Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zarówki do światła ciągłego, żarowe czy świetlówkowe

    witam chce zrobić sobie mini studio do fotografii produktowej, czytam różne strony z tym związane i oczywiście to forum, ale pojawiły mi się jakieś nieścisłości albo czegoś nie ogarniam, chodzi o światło stałe i wyczytałem gdzieś na portalu ze do tego typu oświetlenia najlepiej używać żarówek żarowych lub halogenowych (w sumie tez są żarowe) bo maja niby stałe spektrum światła, świeca równomiernie itp. I nie polecają żadnych jarzeniówek świetlówek, a na allegro czy innych sklepach ze sprzętem do studia są żarówki energooszczędne gdzie pisze ze dają światło dzienne a przecież ich budowa jest taka sama jak świetlówki. A znowuż mit o świetle żarowym jest taki ze najgorzej na nim ustawić balans bieli, wiec za jakimi żarówkami powinienem się rozglądać do światła ciągłego w studio
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  2. #2

    Domyślnie

    najważniejsze aby miały podaną temp barwną i były powtarzalne, jest w zasadzie bez różnicy, czy będzie to jarzeniowe, żarowe, czy wyładowcze

    na przykład :
    http://www.robimytv.pl/kino-flo-488-k55-s-id-725.html
    http://www.robimytv.pl/kino-flo-488-k29-s-id-724.html
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    a te takie co wyglądają jak zwykłe energooszczędne

    http://allegro.pl/zarowka-lampa-swia...660348342.html
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artuss811 Zobacz posta
    a te takie co wyglądają jak zwykłe energooszczędne

    http://allegro.pl/zarowka-lampa-swia...660348342.html
    przy niektórych towarach powinno być - kupujesz na własne ryzyko, choć pewnie po kilu próbach je też zbalansujesz
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5

    Domyślnie

    a te takie co wyglądają jak zwykłe energooszczędne

    http://allegro.pl/zarowka-lampa-swia...660348342.html
    To akurat najpopularniejsze na rynku żarówki. Sam z nich korzystam i faktycznie mają temperaturę światła dziennego, tak jak błyskowe. Wrzucone w soft lub bezpośrednio wystarczą do produktówki a nawet portretu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    To akurat najpopularniejsze na rynku żarówki. Sam z nich korzystam i faktycznie mają temperaturę światła dziennego, tak jak błyskowe. Wrzucone w soft lub bezpośrednio wystarczą do produktówki a nawet portretu.
    tylko kupując je należy kupować wszystkie jednego producenta i najlepiej w jednym czasie, wtedy jest większa powtarzalność temp barwowej, trzeba też pamiętać, że po odpaleniu odczekać parę minut i nawet w tym momencie ta nieużywana powinna być też odpalona, aby jej nie uruchamiać przed zdjęciem (czas nagrzewania)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    To akurat najpopularniejsze na rynku żarówki. Sam z nich korzystam i faktycznie mają temperaturę światła dziennego, tak jak błyskowe. Wrzucone w soft lub bezpośrednio wystarczą do produktówki a nawet portretu.
    A co z ciągłością widma? Sporo świetlówek ma spore dziury.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  8. #8

    Domyślnie

    przy kino flo (świetlówki) praktycznie nie widać zmian parametrów, ale jeśli ich światło pada pada na koniec kadru zdarzają się kolorowe zafarby, jeśli chodzi o wyładowcze, to już można zauważyć zmiany parametrów przy kolejnych klatkach i wiadomo, że czym krótszy czas tym większe prawdopodobieństwo trafienia "w dziurę", przy stosunkowo długich czasach 1/30, 1/60 sek, fotki są dużo równiejsze
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    @bogdi ale wer pyta o ciągłości widma, a nie częstotliwość.

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    A co z ciągłością widma? Sporo świetlówek ma spore dziury.
    Ma, ale nie zawsze jest konieczność idealnego, bezkompromisowego oddawania barwy.
    Jest troche świetlówek które mają współczynnik oddawania barw Ra>90,
    są stosowane do kontroli barwy w drukarniach i oświetlenia w filmie i telewizji.

    Ja mam awersję do tych F&V ponieważ mają sporą dominantę zielonego
    i nie da się tego bezkarnie mieszać z innymi źródłami.
    No i podstawowa wada, to brak regulacji mocy i ograniczenie modyfikatorów praktycznie tylko do softboxu,
    bo regulacja na zasadzie wyłącz-włącz sekcję, jakoś do mnie nie przemawia.
    Są systemy świetlówek regulowanych mocowo, ale cena znacznie przewyższa światło błyskowe czy żarowe.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  10. #10

    Domyślnie

    dobrze to jeszcze troszkę was pomęczę o światło w studio, a wiec jak już mówiłem chce zorganizować oświetlenie do fotografii produktowej od ubrań po małe przedmioty i w jakie światło się zaopatrzyć. Czy to maja być lampy systemowe montowane w parasolki lub softbox-y, czy może raczej lampy studyjne z wymienionym sprzętem i w jakich ilościach, bo na mój zdrowy rozsadek powinny myc minimum 3 prawa, lewa strona i oświetlenie tła. A może jednak parasolki i softbox-y ze światłem stałym - żarówki o jakich była mowa wyżej. I kolejna sprawa jakiej wielkości softbox-y
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •