Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 132
  1. #11

    Domyślnie

    Argument z kosztami jest nieco bałamutny. Hobby zawsze jest drogie i nie pieniądze są argumentem przy takim wyborze. Z pasją jest jak z kobietą - dopłacasz po to, by nie stracić tego co już zainwestowałeś. I nie ma to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  2. #12

    Domyślnie

    Mam dwa analogi, cyfre. W pelni wyposazona ciemnie (B&W) i juz coraz czesciej cyfra zostaje w domu a ja zabieram analoga. Ostatni urlop byl pierwszym kiedy pojechalem tylko z analogiem (wrocilem z 14 kliszami mix koloru, b&w i slajdu).
    Dla mojej przyjemnosci i robienia zdjec dla siebie teraz juz tylko analog, cyfre trzymam tylko dlatego ze czasami potrzebuje zrobic cos dla klienta.
    Teraz poluje na sredni format bo 8x10 to dla mnie max odbitki z 35mm a chce sie wiekszych czasami.

    Ogolnie nie pozbylbym sie cyfry i uzywal tylko analoga. Jesli mozesz zatrzymac D100 to trzymaj sie tego, dokup F80 czy tez F90 i na razie trzymaj oba.

    EDIT:
    A co do kosztow. Analog jest bardzo drogi! Nie mowie o sprzecie ale chemia, papier, klisze, skaner itd. Ale warto! Szczegolnie jest robi sie wlasne odbitki.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Z pasją jest jak z kobietą - dopłacasz po to, by nie stracić tego co już zainwestowałeś.
    Muszę zapamiętać
    Pozdrawiam
    www.photosquad.pl/blog
    Kocham Bronkę

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimoald Zobacz posta
    ....Skanowanie slajdu jest trudne, naświetlenie powinno być idealne a i tak często oczekiwania nie pokrywają się z rzeczywistością (velvia).....
    A co Ci tak w Velvi nie pasuje ? Super materiał tylko wymagający pod względem naświetlenia i super czuły na błędy obróbki E-6.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    A co Ci tak w Velvi nie pasuje ? Super materiał tylko wymagający pod względem naświetlenia i super czuły na błędy obróbki E-6.
    Wymagająca dobrego naświetlenia, brzydka w pochmurne dni, skaner nie przenosi wszystkich informacji bo ma za słabe Dmax.
    Pozdrawiam
    www.photosquad.pl/blog
    Kocham Bronkę

  6. #16

    Domyślnie

    Panowie, czlowiek chce kupic analoga i bawic sie w ortodoksyjne focenie - niech kupuje, przy odrobinie szczescia spodoba mu sie bedziemy mieli kolejnego ortodoksa a (na co wiele wskazuje) moze tez byc tak ze okaze sie jednak ze to nie to i sprzeda co kupil i wroci do syfry - i tez fajnie grunta aby foty robil

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norbibxl Zobacz posta
    [....] a (na co wiele wskazuje) moze tez byc tak ze okaze sie jednak ze to nie to i sprzeda co kupil i wroci do syfry [...]
    no, no i bedzie tani f100 do zaopiekowania

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Potrafisz jakoś uzasadnić, dlaczego będzie mu lepiej niż z powiedzmy F100?
    Miałem F 100 i to już jest szit - gumy trefne i plastik tylnej ścianki ...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelas Zobacz posta
    no, no i bedzie tani f100 do zaopiekowania
    A ostatnio był na korexie chyba do kupienia tani - 100 ełrasów ktoś chciał... Aż bym sobie chyba kupił, bo cholernie mi się ten aparat podobał (jedną sesje robiłem na nim), pomimo, że analogowy mały obrazek mi raczej mnie nie zadowala.

  10. #20

    Domyślnie

    Zależy co focisz i co chciałbyś focić. Ja jako pierwszy kupiłem Porsta CR3 z 50/1.9 i przestrzeliłem chyba z 20 rolek. Potem stary, manualny FM i mam oba do tej pory. Ale domyślam się, że Ty możesz wymagać więcej (przynajmniej trybu A, jak nie AF). Co do warunków cenowych to.. Analog faktycznie jest drogi. Skaner - 500-800zł, film (Portra, Velvia, Ektar) - od 30-50zł za rolkę z wołaniem. Kup, postrzelaj przez rok, będziesz wiedział czy to dla Ciebie czy nie. Z małą ilością szczęścia po tym czasie odzyskasz większość z kasy wydanej na sprzęt.
    I think in f-stops..
    24, 35, 50, 105

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •