Close

Strona 2 z 73 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 725
  1. #11

    Domyślnie

    http://www.phaseone.com/en/Imaging-S.../Features.aspx

    Banita071, pomoże Ci w poszukiwaniach.

    pozdrawiam
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar Banita071
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    warszawa-wawer/gdańsk
    Posty
    15

    Domyślnie

    dziękuję
    poszukam
    pozdrawiam,
    __________________________________________________ ___
    Nikon D700; 35 f/1.8; 50 f/1,4; 24-70 f/2,8; 70-200 f/2,8

  3. #13
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Klikasz na zdjęcie bazowe i na drugie. Pokazują Ci się dwa w oknie centralnym. Następnie tam gdzie są suwaczki do zmiany ekspozycji WB i innych jest taka dwustronna strzałka. Klikasz na nią i w zależności co chcesz skopiować wciskasz przycisk kopiuj. Ot i cała historyja

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar Banita071
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    warszawa-wawer/gdańsk
    Posty
    15

    Domyślnie

    w takim razie dzisiejszy wieczór można uznać za zajęty
    dzięki
    dzisiaj się pobawię
    pozdrawiam,
    __________________________________________________ ___
    Nikon D700; 35 f/1.8; 50 f/1,4; 24-70 f/2,8; 70-200 f/2,8

  5. #15

    Domyślnie

    Tak jak pisał manfred w prawym górnym rogu każdego "tool tab" masz dwustronną strzałkę do kopiowania ustawień aby przenieść je na inne zdjęcie, szybciej o ile chcesz wszystkie ustawienia które pozmieniałeś w danym rawie np ekspozycja wb itp przenieść na inne zdjęcie to u góry w prawym rogu programu są dwie strzałki jedna w górę jedna w dół. Ta w górę zapisuje ustawienia włączonego akurat rawa na którym działasz, przechodzisz na inne zdjęcie i klikasz tą skierowaną w dół ustawienia z pierwszego zdjęcia są kopiowane na to na którym teraz jesteś jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie C1 to pytać śmiało używam go od kilku lat i co będę wiedział podpowiem
    Me, Myself and I. Nikon i słoików kilka. BLOG

    Grzegorz Wasylko

  6. #16

    Domyślnie

    vivaldi a miałeś okazję korzystać z Capture One Pro i Nikon Capture? Jeśli tak to jakie masz porównanie?
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  7. #17

    Domyślnie

    @Michal_c nie zastanawiaj się... bierz C1. będziesz pod każdym względem zadowolony.
    D3s+D700 | Kilka Nikkorów | CX240 i mały Apple

  8. #18

    Domyślnie

    dziubol powoli odkrywam NikonCapture. Powoli odkrywam, że też daje radę i widzę, że dużo można tym programem podziałać. Jego plus to to fakt, że najlepiej "czyta" pliki Nikona.
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  9. #19

    Domyślnie

    Michal_C korzystałem z jednego i drugiego obecnie non stop z Phase One, Nikonowski soft jako jedyny czyta ustawienia z puszki więc tu duży plus natomiast mi jakoś strasznie nie podchodzi odnośnie zdjęć, jest moim zdaniem strasznie mulący i przy takim tempie i sposobie w jaki pracuje nie podszedł mi totalnie (na mojej stronie www.grzegorzwasylko.com w zakładce krótkie historie jest materiał Agnieszka John i Diego całosc obrobiona w Nikonowskim sofcie) natomiast C1 od Phase One to inna bajka kilka razy do niego podchodziłem najpierw z Canonem później z Nikonem. Po wrzuceniu materiału do C1 miniaturki widać jak się bardziej nasycają w miarę wczytywania folderu i bardziej nabierają kontrastu dlatego biorę to pod uwagę naświetlając zdjęcie Mi się bardzo podobają kolory jakie można wyciągnąć dzięki niemu ze zdjęć i też cała reszta dodatków fajnie, ze w wersji 7 poprawili korekcję miejscową co jeszcze bardziej sprawia iż w dużej ilości przypadków nie muszę dodatkowo korzystać z PS. Przede wszystkim Capture One Pro jest o wiele szybszy od NX i to mi się podoba a to że nie czyta ustawień puszki to troszkę pokombinowania i efekty osiągniesz jakie chcesz Bardzo polecam szczególnie, ze można trafić na promocję programu ja swój kupiłem w wersji 6 za niecałe 650zł a później za darmo dostałem upgrade do wersji 7
    Me, Myself and I. Nikon i słoików kilka. BLOG

    Grzegorz Wasylko

  10. #20

    Domyślnie

    7.0.1 zlikwidowano irytujące błędy wyświetlania (przynajmniej u mnie zniknęły), ale nadal wyświetla jakieś popierdułki w okienkach typu "okienko z paskiem przetwarzania" i "okienko informujące o zakończeniu" - po co to i komu to potrzebne to nie wiem, pierwsze jest dodatkowo "mocno modalne" bo przysłania okna innych aplikacji - programista pomyślał że jego program jest najważniejszy, drugie mnie irytuje bo muszę go zamykać. Program został dotestowany przez użytkowników i wyzbył się niedoróbek wersji 7.0. Interfejs trochę unowocześnili w stosunku do wersji 6 bo ta wyglądała jak ubogi krewny LRa dodali gradienty choć już nauczyłem się żyć bez nich, wypluwa ProPhoto jak ktoś ma potrzebę lub lubi, w porónaniu do 6 wywołanie "standardowe" lub na porównywalnych parametrach jest minimalnie jaśniejsze i odrobinę bardziej kontrastowe, ustawienia wywołania z 6 trzeba poprawiać tzn przenoszą się i widać je w nowej wersji ale zarówno z motorem z 6 jak i z motorem 7 obraz wygląda inaczej niż w 6 (widać to rónież na histogramach).
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

Strona 2 z 73 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •