Close

Strona 49 z 190 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1891
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I to jest poważny problem dla pracujących na małych GO, ale nie na w pełni otwartych szkłach. Np dla mnie - lubię przysłony z zakresu 1.8-2.2, czasami 2.8
    Ale to chyba właśnie NIE JEST PROBLEM dla fotografujących na małych Go
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #482
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jak to nie. Jak przymkniesz do 22 to odległość na której ci zależy znajdzie sie w strefie ostrości.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #483

    Domyślnie

    No ale to już jest fotografowanie na dużych GO... Focus shift powiększa się w miarę przymykania przysłony, kiedy to GO rośnie.
    Czy to ja już coś kręcę późną porą..?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Ale to chyba właśnie NIE JEST PROBLEM dla fotografujących na małych Go
    dla tych co lubią najmniejszą GO(i korzystają tylko z całkowicie otwartego szkła to nie) ale jak przymkniesz do f2 (z 1.4) to punkt ostrości z oczu może przesunąć się np na rzęsy.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #485

    Domyślnie

    Chyba jestem tez dość mocno zmęczony bo się powoli gubię w Waszych rozważaniach chyba obaj macie po troszku racji, mi się wydawało, że focus shift to najzwyczajniej w świecie powiększająca się róznica pomiędzy punktem "docelowym" a punktem ostrzenia wynikająca z przymykania obiektywu... Eeeeeee..... Idę spać




    Edytka: ooooo mateo święte słowa
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Chyba jestem tez dość mocno zmęczony bo się powoli gubię w Waszych rozważaniach chyba obaj macie po troszku racji, mi się wydawało, że focus shift to najzwyczajniej w świecie powiększająca się róznica pomiędzy punktem "docelowym" a punktem ostrzenia wynikająca z przymykania obiektywu... Eeeeeee..... Idę spać
    nie
    focus shift to jest przesunięcie punktu ostrości.
    czyli ustawiasz ostrość np na oczy na 1.4 ostrość jest na oczach, ale na f2 ostrość przesunęła się na rzęsy i oko ledwo mieści się w GO
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  7. #487

    Domyślnie

    No właśnie to napisałem, przeczytaj powoli jeszcze raz moje słowa
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    No właśnie to napisałem, przeczytaj powoli jeszcze raz moje słowa
    ehh no tak chyba czas iść spać bo jak przeczytałem za 1 razem to zrozumiałem co innego a pisaliśmy o tym samym
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  9. #489

    Domyślnie

    Hehe dokładnie, no w każdym bądź razie trzydziestka piątka sigmy nie ma tej przypadłości (przynajmniej moja) ... I tymi słowami się żegnam i lecę spać
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    dla tych co lubią najmniejszą GO(i korzystają tylko z całkowicie otwartego szkła to nie) ale jak przymkniesz do f2 (z 1.4) to punkt ostrości z oczu może przesunąć się np na rzęsy.
    No przecież cały czas piszę dokładnie to samo
    Wada ujawnia się nie na w pełni otwartym ale tylko w miarę jego przymykania.
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-12-2012 o 00:21
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 49 z 190 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •