Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskać tonalną kolorystykę ślubną ?

    Dzien Dobry

    Mam gorąca prosbe do bardziej zaawansowanych fotografów i grafików komuterowych.
    Zrobiłam ok. 100 zdjęć na slubie siostry. I jestem tutaj mile zaskoczona ich jakością w RAW
    Problem mój jednak polega na kolotystyce tonalnej a raczej jej braku. Chciałabym z tych ciekawych ujęć wykrzesać jeszcze odrobinę wizualnego efektu kolorystycznego.

    Tutaj efety o które mi chodzi : http://slubnefotografie.com/galeria/sesje.html

    Moje pytanie nie dotyczy gotowych obrazowych-wyjaśnień a jedynie wskazówek i pierwszych posunięć ,a także linków lub tytułów literatury poruszającej interesujący mnie aspekt.
    1. czy takie zdjęcia to technika HDR ? / otoczenie i postacie / np. program "Machinery HDR" ?
    2. czy ta podsycona kolorystyka i efekty swietlne dodawane są na osobnych warstwach Photoshopa a następnie scalane ?
    3. czy posiadając RAW-y można coś takiego zrobić w Camert Raw ?
    4 . jak poradzić sobie z kolorem skóry aby nadać jej delikatną różową kolorystykę ?
    5. bardzo proszę o link do touriali , lub tytuł fachowej literatury książkowej opisującej wyraziste eksponowanie szczegółów oraz podsycanie kolorystyki zdjęcia ?

    Dziękuję za wszystkim którzy zechcą pomóc mi w moim artystycznym problemie

    pozdrawiam serdecznie - Dorota

  2. #2

    Domyślnie

    ad1, nie
    ad2 tak
    ad3 dokładnie ewntualnie lightroom.
    ad4 - patrz pytanie a zarazem odpowiedz 2. Kolor uzyskasz po odpowiedniej manipulacji suwaczkami.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    pastrana i maro 842 dziekuję i buziaczek - juz naprowadziliscie mnie na właściwy trop !
    Jeszcze jedno pytanie : czy łatwiej i skuteczniej w Lightroom czy Photoshop CS5 ?

  5. #5

    Domyślnie

    Jak kto woli i co ma, do Lightroom znajdziesz chyba więcej presetów

  6. #6

    Domyślnie

    Lightroom tak czy siak kup 500zł za pełną wersję z instalką dla Mac i PC to nie majątek a program jest genialny.
    ;]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •