Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ewcia2210
    Gość

    Domyślnie Jaki aparat wybrać do fotografowania gwiazd?

    Ostatnio dostałam zadanie fotografować codziennie niebo a dokładniej gwiazdozbiory. Mam więc taki pytanie: Jaki aparat możecie mi polecić do tej czynności?

  2. #2

  3. #3
    ewcia2210
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie mam. To będzie mój pierwszy aparat dlatego, chcę się dowiedzieć jaki będzie najlepszy.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chcesz fotografować "całe" niebo, czyli spore obszary, wystarczy dowolny aparat z matrycą CMOS.
    Zalecałbym coś z matrycą minimum APS-C, choć lepiej pełna klatka, bo znacznie niższe szumy i można używać ISO o ponad 1 EV większe niż na APS-C/DX.
    Dodatkowo, na zdjęciach widać znacznie więcej gwiazd niż można zobaczyć gołym okiem - nawet kilkadziesiąt razy więcej.

    Jeśli chcesz fotografować poszczególne obiekty, to oprócz aparatu potrzebny Ci jeszcze montaż paralaktyczny ze śledzeniem, szczegóły dotyczące astrofotografii:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166496

  5. #5
    ewcia2210
    Gość

    Domyślnie

    Najbardziej zależy mi na tym, żeby przejrzyście widać było gwiazdy, bo cyfrówką no to niestety kompletne zero ...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewcia2210 Zobacz posta
    Najbardziej zależy mi na tym, żeby przejrzyście widać było gwiazdy, bo cyfrówką no to niestety kompletne zero ...
    Każdym aparatem zrobisz tak samo gwiazdy, pod warunkiem, że możesz ustawić czas 20-30 sekund.

    Co do przejrzystego widzenia gwiazd - jeśli coś takiego wystarczy (robione na przesłonie f/5 i ISO 400), to wystarczy każda lustrzanka, ale tu jest czas 60 sekund. Przy 30 sekundach było by troszkę ciemniejsze. (nie brać pod uwagę jakości, bo robione kiepskim szkłem)


    Natomiast jak chcesz robić wyraźne gwiazdy w czasie góra 5 sekund, to potrzebna Ci niestety lustrzanka z pełną klatką:
    Nikon D600, D700, D800, D3/s/X, D4, bo one pozwalają robić na przynajmniej 2x wyższym ISO niż lustrzanki DX.

  7. #7

    Domyślnie

    piszesza tu o montazu paralaktycznym a autoprka watku to kompletny laik chyba jest - wnioskuje po tych kilku wyrazach które napisała. Moim zdaniem prowokacja i szkoda czasu na tłumaczenia - bo tu podstaw nawet autorka nie ma.

  8. #8
    ewcia2210
    Gość

    Domyślnie

    Tak to prawda, nie mam pojęcia na ten temat, dlatego postanowiłam się poradzić osób, które mogą mi pomóc. Chcę kupić pierwszy aparat, ale nie mam pojęcia jaki. Dlatego myślałam, że może ktoś kto zna się na rzeczy może mi doradzić. W internecie ogólnie jest bardzo dużo informacji na temat lustrzanek, jak dla mnie dla laika to za dużo, więc chciałam się podpytać na forum, jaki ewentualnie aparat mogłabym kupić. Jeżeli źle trafiłam to przepraszam.

  9. #9

    Domyślnie

    Przeczytaj cały temat i będzie wszystko jasne http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166496
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •