Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie LiveStream wprost z aparatu na youtube

    Witam wszystkich,

    Nie wiem czy piszę w dobrym dziale i czy w ogóle na dobrym forum no ale mam pytanie:

    Czy ktokolwiek próbował albo interesował się w jaki sposób można zrobić livestream obrazu prosto z aparatu na youtuba?
    Załózmy ze posiadam laptopa, nikona D7000, szybkie łącze 60mb/s, konto na youtubie

    Jakie okablowanie będzie potrzebne do tego typu zadań?
    Jakie oprogramowanie może być pomocne?

    Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje
    d800 x S17-35 2.8-4 x N35 1.8G x 50 1.8D x 85 1.8G x S70-200 x SB700/SB900
    www.mashtophoto.tumblr.com

  2. #2
    marcodon
    Gość

    Domyślnie

    może to być jeśli chodzi o program do montażu to wydaje mi się ze można to zrobić przez ediusa, premiere i bezpośrednio do neta , a co do kabi to z technikami pogadaj, ja masz hdmi to powinno się dać

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcodon Zobacz posta
    (...) ja masz hdmi to powinno się dać
    Laptopy z 99,9% nie mają wejścia HDMI, a wyjście.

    Podejrzewam, że bez karty przechwytującej obraz (czy to zwykłe wideo, czy HDMI), nie zdziałasz za wiele.

    D7000 nie ma możliwości zapisu wideo na dysk komputera przez USB, a dostęp do karty pamięci w aparacie podczas zapisu filmu - nie wykonalne, bo SD działa albo w trybie zapisu, albo odczytu. Więc przy odczycie wysypie się zapis.

    Jeśli natomiast chciałbyś strumieniować obraz z LV, to wymagana jest do tego aplikacja z obsługa PTP i API Nikona - wątpię aby taka była, a nawet jeśli, to jest to bez dźwięku i w kiepskiej jakości.

    Co do kart przechwytujących obraz - w większości są widziane w komputerze podobnie jak kamerka USB, więc można ustawić jako źródło obrazu do strumieniowania, nawet w przeglądarce internetowej.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 14-01-2013 o 16:50
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Bez karty przechwytujacej jest to niemozliwe.
    Najtansze rozwiazanie to uzywana kamera DV z FireWire i komputer z FireWire.
    A jesli juz ma byc HD itd, to D7000 bedzie ok (chociaz jest limit czasowy chyba jak dlugo aparat moze byc w trybie LV) i karta przechwytujaca np Black Magic Design
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •