Close

Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 359

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Nikon D700 vs. D600

    Witam,
    Interesuje mnie bezpośrednie porównanie wymienionych body chodzi o szybkość działania AF, szumy, rozpiętość tonalną oraz ogólną funkcjonalność, przy wykorzystaniu w reportażu oraz w portrecie. Niedawno zakupiłem drugie body D700 teraz zastanawiam się czy może wybór powinien paść na D600 ...
    Będę wdzięczny za opinię.
    D4lZ6lS35lS50lS85l

  2. #2

    Domyślnie

    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...(brand3)/Nikon

    Wygląda na to, że D600 odjechał jeśli chodzi o własności matrycy.
    flickr / Rolleicord, Canon

  3. #3

    Domyślnie

    Nie narzekaj, D700 super sprawa, ja obecnie mam 1 sztukę ale drugą bym kupił jako backup do filmu + backup dla mnie robienie reportażu na dwie puszki jest niewygodne. no chyba że to dwa identyczne korpusy, bo na dwóch rożnych lipa.

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli chodzi o funkcjonalność, brak powiększenia obrazu na LCD 100% na guziczku OK w D600, MZ to duża kicha w reporterce, a i w portrecie również, gdy trzeba sprawdzić błyskawicznie czy nasze szkiełko nie spłatało figla i ustawiło ostrości na las za modelką

  5. #5

    Domyślnie

    Do reporterki raczej nie ma szans przebić funkcjonalności D700. Ale nie każdy potrzebuje tak intensywnie korpusu używać. Niestety kiedy połączymy i ergonomię i obrazek i chcemy więcej niż D700 wychodzi nam albo D4 (D3s) albo zmiana systemu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Do reporterki raczej nie ma szans przebić funkcjonalności D700. Ale nie każdy potrzebuje tak intensywnie korpusu używać. Niestety kiedy połączymy i ergonomię i obrazek i chcemy więcej niż D700 wychodzi nam albo D4 (D3s) albo zmiana systemu.

    dlatego sądzę, że będzie D700s ,
    było D300s, D3s, to dlaczego ma nie być, przez wielu oczekiwanego, podrasowanego D700 ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    1/8000 do 1/4000?! Podziękował; nadal czekam na D700[..] (może być z "s").

    Niestety, mOSAd ma rację...
    Normalnie jesli juz w Polsce sie wiekszych wad doszukac nie moze, to bardzo dobrze musi byc z D600.

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Pokaż jedno zdjęcie które musiałeś zrobić na 1/8000. Nie te, które zrobiłeś, ale te które musiałeś!
    Wlasnie jakos tak tez tego pojac nie moge, w Zenicie mam 1/500 i jakos z nim zylem 10 lat chyba, nie pamietam kiedy ostatnio zdjeci anim robilem. W N F65 1/2000

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    dlatego sądzę, że będzie D700s ,
    było D300s, D3s, to dlaczego ma nie być, przez wielu oczekiwanego, podrasowanego D700 ?
    Juz jest D800 sie nazywa

    Szkoda, ze w D600 jak w Canon D6 nie ma WiFi wbudowanego i do tego aplikacji do obslugi na Tablety z Androidem. Ja mam karte Eye-fi, ale View NX na tablety szybko nie bedzie, podgladu exifa mi brakuje w przegladarce do zdjec, czy samym programie eye-fi, ma ktos moze jakies sugestje?.

    W D600 GPS wbuowany tez by sie przydal.
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    wolniejsze lustro powinno bez specjalnych zabiegów klapać ciszej i "niżej". tryb Q w d800 polega własnie na tym że możemy znacznie spowolnić pracę lustra. Sama migawka jest zazwyczaj pomijalna
    jak osobiście "badałem" D600, lustro wcale nie wydawało mi się wolniejsze od D700, ale cichsze i owszem i delikatniej pracujące

    Cytat Zamieszczone przez lukaszm Zobacz posta



    Juz jest D800 sie nazywa

    .
    D800 w żadnym wypadku, nie wpisuje się, jako następca D700 (który jest tańszą alternatywą dla reporterów, o D800 tego powiedzieć nie można ze wzgl. na szybkość i niepotrzebnie duże pliki chociażby)

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Tak, w moim odczuciu odgłos migawki jest znacznie przyjemniejszy od starszych braci . Pracuje na niższych rejestrach, nie klapie tak głośno.
    zgadzam się

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    jak osobiście "badałem" D600, lustro wcale nie wydawało mi się wolniejsze od D700, ale cichsze i owszem i delikatniej pracujące
    No to mamy inne odczucia- wg mnie jest wolniejsze. Pewnie niebawem zobaczymy oficjalne dane wtedy się temat rozstrzygnie
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Nie pocieszajcie się właściciele niedawno kupionych siedemsetek za osiem i pół tysiąca pe el en. Nowy kogut we wsi tj. D 600 z 2012r gorszy od de siedemset z 2008 roku ? ....
    (Sam marzyłem o D700 ale teraz sam nie wiem)

Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •