Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zintegrowana grafika ntel HD 4000

    Witam

    Po zmianie aparatu na D800 nadeszła chwila wymiany kompa ( praca przestała być komfortowa ).
    Ogólny zarys co wybrać już mam, nie wiem natomiast jednego:
    Czy zintegrowanan karta graficzna ( Intel HD 4000 ) z płytą wystarcza do obróbki zdjęć w PS.
    Komputer ma zastosowanie tylko do przeglądania netu i obróbki zdjęć.
    Będę wdzięczny za pomoc i radę.

    P.S
    A jeśli nie wystarczy to jaka karta Waszym zdaniem będzie odpowiednia ?
    Ostatnio edytowane przez romejo ; 12-10-2012 o 13:00
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy zintegrowanan karta graficzna ( Intel HD 4000 ) z płytą
    Z procesorem, z procesorem!

    Starczy do obrobki 2D. Nie powinno byc zadnych problemow, a jednoczesnie bedzie taniej bo mniej pradu zre.

    Jak Ci nie wystarczy to ja polecam GTX670. Caliem przyjemne karty. xD
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romejo Zobacz posta
    Czy zintegrowanan karta graficzna ( Intel HD 4000 ) z płytą wystarcza do obróbki zdjęć w PS.
    Wystarczy pod warunkiem, że praca na jednym monitorze.
    Karta jest dość słaba, ale do samej obróbki zdjęć nie trzeba zbyt wiele mocy, jednakże będzie potrzebne więcej pamięci, bo PS nie wykorzystuje kart Intela, a więc i szybkiej pamięci tych kart.
    Przy tej karcie zalecane 6-8 GB RAM (karta zeżre od 256 - 2GB dla siebie).

  4. #4

    Domyślnie

    Wystarczy pod warunkiem, że praca na jednym monitorze.
    O jakich rozdzielczosciach mowisz?

    Edit:
    pytam bo pracowalem na setupie dualdesktop na HD3000 i smigalo bez problemu na 2x 1900x1200
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 12-10-2012 o 16:10
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam HD3000 - przy 2x 1920x1080 karta dostawała zadyszki, ale mam tylko 4 GB RAM.
    Jak przełączyłem PS na pracę z GT525M to różnica w pracy całego komputera była wyraźna, a w PS odczuwalne szczególnie przy przewijaniu, czy przetwarzaniu większej ilości zdjęć - znacznie szybsza pamięć.

    Co do samej wielkości zdjęć - karta graficzna ma niewielkie znaczenie. Nie widziałem większej różnicy w działaniu PS przy zdjęciach 16 Mpix i 200 Mpix. Najwyżej inne programy na komputerze przestawały działać. Tak więc ważniejsza jest pamięć RAM komputera - dużo i szybka.

  6. #6

    Domyślnie

    Mysle ze problem lezal bardziej w ilosci RAM niz w samej predkosci karty graficznej.
    d70s + N18-70 + N55-200

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Mysle ze problem lezal bardziej w ilosci RAM niz w samej predkosci karty graficznej.
    Ogólne działanie komputera - głównie RAM komputera.

    Natomiast płynność działania PS, a dokładnie wyświetlania obrazów w PS - tylko karta graficzna. Wyraźne to było przy wyświetlaniu zdjęcia na całym ekranie - na HD3000 nie było przetwarzane w całości a fragmentami, gdy na GT525M w całości i szybciej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •