Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Zainstalowałem i niespecjalnie widzę gdzie ten przebieg jest.
    System Operacyjny --> Software - Pierwsza ikonka Windowsa - System Operacyjny (ja nie mam wersji polskiej, ale podejrzewam, ze po polsku bedzie tak wlasnie) i w okienku masz wszystkie dane po prawej stronie i na samym dole jest data instalacji i godzina oraz data uruchomienia i up time..
    elanek, mozesz sobie tez sciagnac CrystalDiskInfo i zobaczyc ile godzin pracy ma Twoj dysk.
    Ostatnio edytowane przez Mekano ; 09-11-2012 o 20:36
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta


    Błąd nr 1: Laptopa zamówiłem telefonicznie na stronie x-kom u konsultanta, a nie przez zamówienie przez Internet. Laptopa oddać po prostu nie mogę. Czy to prawda? Zawożę więc jutro do Krakowa laptopa w ramach gwarancji.
    Zamówienie telefoniczne również podlega pod ustawę o zakupie towaru poza siedzibą sprzedawcy, możesz spokojnie oddać w ciągu 10 dni.

    Podstawa prawna:
    Art. 6.
    1. Umowy zawierane z konsumentem bez jednoczesnej obecnoci obu stron, przy wykorzystaniu rodków porozumiewania sina odległość, szczególnoci dru- kowanego lub elektronicznego formularza zamówienia niezaadresowanego lub zaadresowanego, listu seryjnego w postaci drukowanej lub elektronicznej, re- klamy prasowej z wydrukowanym formularzem zamówienia, reklamy w postaci elektronicznej, katalogu, telefonu, telefaksu, radia, telewizji, automatycznego urzdzenia wywołujcego, wizjofonu, wideotekstu, poczty elektronicznej lub in- nych rodków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o wiadczeniu usług drogelektroniczn(Dz.U. 144, poz. 1204), sumowami na odległość, jeeli kontrahentem konsumenta jest przedsibiorca, który w taki sposób zorganizował swojdziałalność.

    Art. 7.
    1. Konsument, który zawarł umowna odległość, moe od niej odstpibez poda- nia przyczyn, składajc stosowne owiadczenie na pimie w terminie dziesiciu dni, ustalonym w sposób okrelony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie owiadczenia przed jego upływem.
    aa i oczywiście odbiór osobisty nie ma znaczenia
    Ostatnio edytowane przez marcys ; 09-11-2012 o 20:48

  3. #13

    Domyślnie

    super - w takim razie oddaję tego, zamawiam identycznego i za kilka dni będzie do odbioru
    BTW - całkowity czas pracy wg AIDA - 34 dni
    Instaluję tego CrystalDiskInfo i dam znać
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #14

    Domyślnie

    do usuniecia
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #15

    Domyślnie

    Byłem dziś w salonie. Po obejrzeniu laptopa kierownik powiedział, że nowy będzie we wtorek! Super firma. Co do przebiegu - dostałem dosyć wiarygodne tłumaczenie.
    Jak na razie pełna kulturka.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcys Zobacz posta
    Art. 6.
    1. Umowy zawierane z konsumentem bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, szczególności dru- kowanego lub elektronicznego formularza zamówienia niezaadresowanego lub zaadresowanego, listu seryjnego w postaci drukowanej lub elektronicznej, re- klamy prasowej z wydrukowanym formularzem zamówienia, reklamy w postaci elektronicznej, katalogu, telefonu, telefaksu, radia, telewizji, automatycznego urządzenia wywołującego, wizjofonu, wideotekstu, poczty elektronicznej lub in- nych środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 144, poz. 1204), są umowami na odległość, jeżeli kontrahentem konsumenta jest przedsiębiorca, który w taki sposób zorganizował swoją działalność.
    Niestety to nie tak jak to interpretujesz. W przypadku Elanka to nie była umowa zawarta na odległość przez telefon. Umowa została zawarta w rzeczywistym sklepie. Ta część o telefonie dotyczy wszelkiego rodzaju telezakupów, np. tego dziadostwa mango-telezakupy, gdzie klient nie ma realnej możliwości kontaktu ze sprzedawcą i z towarem.

    W sumie sens tej ustawy polega na tym, że klient kupujący zdalnie (zawierający umowę poza lokalem przedsiębiorcy) nie ma możliwości zapoznania się realnie ze sprzętem, z jego możliwościami i musi opierać się tylko na bardziej lub mniej dokładnych opisach/ zdjęciach. Zatem aby zrównać możliwości klienta zdalnego z klientem stacjonarnego sklepu została wymyślona ta ustawa. Elanek miał możliwość po przyjściu do sklepu zapoznać się z kupowanym sprzętem, miał możliwość sprawdzić go i w końcu miał możliwość bezpłatnego odstąpienia od tego zamówienia. Inna sprawa czy z tego skorzystał.

    Niemniej jednak (przynajmniej narazie) sklep z tą wymianą zachował się bardzo w porządku i jeśli faktycznie wymienią na nowy to tylko brawa. Nie najlepiej jednak zachował się z tym, że laptop pracował 34 dni - najprawdopodobniej był to produkt z ekspozycji (niekoniecznie z tego konkretnego sklepu - x-kom ma tych sklepów sporo, więc wystarczy że był w sklepie A na ekspozycji, weszło zamówienie w sklepie B, centrala nakazała przesłanie sprzętu do sklepu B i gotowe), zatem przy odbiorze tego nowego dobrze by było sprawdzić czy faktycznie jest nowy.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #17

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem, to tam nigdzie nie było napisane że on pracował 34 dni, tylko że system tyle ma. Ktoś to włączył i zainstalował. Mogło chodzić 34 dni, a mogło po instalce przeleżeć gdzieś tam. Co nie zmienia faktu, że pierwsze uruchomienie to chyba powinno zaczynać się instalacją systemu przez klienta.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    Z tego co wyczytałem, to tam nigdzie nie było napisane że on pracował 34 dni, tylko że system tyle ma. Ktoś to włączył i zainstalował. Mogło chodzić 34 dni, a mogło po instalce przeleżeć gdzieś tam. Co nie zmienia faktu, że pierwsze uruchomienie to chyba powinno zaczynać się instalacją systemu przez klienta.
    O to chodzi, nie ważne czy on pracował 34 dni ciągle, czy tylko został uruchomiony pierwszy raz 34 dni wcześniej, czy też pracował po 15 minut kazdego dnia - tego nie wiemy, jednak tak czy siak wygląda to na ekspozycyjny produkt. A klient kupując nowy sprzęt powinien mieć informację, że jest to nowy... ale z ekspozycji.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #19

    Domyślnie

    I tak te dyskusje nie mają w tej sytuacji sensu, bo zachowałem się jak osioł i nie powiedziałem wcześniej, że zakup był na firmę i te 10 dni mnie nie obowiązują.

    Jest tu ciekawa sprzeczność przy odbiorze w wybranym sklepie:
    1) Jeśli wypełniłem formularz internetowy na ich stronie, bądź kupiłem na allegro - oddać mogę w ciągu 10 dni.
    2) Jeśli na ich infolinii zamówiłem u konsultanta - oddać nie mogę.
    Dziwne trochę.
    Nowego laptopa odbiorę w tym tygodniu i dam znać jak działa.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    I tak te dyskusje nie mają w tej sytuacji sensu, bo zachowałem się jak osioł i nie powiedziałem wcześniej, że zakup był na firmę i te 10 dni mnie nie obowiązują.

    Jest tu ciekawa sprzeczność przy odbiorze w wybranym sklepie:
    1) Jeśli wypełniłem formularz internetowy na ich stronie, bądź kupiłem na allegro - oddać mogę w ciągu 10 dni.
    2) Jeśli na ich infolinii zamówiłem u konsultanta - oddać nie mogę.
    Dziwne trochę.
    Nowego laptopa odbiorę w tym tygodniu i dam znać jak działa.
    Najważniejsze abyś miał działąjący sprzęt i jak x-kom Ci wymieni zabawkę to ok .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •