Close

Strona 3 z 67 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 669

Wątek: Canon EOS 6D

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    Żebyśmy się wszyscy tutaj zrozumieli, chodzi o to że szkoda, że nie ma tego czasu bo czasem się przydaje a aparat sam w sobie może okazać sie ********* i nie dodawajcie sobie bóg wie czego jeszcze
    Szkoda. Tak samo szkoda, że nie ma tych samych funkcji, co w 1Dx, 5DIII, D800, czy D4s. Fajnie by było, gdyby były.
    Napisane są tu jednak, pełne zawodu i łez goryczy, opinie osób, które aspirują do miana zawodowca. Ba, nawet prowadzą warsztaty! Opnie, z których mogłoby wynikać, że właśnie Canon wypuścił na rynek aparat adresowany do najbardziej wymagających profesjonalistów, który tych wymagań nie spełnia.
    Tak naprawdę, ten aparat jest adresowany do innej grupy odbiorców. A narzekania są wynikiem frustracji, że nikt nie chce nam dać Lamborgini za cenę "niebitego" Golfa.
    Inna sprawa, że ten aparat nie spełni wymagań tylko wybranej cześci profesjonalistów. Tych, którzy fotografują bardzo szybkie obiekty i czas 1/8000s jest "krytyczny". Zwykły kotleciarz przez całe życie może nie mieć okazji musieć takiego czasu używać. W szczególności, jeśli uważa, ze jest już na tyle dobrym fotografem, że może uczyć innych. Bo jeśli jest na tyle dorby, żeby być nauczycielem, powinien umiec sobie poradzić i bez tej 1EV.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Szkoda. Tak samo szkoda, że nie ma tych samych funkcji, co w 1Dx, 5DIII, D800, czy D4s. Fajnie by było, gdyby były.
    Napisane są tu jednak, pełne zawodu i łez goryczy, opinie osób, które aspirują do miana zawodowca. Ba, nawet prowadzą warsztaty! Opnie, z których mogłoby wynikać, że właśnie Canon wypuścił na rynek aparat adresowany do najbardziej wymagających profesjonalistów, który tych wymagań nie spełnia.
    Tak naprawdę, ten aparat jest adresowany do innej grupy odbiorców. A narzekania są wynikiem frustracji, że nikt nie chce nam dać Lamborgini za cenę "niebitego" Golfa.
    Inna sprawa, że ten aparat nie spełni wymagań tylko wybranej cześci profesjonalistów. Tych, którzy fotografują bardzo szybkie obiekty i czas 1/8000s jest "krytyczny". Zwykły kotleciarz przez całe życie może nie mieć okazji musieć takiego czasu używać. W szczególności, jeśli uważa, ze jest już na tyle dobrym fotografem, że może uczyć innych. Bo jeśli jest na tyle dorby, żeby być nauczycielem, powinien umiec sobie poradzić i bez tej 1EV.
    w zasadzie w pełni się zgadza, ale do ultraszybkich dyscyplin sportowych to chyba jednak większym ograniczeniem w tym body będą lagi i AF a nie jedna działka na tarczy czasów
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    w zasadzie w pełni się zgadza, ale do ultraszybkich dyscyplin sportowych to chyba jednak większym ograniczeniem w tym body będą lagi i AF a nie jedna działka na tarczy czasów
    Bardziej chyba dość niski fps. Bo AF nawet jak się wyrobi, to jesli potrzebny jest czas rzedu 1/8000s, nikt świadomy nie zaryzykuje 15-centymetrowej GO

  4. #24

    Domyślnie

    Ani ze mnie profesjonalista, ani fotograf sportowy, a jednak czasem mi brakowało tej 1/8000 już przy swietle 2.8* - i paru zdjęć przez to nie zrobiłem. Na całe szczescie amatorskich wiec mozna je smiało spisac na straty i przestać roztrząsać problem, bo wiadomo jesli ktoś ma "zachcianki" to niech sobie kupi wypasiony profesjonalny sprzęt. A jak mu 1/4000 przy amatorskim foceniu mało - znakiem tego cuduje i wydziwia.

    __________________________________________
    * - w Polsce, nie w Bulgarii, i nie w samo południe.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 26-09-2012 o 20:10 Powód: adnotacja dotycząca lokalizacji geograficznej wykonywanych zdjęć na czasie 1/4000 przy szkle o jasnosci f2.8
    Völkchlor

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysib Zobacz posta
    A mógłbyś sprecyzować swój,skądinąd ciekawy wywód, bo bardzo chętnie się dowiem dlaczego tak fałszywie pozytywnie odbieram nowe korpusy canona. Szczególnie w kontekście 6D.
    W cropie – przeciętne matryce, mi tam Canon się zapamiętał jako lider segmentu, ale to już dawno było – od czasów 40D/400D można obserwować swoistą zapaść, wcześniej był Canon i długo nic (no, przez jakieś 2 Ev w każdym razie), od czasów D300/D90 stracili pałeczkę, teraz są wyraźnie w tyle za matrycami Sony. Nawet Olek w E-M5 przegonił jakością 650D. Puszki w tym segmencie też nie porywają, obniżenie lotów z 60D, 7D ma już swoje lata, 650D to też kosmetyczny apdejt. Zresztą widać tendencję, że to Canon reaguje z pewnym opóźnieniem na ruchy Nikona w dziedzinie pozycjonowanie puszek (D300->7D, D90->60D).

    W FF –*5Dmk2 będący kompletnym zlaniem tego, o co prosiło gros użytkowników (czyli lepszego AFa), w zamian filmowanie, które jak się*okazało z biznesowego punktu widzenia sprawdziło się nieźle, baza użytkowników wyraźnie wzrosła, ale u wielu dotychczasowych niesmak pozostał (u niektórych zmyła go zmiana systemu ). Jego matrycą w sumie nie była zła, ale to już nie była ta przepaść, jak w przypadku 5Dmk1, gdzie Nikonowi 3 lata zajęło dorównanie/lekkie przeskoczenie jej poziomu. Wpadka z bandingiem to tylko wisienka na torcie 5Dmk3 to właściwie to, co w mniemaniu wielu powinno wyjść jako mk2 (głównie w kwestii AFa, lepszego wizjera, wyższej szybkostrzelności, poza tym to zmiany są z gatunku kosmetycznych).

    A teraz 6D, który owszem, jak na pełną klatkę jest tani (w tej samej cenie co D600), ale z AFem to jakiś smutny żart – mniej już mi idzie o samą ilość punktów (bo jak dla mnie do zastosowań amatorskich 11 jest wystarczające), ale tylko jeden krzyżowy??? Heeeloł, mamy rok 2012, nawet 650D ma wszystkie 11 krzyżowych. W D600 39 punktów, w tym 9 krzyżowych. Plus sterta detali (z tych moich zdaniem mających znaczenie dla fotografujących i dających się rozstrzygnąć po specyfikacji, intencjonalnie bez pomiaru światła, szybkostrzelności, czy ISO bo to realnie wyjdzie w testach): lepszy pryzmat, wbudowany flesz (plus sterowanie CLS-em), 2 sloty kart, sztuczny horyzont w 2 osiach, tryb APS-C i możliwość używania szkieł cropowych, dla filmujących –*wyjście słuchawkowe, zrzucanie nieskompresowanego materiału po HDMI. W zamian za to możemy dostać od Canona GPSa i WiFi. A, no i dostępność. 6D może da się kupić już w grudniu. Niektórym powinno się*udać na gwiazdkę.

    W obiektywach mam wrażenie też to u Nikona dzieje się*ciekawiej – z pełnoklatkowych odnowiona linia niedrogich f1.8, względnie tani 24-85 VR.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    W cropie – przeciętne matryce, mi tam Canon się zapamiętał jako lider segmentu
    A Widzisz, cropów nie śledzę od czasów przejścia z 350ki na FF. Ale 6D jest tańszy od (skądinąd b. dobrego) D600 i jego gorsza specyfikacja techniczna może być gorsza - wiadomo cena robi swoje. Natomiast spora grupa użytkowników będzie zadowolona z niego i sądzę że nie pomyśli o przejściu na inny system - nie demonizujmy. Obydwa systemy zapewniają dobry sprzęt, a że jeden jest o 2% lepszy (dynamika, rozdzielczość, AF lub ergonomia, dostępność tańszych obiektywów i inne takie) nie powoduje u ludzi robiących zdjęcia jakiejś frustracji i masowych zmian systemów.
    Pozdrawiam Rysiek
    EOS
    PICASA

  7. #27

    Domyślnie

    Skąd pomysł o tańszości 6D od D600? Wg oficjalnych prezentacji oba mają kosztować dokładnie tyle samo ($2099 za body). Co do masowych frustracji i potencjalnych depresji wśród canoniarzy – na szeroką skalę pewnie nie, ale u tej części dobrze zorientowanej w ofercie konkurencji może rodzić pytanie, które zadałem wcześniej
    Ostatnio edytowane przez de Fresz ; 27-09-2012 o 10:53
    I'm one of those bad things that happen to good people

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysib Zobacz posta
    Ale 6D jest tańszy od (skądinąd b. dobrego) D600
    Za cholerę mi nie chce wyjść że 2099$ za 6D to mniej dolców niż 2099$ za d600. Jak do tego odszedłeś ?
    A może porównałeś gdzieś ceny w tym samym sklepie ? w którym można taniej kupić 6D ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Co do masowych frustracji i potencjalnych depresji wśród canoniarzy – na szeroką skalę pewnie nie, ale u tej części dobrze zorientowanej w ofercie konkurencji może rodzić pytanie, które zadałem wcześniej
    Cieszy mnie ten tryb przypuszczający.
    Mienię się dobrze zorientowanym - może trochę na wyrost - bo lubie znać techniczne własciwości dostępnego sprzętu więc się nimi interesuję. Myslę, że jest pewien aspekt, na który chyba nie zwracasz uwagi. Niektórzy wybierają system, nie dlatego, że posiada wszystko, co daje najnowsza technika, ale dla jakiejś jego konkretnej cechy. Kiedy jest ona na tyle istotna, że pozostałe tracą na znaczeniu. Szczególnie, że do robienia zdjęć, juz dawno wymyślono aparat idealny. Składa się z światłoszczelnego pudełka, obiektywu i matówki wymienianej na kasetę z "matrycą światłoczułą". Do robienia zdjęć nie trzeba tego wszystkiego, co jest w nowych aparatach. Z wielu ich funkcji można zrezygnować i nadal robić zdjęcia. Z jakości obrazu cięzko zrezygnować. Dlatego Canon będzie miał swoich klientów nawet, kiedy konkurencja robi lepsze, szybsze, celniejsze i mniej bandingujace aparaty.
    Ja wybrałem i pozostaję w Canonie, bo zdjęcia z niego najbardziej mi odpowiadają, jeśli chodzi o sprzęt cyfrowy. I jakoś nie przeszkadza mi w ogóle, że Nikon ma lepszy AF. Coraz częściej wyłączam AF w ogóle, bo nie mam na tyle podzielnej uwagi, żeby skupiać się na wciskaniu spustu migawki, w odpowiednim dla mojego gustu czasie, a jednocześnie myśleć o np. wybieraniu/przełączaniu punktu AF.

  10. #30

    Domyślnie

    Jako zwolennik marki canon, napiszę że niestety canon sobie po raz kolejny zrobił jajca z użytkowników. Ten 6d to totalna kaszana, brak 1/8000 ? 11 punktów AF ? To są jakieś jaja !!! Dobrze że małe japońskie skrzaty w ogóle dały AF. To jest jakieś nieporozumienie.

Strona 3 z 67 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •