Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie SB700, Metz 50 - awaryjność

    Witam wszystkich,

    Planuję zakup dwóch lamp SB700 i Metz 50, pytanie czy Metz jest równie bezawaryjny jak SB, przeglądając forum sporo jest opinii że Metzy się psują, po okresie gwarancyjnym ładowanie wydłuża się dość mocno, palniki i inne części się zużywają, więc domniemam że to lampa na max 1,5-2 lata, czy się mylę ?

    Czy nie lepszym zestawem bedzie zakup 2xSB700 ?
    Lampa musi być nowa bo potrzebna faktura VAT. Używane SB600 odpadają. A porównywalnie Metz jest tańszy.

    Co polecacie ?
    Użytkownicy Metza niech napiszą jak długo im służą już lampy i czy mieli jakieś naprawy, bo opinie coraz gorsze słyszę, a już byłem w sklepie po zakup.
    N35 1.8G / N50 1.8G, N18-105 / 2x SB700 / gadżety www.trojwizja.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Każda lampa zużywa się po okresie gwarancyjnym - głównie palnik, ale na to narzekają Ci, co nie wiedzą, że palnik ma bardzo krótką żywotność w porównaniu do lampa, a jego wymiana to koszt do 100-120 zł (w serwisie) lub 50-60 zł samemu.

    Metz jest równie mało awaryjny co Nikon. Co do tego, czy wytrzyma 2 lata, to nikt Ci nie odpowie, bo lampa jest niespełna 2 lata na rynku.

  3. #3

    Domyślnie

    Hm.. historycznie rzecz biorąc:
    SB22s - 8 lat bez awarii
    SB600 - na gwarancji 3 awarie, zaraz po okresie gwarancji (1-mc) awaria i kosz
    Metz 44 -AF 4iN - 5 lat bez awarii
    Metz 58 AF1 (2szt) - 3 i 4 lata bez awarii
    Metz 50 prawie 2 lata bez awarii
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trojwizja Zobacz posta
    Czy nie lepszym zestawem bedzie zakup 2xSB700 ?
    Lampa musi być nowa bo potrzebna faktura VAT. Używane SB600 odpadają. A porównywalnie Metz jest tańszy.

    Co polecacie ?
    Użytkownicy Metza niech napiszą jak długo im służą już lampy i czy mieli jakieś naprawy, bo opinie coraz gorsze słyszę, a już byłem w sklepie po zakup.
    No to może ja się wypowiem bo posiadam Metza 48 i sabinkę 700kę
    Metz to moja pierwsza lampa. Mam ją już jakieś 3 lata. Nie używam jej dzień w dzień ale była na kilku ślubach, plenerach itd. Nigdy nie było z nią problemów i tfu tfu mam nadzieję, że tak zostanie.
    Sabinę mam kilka mieś. Działa - jest na gwarancji więc teraz to ona głównie błyska.

    Co do ceny -hmmm. Metz jest tylko pozornie tańszy. W Sabinie masz już dyfuzor, nakładane filtry oraz jakiś pokrowiec. Tego wszystkiego w Metzu nie ma.

    Ogólnie Sabina lepiej zrobiona niż Metz. Znacznie łatwiej też się ją obsługuje.
    Na twoim miejscu brałbym Sabinki.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  5. #5

    Domyślnie

    Moja SB-900 ma na liczniku sporo szotów, kilka ślubów i imprez, przeżyła już d80 d90 d300 d700 Szczerze polecam, bardzo dobra lampa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •