzut ekranu obejrzany na innym monitorze jest oczywiście ostry.

    Proszę o linki i porady jeśli chodzi o moje prawa konsumenta - co w takiej sytuacji mogę zdziałać? Nie robię na razie zadymy, czekam na ruch i załatwienie sprawy przez sklep, będę dawał znać jak sprawa idzie.
    Wieczorkiem zrobię zdjęcia tych nieostrości w lapku i wstawię.
    Czy ktoś miał podobne przygody?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    To może być wadliwie przyklejona folia polaryzacyjna do matrycy LCD.

  3. #3
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    To może być wadliwie przyklejona folia polaryzacyjna do matrycy LCD.
    Cokolwiek by to nie było, to należy się wymiana sprzętu, albo naprawa gwarancyjna.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Cokolwiek by to nie było, to należy się wymiana sprzętu, albo naprawa gwarancyjna.
    Właśnie wolałbym wymianę sprzętu bo laptop mi potrzebny. Pewnie skończy się na serwisie. W zasadzie chodzi mi o to, żeby zrobić wjazd do salonu i wypytać sprytnie sprzedających czy laptop jest nowy nieużywany czy z "oddania". Po ich minie będę coś wiedział.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #5
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Właśnie wolałbym wymianę sprzętu bo laptop mi potrzebny. Pewnie skończy się na serwisie. W zasadzie chodzi mi o to, żeby zrobić wjazd do salonu i wypytać sprytnie sprzedających czy laptop jest nowy nieużywany czy z "oddania". Po ich minie będę coś wiedział.
    Zainstaluj na szybko SIW, albo AIDA64 i sprawdź kiedy system był instalowany i ile ma godzin pracy na karku, bo to będzie argument.
    Medice, cura te ipsum.

  6. #6

    Domyślnie

    O, bardzo dziękuję.
    Z taką wiedzą nalot na x-koma w Krakowie będzie skuteczniejszy.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #7

    Domyślnie

    Przysluguje Tobie mozliwosc wymiany, prawda?
    Mam szczera nadzieje, ze uda sie wymienic na nowy, moj brat ma telewizor Sharpa jakis 3D, ma go 5 miesiecy z czego 2,5 spedzil w serwisie, najpierw matryca do wymiany po 31 dniach pokazaly sie pionowe martwe pixele przez caly ekran, potem zauwazyl, ze obudowa odstaje, co bylo wina serwisanta ktory tv zle zlozyl, telewizor odebral po bojach dokladnie 3 dni temu i wczoraj mu go wzieli znowu, bo okazalo sie, ze zostawili cos pomiedzy matryca a folia i ma czarna plame na ekranie srednicy 5mm.......dla mnie skandal i dlatego mam nadzieje, ze u Ciebie sytuacja sie rozwiaze pozytywnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Przysluguje Tobie mozliwosc wymiany, prawda?
    Mam nadzieję, ale nic nie wiem więcej, dlatego założyłem wątek.
    Mam nadzieję, że sprawa się rozwiąże, bo po podpięciu do dużego monitorka to będzie moje podstawowe narzędzie do obróbki zdjęć.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #9

    Domyślnie

    Mam pytanie nieco odbiegające od tematu. Czy dysk HDD trzeba podłączać po kabelku?
    FUJI+NIKON

  10. #10

    Domyślnie

    Zwykły HDD jest w pudełku na kabelku USB.
    Zainstaluj na szybko SIW
    Zainstalowałem i niespecjalnie widzę gdzie ten przebieg jest.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •