Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie CNX przestaje działać - wyskakuje błąd

    Witajcie. Mam powazny problem z CNX2
    Gdy kopiuje ustawienia obrobki lub stosuje duzo roznych narzędzi (szczegolnie dotyczacych koloru/nasycenia/koloryzacji) program wywala błąd, albo gdy takie zdjecie wczesniej chce zapisac, pasek postępu zapisu dociera gdzies do połowy i pojawia sie komunikat ze nie mozna zapisac zdjecia...
    Doradzcie co robic, bo juz zielonej gorączki dostaje. Problem pojawil sie dopiero jakis czas temu, wczesniej (kilka miesiecy) pracowalem na tym sofcie bez najmniejszych problemow.
    System to windows 7, SSD 128GB, ram 8GB
    Ostatnio edytowane przez nonameuser1 ; 19-10-2012 o 15:05
    D700 + MB-D10 | D700 + MB-D10 | Z16/2.8 | N14-24/2.8 | N35/1.8 fx | N85/1.8 | SB600 | SB800 | Nova 5 | Inverse 100

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    No niestety, CNX2 tak już nieraz ma, było trochę wątków o tym. Niektóre wersje jakoś "nie lubią" się z określonymi konfiguracajmi kompów, jak kiedyś też tak miałem, pomogło zainstalowanie poprzedniej wersji. Wiem, że to brzmi idiotycznie, ale sam tego doświadczyłem. Nie pamiętam, która to była wersja, zdaje się 2.26, a następne już tego raczej nie robiły, i obecna też działa ok. A... i na OSX nigdy tego nie miałem, tam ten soft pracuje nad wyraz stabilnie.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki blad?
    d70s + N18-70 + N55-200

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Od zawsze powtarzam, że system do fotograficznej roboty, powinien zawierać jedynie konieczne do tej roboty narzędzia, bo wówczas dużo łatwiej to ogarnąć, dlatego jeśli ktoś nie dysponuje dwiema niezależnymi maszynami, to powinien chociaż zainstalować dwa systemy na dwóch odrębnych partycjach.

    A wracając do problemu, to prześledź co instalowałeś w systemie od poprawnej pracy CNX-a do teraz, czyli do jego zbieszenia i ewentualnie w miarę możliwości pozbądź się tych programów, byle definitywnie, jest do tego odpowiedni soft.

    Wyczyść też cache CNX-a o ile funkcjonuje i poobserwuj gospodarkę pamięcią RAM w systemie podczas uruchamiania tego programu.
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    a czy ktos probowal odinstalowac CNX2 i zainstalowac ponownie (pełną legalna wersje) uzywajac tego samego klucza? mam nadzieje ze nie jest tak ze raz uzyty klucz nawet po odinstalowaniu nie nadaje sie do uzytku...
    prosze o podpowiedz
    D700 + MB-D10 | D700 + MB-D10 | Z16/2.8 | N14-24/2.8 | N35/1.8 fx | N85/1.8 | SB600 | SB800 | Nova 5 | Inverse 100

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nonameuser1 Zobacz posta
    a czy ktos probowal odinstalowac CNX2 i zainstalowac ponownie (pełną legalna wersje) uzywajac tego samego klucza? mam nadzieje ze nie jest tak ze raz uzyty klucz nawet po odinstalowaniu nie nadaje sie do uzytku...
    prosze o podpowiedz
    No przecież Ci pisałem, że instalowałem poprzednie wersje . Na tym samym kompie klucz na pewno będzie ok.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  7. #7

    Domyślnie

    Ok dzieki, mi w sprawie kompow trzeba łopatologicznie niestety
    D700 + MB-D10 | D700 + MB-D10 | Z16/2.8 | N14-24/2.8 | N35/1.8 fx | N85/1.8 | SB600 | SB800 | Nova 5 | Inverse 100

  8. #8

    Domyślnie

    Ja miałem takie objawy dopóki nie przesiadłem się na wersje 64 bit - od tamtego czasu nie pamiętam, żeby mi się CNX wykrzaczył.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •