Close

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 106

Wątek: Sigma USB DOCK

  1. #71
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czwarta odległość do nieskończoność ale ja najlepszy efekt miałem na odległości 25-30 metrów, specjalnie pod to użyłem płyty styropianowej i kratki wydrukowanej na sześciu kartkach A4 po to żeby łatwiej sprawdzać zwłaszcza 18mm.
    Czyli ustawiasz na 28cm, 35cm, 50cm i ta nieszczęsna nieskończoność 25-30m optymalnie było.
    Jeśli będzie poprawnie na tych 30 metrach to wtedy i na 100m czy na 10m będzie ok.

    Pamiętaj tez że jak zrobisz korekty kolejno od najmniejszej do największej to potem robisz to jeszcze raz, a potem zapewne jeszcze raz i jeszcze raz, nie ma lekko
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-01-2018 o 17:02

  2. #72

    Domyślnie

    He he no nie ma lekko

    Teraz już jaśniej wygląda sprawa.
    Dzięki za informacje.

    Walczę dalej z nowym szkłem

  3. #73

    Domyślnie

    Witam.
    Podepnę się pod temat, żeby nie tworzyć nowego wątku.
    Dzisiaj za namową Kolegi, zainstalowałem soft sigmy i podpiąłem zakupionego niedawno usb docka. Wyskoczył komunikat, że nie rozpooznaje oprogramowania usb docka i mam sie skontaktować z przedstawicielem Sigmy. Czy ktoś miał podobnie?
    FX|N24-70|S50 1.4|Sami14|SB-900|SB-800
    flickr

  4. #74

    Domyślnie

    Nie było tematu. Kumpel sprawdził u siebie. Kwestia usb
    FX|N24-70|S50 1.4|Sami14|SB-900|SB-800
    flickr

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz F. Zobacz posta
    Nie było tematu. Kumpel sprawdził u siebie. Kwestia usb
    Czasami wystarczy w takich sytuacjach kabel USB podpiąć do innego wejścia USB w komputerze.
    No chyba, że właśnie kabelek.

    Dodam, że z przerwami robię tą kalibrację. Na teraz mam do ok. 2,5m ostro i celnie. Jednak ciągle jest problem z ustawieniem na nieskończoność. Kolega (powyżej) poradził bym ustawił na ok 30 metrów, jednak element na który ustawia się ostrość jest oddalony 30m i jest mały i zbliżając 1:1 w komputerze nadal jest mały i nie daję rady sprawdzić czy to jest ostre czy ma FF czy BF. Jak wiadomo powiększając ponad 1:1 jakość obrazu ulega znacznemu pogorszeniu i jest niewyraźna "pikseloza".
    Jak Wy to sprawdzacie? To dotyczyło 35mm a co dopiero na 18mm???

    Jednak gdzieś natknąłem się na wątek taki, że należy te ustawienia wykonywać/wprowadzać przy świetle dziennym. Hmm...
    Chyba wydrukuję tą kratkę na 6 str. A4 i do jakiejś płyty przykleję, jednak na razie u mnie śnieżyce i śnieg ok.60cm do 1 metra a w domu nie ma jak

    Odpisz czy udało się ustawić?
    Ostatnio edytowane przez dizeld70s ; 21-01-2018 o 01:11

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dizeld70s Zobacz posta
    Jednak ciągle jest problem z ustawieniem na nieskończoność. Kolega (powyżej) poradził bym ustawił na ok 30 metrów, jednak element na który ustawia się ostrość jest oddalony 30m i jest mały i zbliżając 1:1 w komputerze nadal jest mały i nie daję rady sprawdzić czy to jest ostre czy ma FF czy BF. Jak wiadomo powiększając ponad 1:1 jakość obrazu ulega znacznemu pogorszeniu i jest niewyraźna "pikseloza".
    Ogólnie to wybierz sobie coś większego.
    Ja kalibrując obiektyw 50 mm to robiłem zdjęcia samochodom na parkingu.
    Celowałem w jakiś i patrzyłem jak rozkłada się GO.
    Zdjęcia robiłem w naturalnym oświetleniu.

  7. #77

    Domyślnie

    Witam

    Przeczytałem kilka ostatnich stron i mam pytanie, czy ktoś ma jakiś sposób, na słynny problem 18-35 na odległość 3-4m z d7100. Chce sobie podregulowac szkło bo wydaje mi się że jednak ustawia troszkę za obiektem. pzdr

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dizeld70s Zobacz posta
    Czasami wystarczy w takich sytuacjach kabel USB podpiąć do innego wejścia USB w komputerze.
    No chyba, że właśnie kabelek.

    Dodam, że z przerwami robię tą kalibrację. Na teraz mam do ok. 2,5m ostro i celnie. Jednak ciągle jest problem z ustawieniem na nieskończoność. Kolega (powyżej) poradził bym ustawił na ok 30 metrów, jednak element na który ustawia się ostrość jest oddalony 30m i jest mały i zbliżając 1:1 w komputerze nadal jest mały i nie daję rady sprawdzić czy to jest ostre czy ma FF czy BF. Jak wiadomo powiększając ponad 1:1 jakość obrazu ulega znacznemu pogorszeniu i jest niewyraźna "pikseloza".
    Jak Wy to sprawdzacie? To dotyczyło 35mm a co dopiero na 18mm???

    Jednak gdzieś natknąłem się na wątek taki, że należy te ustawienia wykonywać/wprowadzać przy świetle dziennym. Hmm...
    Chyba wydrukuję tą kratkę na 6 str. A4 i do jakiejś płyty przykleję, jednak na razie u mnie śnieżyce i śnieg ok.60cm do 1 metra a w domu nie ma jak

    Odpisz czy udało się ustawić?
    jak kiedyś kalibrowałem dockiem, to na te dalekie odległości wykorzystywałem bloki mieszkalne i porównywałem live view z zwykłem ostrzeniem.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    Witam

    Przeczytałem kilka ostatnich stron i mam pytanie, czy ktoś ma jakiś sposób, na słynny problem 18-35 na odległość 3-4m z d7100. Chce sobie podregulowac szkło bo wydaje mi się że jednak ustawia troszkę za obiektem. pzdr

    - - - - kolejny post - - - - - -



    jak kiedyś kalibrowałem dockiem, to na te dalekie odległości wykorzystywałem bloki mieszkalne i porównywałem live view z zwykłem ostrzeniem.
    Cześć.
    Akurat mój przypadek nie dotyczy 7100, ale wkrótce zakupię do niej 7200
    Na razie kalibrowałem z D5100, 3100. D5100 okazało się, że jest uszkodzony (mały upadek w futerale z 40cm) Do czasu zakupu nowego korpusu - nie można czekać i na D3100 kalibrowałem
    Po "małych" bojach z sigmą odpowiem tak:

    - Obraz zdecydowanie ostry do ok, 6-8metrów. Może nawet dalej do 10m. Jednak dalej mam obawy czy ostrość jest poprawna.
    Test na wyzerowanych wartościach USB dock.
    U mnie akurat mrozy od -10 do -17 i śniegi to i ciężko w naturalnym oświetleniu kalibrować na dalsze odległości, gdzie wchodząc i wychodząc do domu obiektyw jest zaparowany.

    - Gdzie mam nieostre? Na 18mm na odległości powyżej 2 - 2,5 metra. Ale to da się skalibrować. Do z odległości ok. 50cm jest bardzo ostro.
    Dziwne to, ale tak jest.

    Docelowo ma pracować na D7200. Po zakupie zobaczę jak będzie.

    W Twoim przypadku spróbuj USB dock - powinieneś sobie poradzić. Na odległościach do 6 metrów można we własnym zakresie.

    Pozdrawiam.

    P.S.
    D3100 (matryca jaka jest taka jest) + 18-35 daje bardzo dobry czysty i ostry obrazek. Sprawdzałem (portret) z lampą na sufit oraz przy dziennym.
    Mimo problemów jestem zadowolony z tego szkła.

  9. #79

    Domyślnie

    Wyślijcie sobie do serwisu... Ja miałem taki problem z 50-100 na 3-6 m. Nie mogłem tego ogarnąć, serwis zrobił bez problemu.

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wyślijcie sobie do serwisu... Ja miałem taki problem z 50-100 na 3-6 m. Nie mogłem tego ogarnąć, serwis zrobił bez problemu.
    Dzięki za radę. Już dzwoniłem do Sigmy do K-Consult. Bardzo sympatyczna obsługa. Już się umówiłem jak tylko zakupię D7200 i razem pojadą na kalibrację.

    Z bliska wychodzi nie najgorzej po mojej kiepskiej kalibracji dockiem.
    Nie ma tutaj kadru, to tylko sprawdzenie ostrzenia na oko. Bez obróbki czysty i niestety stratny jpg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3351.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,95 MB
ID:	4560
    Ostatnio edytowane przez dizeld70s ; 05-02-2018 o 22:00

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •