Close

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 149
  1. #121

    Domyślnie

    Ktoś się orientuje ile obecnie czeka się na kalibrację?
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  2. #122
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie dwa dni trwała usługa plus czas dla kuriera., wysłane w czwartek, przyjęte w piątek, w poniedziałek zrobiona usługa i wysłana, wtorek miałem w domu.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Ktoś się orientuje ile obecnie czeka się na kalibrację?
    Wszystko razem około tygodnia, nawet mniej, ja swoją wysłałem tydzień temu właśnie w czwartek i dziś odebrałem Jestem zadowolony bo był duży BF a czasmi przechodził w FF, teraz powyżej 25 mm trafia w punkt, na mniejszych ogniskowych czasami BF/FF ale ta Sigma tak ma a w dodatku w D7100 jak ktoś ma Sigme 17-50 f/2.8 + D7100 niech się wypowie na ten temat, bo w sumie to nwm czy tak powinno być, ale na pewno jest lepiej niż było.

    Plus pytanie OT: jeśli ma ktoś D7100 i 64 GB kartę niech proszę sprawdzi ile mu pokazuje RAW i ile JPEG FINE LARGE, bo mi 1k RAW i 4k JPEG FINE LARGE? Wiem że body oszukuje czasami, ale jak wy macie? Z góry dzięki i pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez DR_DRE Zobacz posta
    Mam takie dwa pytania, czy sprawdzał ktoś przebieg przed i po serwisem a mianowicie kalibracją sprzętu? bo mi wypstrykali ponad 500 zdjęć i w sumie nie czepiałbym się choć uważam że to dość dużo gdyby nie fakt, że oba obiektywy tj Sigma 50-150 OS wróciła z tą samą wadą podobnie jak Sigma 18-35 też ten sam problem o którym pisałem w formularzach. Mieliście takie "przygody" z tym serwisem? na googlach jest pełno złych opinii na ten temat. Dzwoniłem powiedziałem że po wstępnych testach jest dalej to samo w zasadzie i mam im zdjęcia wysłać.
    Mi osobiście poprawili dużo, tak jak piszę post wyżej, zrobili mniej niż 100 zdjęć czyli tyle ile musieli. A testów nie ma co robić tylko sprawdź terenie, weź sobie modelke i popstrykaj raz na lewe raz na prawe oko i zobaczysz, czy problem nadal jest

    PYTANIE DO OSÓB PO SERWISIE SIGMY
    Też wam zostawili w Picture Control Ostrosć i Kontrast na MAX ?
    Ostatnio edytowane przez Szajbonio ; 20-07-2017 o 09:47

  4. #124

    Domyślnie

    tak, wyostrzanie było na maksa. pisałem o tym np. tu - post nr 8 http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=282433

  5. #125
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Takie ustawienie pomaga w kalibrowaniu, a samemu stosując sigme dock pozwala to na oglądanie efektu na ekranie aparatu bez zgrywania za każdym razem.

  6. #126

    Domyślnie

    A jak z tymi NEFkami
    ???

  7. #127

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś podpowiedzieć co jest grane, jak w trybie LV obraz po kilkukrotnym powiększeniu jest ostry, a podgląd zrobionego zdjęcia zdjęcia po kilkukrotnym powiększeniu w tym samym miejscu jest mydlany? Zdjęcie zrobione z d7200 na statywie + Sigma 35-135 z wstępnym podniesieniem lustra...

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilot1 Zobacz posta
    zdjęcia zdjęcia
    się mi niechcący powtórzyło...

  9. #129

    Domyślnie

    Bo w LV oglądasz obraz z obiektywu, a w podglądzie miniaturkę jpg z pliku raw
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #130

    Domyślnie

    cóż, byłem przekonany, że w LV widzę obraz z matrycy...
    czy da się w ogóle wyświetlić obraz z obiektywu na ekranie bez udziału matrycy?
    Ostatnio edytowane przez Pilot1 ; 26-07-2017 o 12:12

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •