Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Tablet

  1. #1

    Domyślnie Tablet

    Witajcie, czy może ktoś z was korzysta z tabletu graficznego?
    Czy taki dodatek pomaga w edycji zdjęć?? Na poziomie amatorskim.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, tylko wacom-y
    Zależy co robisz w trakcie edycji zdjęć...

  3. #3

    Domyślnie

    Używam Wacomów od ponad 15 lat i nie wyobrażam pracy bez tabletu.

    Obecnie mam bezprzewodowego Intuosa 5 Touch (rozmiar jak zwykle najmniejszy S, do retuszu wstarcza z powodzeniem) i nie mogę się nadziwić że jakimś cudem znowu udało im się to cholerstwo poprawić i jeszcze bardziej podnosi komfort i szybkość pracy. O ile przy wcześniejszym Intuosie 3 używałem jeszcze myszy, o tyle przy piątce mysz już definitywnie zdechła i całkowicie zniknęła z biurka.

    Niezmiernie cenię sobie również fakt, że tablety te są niezniszczalne, bezawaryjne, pięknie zaprojektowane i świetnie wykonane. Przez lata używałem ArtPada II, później Graphire, później Intuosa 3 i wszystkie zmieniałem wyłącznie z uwagi na fakt, że pojawiał się nowy, ładniejszy, doskonalszy model.

  4. #4

    Domyślnie

    i jeszcze można Photoshopa Elements 10 przy okazji przygarnąć

  5. #5

    Domyślnie

    ...i potem trzasnąć (wspólnie z Sailorem) wyróżnienie na ipie - bez Wacoma pewnie by mi się nie chciało tych zdjęć retuszować:

  6. #6

  7. #7
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Kupiłem 2 lata temu używanego Bamboo MTE-450A i teraz już myszka przy obróbce zdjęć leży sobie spokojnie z boku. Wydatek był niewielki (o ile dobrze pamiętam 150 pln), a komfort pracy zdecydowanie lepszy

  8. #8

    Domyślnie

    ok dzięki za uspokojenie, ponieważ zamówiłem intuosa 5 touch S i nie byłem pewny mojej decyzji.Tak w ogóle nie bedzie za mały do pracy przy lapku i tv 37"? Na razie czekam aż doleci.

  9. #9

    Domyślnie

    telewizor ma pewnie rozdzielczość full hd więc mniejszą niż niejeden sporo mniejszy monitor, sama przekątna nie powinna wpłynąć w żaden negatywny sposób na pracę z tabletem, a przy retuszu chodzi zwykle o miejscowe smarowanie, więc nieduży tablet będzie super.

    Ja kupiłem rozmiar, który teraz stwierdzam, że jest sporo za duży jak na moje potrzeby, mimo że pozostałe parametry są super, ale poręczność ma -700...

  10. #10

    Domyślnie

    Rozmiar wyświetlacza nie ma znaczenia - ja pracuję na 30" monitorze LCD i uważam, że S-ka jest optymalna. Większe tablety przydają się do rysowania, wyprowadzania pociągnięć z gestu całego przedramienia. Przy retuszu nie jest to potrzebne do szczęścia, wygodniej pracować z nadgarstka z dłonią opartą o tablet. W moim przypadku zdarza mi się podróżować z tabletem lub zabierać go na prezentacje i warsztaty, wiec poręczność stanowi dla mnie istotny atut.

    Dodatkowo nowe Intusie mają tryb precyzji, pozwalający precyzyjnie dłubać przy cyzelowaniu jakiegoś detalu lub wiązania wąsów krzywych Beziera, więc duży tablet tym bardziej staje się tylko stratą miejsca. Osoby, które nie są wprawionymi wacomczuchami miewają też na początku problem z adaptacją do tabletu, a większe rozmiary stanowią dodatkowe barierę.

    Swoim 5 S Touch jestem oczarowny - użytkując iPhone i Macbooka przyzwyczaiłem się do multigestów i gładzików, teraz mam tą funkcjonalność cały czas pod ręką. Do tego wygodniejsze przyciski funkcyjne i kółko, ładniejsze wzornictwo, przyjemniejsze w użytkowaniu wykończenie. Fajne jest też to, że można dopiąć zestaw bezprzewodowy.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 25-09-2012 o 23:26

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •