Close

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 106

Wątek: Sigma USB DOCK

  1. #31

    Domyślnie

    No szkoda, że nie zrobili kalibratora do starszych szkieł Teraz część będzie wymieniać starsze szkła na nowsze dla kalibratora a ja czekam na okazje cenowe za te starsze używane szkiełka

  2. #32

    Domyślnie

    Myślę, że w większych sklepach / salonach które sprzedają obiektywy Sigmy pojawią się stanowiska dla swoich klientów, gdzie każdy wg. ustalonej procedury w 10 minut będzie mógł ustawić sobie szkiełko na tip-top. Może kiedyś Nikon wpadnie na podobny pomysł ? Serwis byłby odciążony regulacją szkiełek i takie czyszczenie matrycy czy wymiana gumek trwała by 24 godziny zamiast 24 dni
    Panerai vel Eliot Capone

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Myślę, że w większych sklepach / salonach które sprzedają obiektywy Sigmy pojawią się stanowiska dla swoich klientów, gdzie każdy wg. ustalonej procedury w 10 minut będzie mógł ustawić sobie szkiełko na tip-top. Może kiedyś Nikon wpadnie na podobny pomysł ? Serwis byłby odciążony regulacją szkiełek i takie czyszczenie matrycy czy wymiana gumek trwała by 24 godziny zamiast 24 dni
    Myślę, że tak się nie stanie. Dla sigmy to zawsze dodatkowy sprzęt przynoszący dochody, a w wypadku bezpłatnego udostępniania ... Chyba, że myślisz o odpłatnym korzystaniu.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malachowskim Zobacz posta
    jestem głęboko zainteresowany zakupem sigmy 35mm jak i 85mm - czekam tylko na jakieś informacje czy 85mm będzie zaktualizowane do tego stopnia że w/w usb dock będzie można wykorzystać
    Sigma zapowiedziała, że USB Dock będzie działał tylko i wyłącznie z nowymi obiektywami (serie C, A i S).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #35

    Domyślnie

    Mini test na fotopolis: <<klik>>

  6. #36

    Domyślnie

    Ten test jest wart ZERO. Tyle co tam jest, to można w folderach wyczytać. Nie wiadomo o ile działek można suwać ostrość, nie wiadomo jaka odległość odpowiada jednej działce. To nie test, to nabijacz wejść na stronę. Domniemuję, że kalibrację AF w obiektywie dokonuje się metodą kolejnych kroczków. Sprawdzamy szkło na zerowych ustawieniach na 4 dystansach, dwa skrajne i coś tam po środku. Badamy, co z tego wyszło. Wprowadzamy korektę do szkła za pomocą DOCK i znowu robimy test szkła na korpusie. W końcu po kilku powtórzeniach da się wymacać zależność długości działki od dystansu i ogniskowej i tak spędzając nieznaną ilość czasu osiągniemy SUKCES. Zakładam, że nic nie pływa, wyniki są powtarzalne i nie powodują rozstroju nerwowego. Podsumowując, IMHO można zaryzykować te 200pln w celu poznawczym.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  7. #37

    Domyślnie

    czy usb dock jest dostępny w PL? w USA można go już nabyć na mocowanie N i C.
    .........

  8. #38

    Domyślnie

    Zakupiłem urządzenie w SPC za 200 zł z VAT-em. Wgrałem nowy firmware do mojej S35/1.4, przez 2 godziny kalibrowałem obiektyw z D800 i uzyskałem wreszcie perfekcyjną celność AF z tym szkiełkiem w całym zakresie odległości. Nie żałuję zakupu.
    Aparaty, obiektywy, lampy i statywy

  9. #39

    Domyślnie

    Cześć. Czy da się sprawdzić wersję firmware w obiektywie np. Sigma 35mm 1.4 ? I drugie pytanie, czy są jacyś posiadacze USB Dock ze Śląska, skłonni wypożyczyć tę stację? Oczywiście na dogodnych dla obu stron warunkach
    Flickr D600 + S14mm 2.8 + S35mm 1.4 + T90mm 2.8 + lampy

  10. #40

    Domyślnie

    ------
    Do usunięcia... nie ten wątek.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •