Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Inwestycja

  1. #1

    Domyślnie Inwestycja

    Przyznajcie się jakie poczyniliście inwestycje w sprzęt oraz ile to kosztowało. Powiedzmy w ciągu ostatnich 2 do 5ciu lat. Pytam zawodowców i amatorów, z czystej ciekawości. Pomijam dobrze sytuowanych hobbystów. Chciałbym się dowiedzieć czy posiadanie najnowszego aparatu to mus dla liczącego się na rynku fotera czy tylko zachcianka spowodowana reklamami itd.

  2. #2

    Domyślnie

    a czemu zakładasz, że inwestycja w sprzęt to kupno najnowszego modelu cyfrówki?
    Ja np. w tym roku wydałem ca. 5 tys. na sprzęt i ani złotówki na nowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Mówiąc "nowy" mam na myśli nowo-zakupiony. 5 tys. to sporo, czy taka inwestycja zwraca się w ciągu roku czy jesteś może hobbysta-zapaleniec?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosnek Zobacz posta
    Chciałbym się dowiedzieć czy posiadanie najnowszego aparatu to mus dla liczącego się na rynku fotera czy tylko zachcianka spowodowana reklamami itd.
    powyższy tekst sugeruje jednoznacznie zakup najnowszych modeli aparatów, czyż nie?
    Nie kupiłem ani jednej cyfrówki. Jestem, powiedzmy, amatorem, którego na to stać.

  5. #5

    Domyślnie

    Fotografujesz tylko do własnej szuflady czy również zarobkowo?

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Od 1,5 roku jestem na dobrowolnym odwyku od zakupów. A tak zawsze coś się wydało na coś. Konkretów nie podam, bo nie wypada. Nie zarabiam na foto, hobby.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Aparat nie musi być najlepszy ani najnowszy. Obiektyw powinien być przyzwoity co nie znaczy nowy. W zależności od tego jakie zdjęcia chcesz robić światło jest bardzo ważne. Np. ja robię packshoty i dla mnie ważne jest aby mieć dobre światło zasilane z sieci, obiektyw nie musi mieć super AF (może nawet go nie mieć) ale ma być ostry, aparat każdy daje rade nawet coś sprzed kilku lat.
    Czy zakup się zwróci i kiedy? To zależy wyłącznie od twoich zdolności sprzedażowych.
    Mi zakup jednego obiektywu zwrócił się już w pierwszym zleceniu i nawet na plus wyszedłem .
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosnek Zobacz posta
    Fotografujesz tylko do własnej szuflady czy również zarobkowo?
    Tylko i wyłącznie dla siebie.
    Ale niekoniecznie do szuflady.


    Cytat Zamieszczone przez rsz;
    Od 1,5 roku jestem na dobrowolnym odwyku od zakupów. A tak zawsze coś się wydało na coś.
    ja próbuję, ale nie wychodzi.

  9. #9

    Domyślnie

    Hehe też próbuję ale również nie wychodzi :P Teraz poluję na N80-200/2.8 :P A w ciągu ostatnich 2 lat wydałem hmm.... ok 23 000 pln. Praktycznie całą stopkę kupiłem w ciągu tego czasu, wcześniej fotografowałem tylko hobbistycznie DXami. Ale jak nie robił bym okolicznościowych lista zakupów wyglądała by z deczka inaczej, co dobrze zauważył m-a-r, do każdej specjalizacji przyda się inny sprzęt i inaczej wygląda suma na rachunku.
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    Chwilowo udało mi się w miarę skutecznie zwalczyć paskudny nałóg kupowania kolejnych aparatów i obiektywów.

    Gorzej wygląda sprawa ze sprzętem do cyfrowej ciemni (czy raczej świetlni):

    - Wacom Intuos5 S touch wireless (~1k)
    - 44" ploter Canon iPF8300 (~28k)
    - spektrofotometr X-Rite i1publish pro2 (~9k)
    - kolorymetr basICColor DISCUS (~4k)
    - monitor 30" NEC 3090WQXi (~8k)
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 01-10-2012 o 11:19

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •