Close

Strona 75 z 190 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1891
  1. #741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    A sklep to nie rzeczywistość? Co to za problem, żeby sprawdzić AF na człowieku przechodządzym/stojącym przed sklepem?
    Różni ludzie, różne potrzeby - może różnica światła? W Realu nie ma okien i jest sztuczne np
    Każdy ma swoją receptę na szczęście i procedurę testową.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomek Konopka Zobacz posta
    można ale można też dostać w najlepszym wypadku opiernicz od przypadkowego przechodnia :P
    Wydziwiasz… To sfotografujesz jego tył, albo na test zabierzesz kolegę/koleżankę, jeśli się boisz fotografować przechodniów.


    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Różni ludzie, różne potrzeby - może różnica światła? W Realu nie ma okien i jest sztuczne np
    Obiektyw powinien pracować dobrze (a przynajmniej poprawnie) także w świetle sztucznym. Jeśli w takowym sprawdzi się dobrze – tym lepiej – nie zaskoczy nas w przyszłości, kiedy trzeba będzie popracować w podobnych warunkach.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #743

    Domyślnie

    testowałem obiektyw na ulicy fotografując samochody i secesyjne sztukaterie na budynkach , odległości różne od kilku do kilkudziesieciu metrów . w testowanym egzemplarzu f1.4 bezużyteczne, jednakże widząc co koledzy osiagacie na f1.4 poszukam lepszego egzemplarza

  4. #744

    Domyślnie Nowy soft załatwia sprawę w 100%

    Dzień Dobry
    Znajomy jako jeden z pierwszych kupił tą Sigmę 35 1,4 miał problemy z niestabilnym AF -wysłał do servisu gdzie wgrali mu nowe oprogramowanie. Wieczorem dzwonił do mnie i jest "wniebowzięty " celność jak twirdzi 99,90 %
    Jutro przwiezie mi go do zakładu. Potrzebuję jasnej portretówki - sezon tuż - tuż - zobaczę co potrafi
    Musicie przyznać, że obecnie Watykan jest mekką foto-zawodowców i amatorów.Takze chciałabym podjąć wyzwanie w kolorach purpury , bieli,czerwieni na tle przepięknych arcydzieł

  5. #745

    Domyślnie

    foto dorotka
    to dobra wiadomość
    w sklepie przegladałem dwie sigmy obie na f1.4 były słabe. pomimo to kupiłem .
    dzisiaj rano zawiodłem sie srodze wszystkie zdjecia do kosza - oba obiektywy miały olbrzymi ff.
    korekcja w moim nikon d600 na +20 nie wyeliminowała w pełni ff .
    ale z tego co piszesz jest szansa na korekcje w serwisie ( ioryginalne obiektywy nikona ostrza w punkt)

  6. #746

    Domyślnie

    gene11 niezależnie od odległości fotografowania miały ff ?
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  7. #747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gene11 Zobacz posta
    foto dorotka
    to dobra wiadomość
    w sklepie przegladałem dwie sigmy obie na f1.4 były słabe. pomimo to kupiłem .
    dzisiaj rano zawiodłem sie srodze wszystkie zdjecia do kosza - oba obiektywy miały olbrzymi ff.
    korekcja w moim nikon d600 na +20 nie wyeliminowała w pełni ff .
    ale z tego co piszesz jest szansa na korekcje w serwisie ( ioryginalne obiektywy nikona ostrza w punkt)
    po co kupowałeś skoro widziałeś że jest z nimi coś nie tak?
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  8. #748

    Domyślnie

    Dzień Dobry ponownie
    Jak wspomniałam wcześniej znajomy przywiózł mi ta sigmę po wgraniu przez servis nowego oprogramowania. Nie wiem jak było wcześniej mogę jedynie sobie wyobrazić jego uzasadnione zawiedzenie spowodowane niecelnością AF.
    Po sobotnim relaksacyjno- testowym fotografowaniu jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tego obiektywu. Podpięty do D90 w plenerze i D700 w pomieszceniu nie zrobił ani jednego nieostrego zdjęcia spośród ok.60 -70. Ten obiektyw jest najostrzejszy jaki miałam w ręce / także te posiadane / Na f 1.4 spowodował nawet spory uśmiech na mojej twarzy - niewiarygodne !
    Oczywiście niewiarygodny wydał mi się efekt w postaci wrażenia bardzo ostrego -nawet przeostrzonego zjęcia - nie mylić z częstym i wiarygodnym uśmiechem na mojej twarzy . Plastyka barw b. ładna - charakterytstyczna dla sigmy klasy EX. Nikon 35 1,4 G poza ładniejszym jak dla mnie rozmyciem tła / rzecz gustu / na 1,4 - jest powiem tak " znacznie mniej ciekawy " AF - nic do zarzucenia a wszelkie dywagacje dotyczące szybkości i celności po wgraniu nowego oprogramowania to chyba historia. Prawdopodobnie już 01.kwietnia na ślubie zamierzam pracować na własnym egz. Chciałabym jednak pominąć etap wrywania nowego oprogramowania w servisie. Myślę ,ze nowe egz. już taki posiadają .
    Moich kilka spostrzeżeń jest jedynie opiniotwórcze i sugestywne dla tych którzy maja kłopoty z AF / servis /- życzę posiadaczom tego cacka samych przyjemności z fotografowania
    pozdrawiam cieplutko : D

  9. #749

    Domyślnie

    po zakupie na f1.4 front focus wystepował niezaleznie od odległości .
    jednakże juz po przejściu na f2 i w zakresie do f8 obraz wyglądał dobrze
    po wczorajszych regulacjach w domu na focal2.3 i w plenerze udało mi się skalibrować
    obecnie korekcja + 17/+18 i ostrzy prawie w punkt zarówno z bliska jak i na kilka m kilkanascie metrów

    jutro idę na ul. tkacką w szczecinie aby porównac w tym samym miejscu przed kalibracją i po

    obiektyw i jakość zdjęć bardzo mi odpowiada . a problemy - równie dobrze mogą być po stronie nowego korpusu d600 .

  10. #750

    Domyślnie

    ...no wiec mialem przyjemność sprawdzić owe cacko z D700. Wniosek prosty - musze je miec, sprzedaje zooma 20-35 i 35 1.8G i koniec porównywałem bezpośrednio z 35tka 1.4G. Zastanawia mnie jak Nikon mógł wypuścić takie szkło, plastik nie przyjemny, ostrość taka sobie no i do tego ta cena... dopiero po macaniu szkieł, widze ze nikonowska konstrukcja jest poprostu słaba do tego co przezntuje sigma. No może bokeh broni tego szkła. Myslałem że bede miał wszystkie szkła systemowe... sie jednak pomyliłem
    D700 + 35 & 85
    D610 + 28 & 50

Strona 75 z 190 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •