Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 149
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 88y Zobacz posta
    Ten kto potrzebuje śrubokręta to przeważnie ma już odpowiedni sprzęt (Dx , Dxxx), Dla amatorów, do których jest skierowany ten aparat, manie lub niemanie śrubokręta w więszości przypadków nie będzie miało znaczenia, tak samo możliwość zmiany obiektywów (18-105 założony zaraz po kupnie i tkwiący w mocowaniu, aż do śmierci )
    Idąc tym tropem, to po co takiemu amatorowi mikroregulacja, 18-105 jest ciemny i trafia dość celnie, resztę ukryję duża GO. Zdaję sobie sprawę, że wiekszości nie potrzeba śrubokręta, podobnie z resztą jak 24 mpix czy video którego nigdy nie odpalą. Zatem wychodzi na to, że aparat niszowy, a skoro tak to może dla ambitniaka ze starszą szklarnią Można by tak w nieskończoność.

  2. #22
    Rozmowny Awatar kazziz
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    na longboardzie pod Wawelem.
    Posty
    302

    Domyślnie

    mnie się podoba. Nikon ujednolica - amatorska lustrzanka albo z uchylnym (5200), szybszą serią, lepszym af, albo tańsza - z trybem guide, natomiast popatrzcie - D3200 jak wchodziło z 18-55 miało kosztować 2999, na półki wjechało w cenie 2799 a już kosztuje poniżej 2200, to samo będzie z D5200. Nikon się nauczył, że "podatek od nowości" dla tych zakręconych (szczególnie na zachodzie), którzy zamawiają aparat w dniu informacji prasowej i siedzą na amazonie, adoramie czy innych takich wciskając F5 tak długo aż tamci dodadzą sprzęt do asortymentu oferowanego, się PO-prostu-OPŁACA.
    Zatem wystarczy poczekać miesiąc-dwa-trzy, przynajmniej też w tzw. międzyczasie gdyby miała wyjść jakaś niedoróbka typu blaknące gumy czy coś to zdążą to poprawić, a cena spada.
    Poza tym zobaczymy, co i kiedy będzie. D5100 dalej jest świetnym aparatem i takim pozostanie, aż do śmierci półkowej (oby jak najpóźniej), moim zdaniem kompletnie nie wymagającym upgrade'u... z drugiej strony, ten AF faktycznie niezły, ciekawe, czy będą tak "gigantyczne" problemy jak z D7000 których nadal nie widziałem na żywo żeby komuś się coś z D7k działo...

    Ale w sumie w segmencie amatorskim od wprowadzenia Dxxxx to jest pierwszy aparat typu "ewolucja", nie "rewolucja" w porównaniu z poprzednikiem. Nawet obudowa jest niemalże identyczna.
    Zmiany przypominają mi P300/P310

    PS. jedyne na co jeszcze liczyłem to właśnie mikrokalibracja. dla zaawansowanego amatotra/półpro, który chce mieć dodatkowo do np. D700 taką małą puszkę "rodzinną"
    Ostatnio edytowane przez kazziz ; 06-11-2012 o 12:30 Powód: ...
    Jak się skupisz na robieniu zdjęć, to z reguły nie będziesz mieć problemów.
    Jak się skupisz na szukaniu problemów, to nie będziesz mieć ładnych zdjęć.

    Mój aparat nie ma problemów z AF, nie chlapie olejem i nie sypie kurzem na matrycę.
    A teraz jest do tego mały, lekki i ma fajne stałki. E-M10!

  3. #23

    Domyślnie

    standardowe pytanie przy okazji kolejnej premiery Nikona:

    Jakiego babola dostaną klienci w gratisie:
    1) Wysokiej jakości kolorową morę
    2) Filtr artystyczny - "zakurzona matryca"
    3) Zestaw wymiennych gumowych uchwytów
    4) Sprzętowe podnoszenie jasności obiektywów poprzez doświetlanie matrycy światełkiem wpadającym do korpusu obok przycisku zwalniającego mocowanie bagnetowe
    5) Autofocus z funkcją losowego przewidywania optymalnej nastawy

    sorry za złośliwość ale jakoś po ostatnich testach żółtej firmy nie mogłem się powstrzymać

  4. #24

    Domyślnie

    Słyszałem, że przed kolorową morą zabezpieczyli się stosując kolorowe obudowy, a gum to z lupą trzeba szukać(możliwe że to ten kwadracik podkciukowy). Reszta gratisów do ustalenia.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    (...) więc mamy pozorny postęp, szczególnie, że amatorowi to 24mln nie za bardzo potrzebne, ...
    Na sąsiedniej grupie "zawodowcy" piszą, że im też nie potrzebne 24 mln, więc komu?
    Ostatnio edytowane przez jo44 ; 06-11-2012 o 12:48

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    więc dla kogo?
    jo44 jak to dla kogo ?

    włożyli 24 MPix do aparatu, po to aby 95% klientów robiło odbitki 10x15 cm

  7. #27

    Domyślnie

    Tak szczerze powiem że nie powala mnie na kolana. Mam D90 i na to coś nie zamienię, szybciej wciągnąłbym D5100 który kusi mnie bardzo dobrą dynamiką tonalną, ale i tu bym się zastanawiał. Poza tym mam obawy czy przy tak upakowanej pixelami matrycy moje obiektywy dadzą radę. Ciekawe jak będzie z dyfrakcją? Kurde... te świetne matryce muszą sporo kosztować i wszyscy oszczędzają na budowie i ergonomii. Ciekawe czy zrobienie takiej z 12mpix. w porównaniu ze świetną dynamiką i niskimi szumami kosztowałoby o wiele mniej pieniędzy? Może starczyło by wtedy na porządny korpus, drugie pokrętło i drugi wyświetlacz na górze? I to za rozsądne pieniądze? Fajnie by było...
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafin1 Zobacz posta
    jo44 jak to dla kogo ?

    włożyli 24 MPix do aparatu, po to aby 95% klientów robiło odbitki 10x15 cm
    Ja jestem amatorem i wciaz brakuje mi pikseli, zwlaszcza ze zdjecia trzeba najczesciej cropowac a jak chca wydruk to zawsze powyzej 70x50
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Na sąsiedniej grupie "zawodowcy" piszą, że im też nie potrzebne 24 mln, więc komu?
    Co za różnica komu potrzebne, lepiej mieć niż nie mieć Poza tym przy przeskalowaniu zdjęcia powinny mieć dużo mniej szumu. Zamiast się martwić o ilość mpx róbcie zdjęcia a nie marnujcie czas nad zastanawianiem się nad czymś czego się w rękach nie mialo i pewnie nie będzie mieć.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    Kurde... te świetne matryce muszą sporo kosztować i wszyscy oszczędzają na budowie i ergonomii. Ciekawe czy zrobienie takiej z 12mpix. w porównaniu ze świetną dynamiką i niskimi szumami kosztowałoby o wiele mniej pieniędzy?
    Założę się, że dla producenta różnica w produkcji pomiędzy matrycami 12, a np. 24 Mpx jest niewielka.
    Na pewno duuużo mniejsza niż różnice w cenach produktów, w których znajdują się te matryce.
    Wystarczy popatrzeć na ceny innych produktów elektronicznych tj. pamięci, dyski, procesory itp. ich ceny spadają, a nie rosną.

    Przed chwilą porównywałem sobie na Optycznych właściwości tej matrycy z matrycą 16Mpx D7000 i D5100.
    Jak dla mnie, to ta nowa jajek nie urywa i patrząc pod kątem moich zastosowań, jedynym plusem jest możliwość większego kadrowania,
    która może mi się przydać w fotografii przyrody. Minusem może być problem (?) dysfrakcjii na na małych otworach przysłony.
    Czy ktoś znający się lepiej mógłby odnieść się do tej kwestii?

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •