Close

Strona 180 z 190 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 791 do 1 800 z 1891
  1. #1791

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    No chyba żartujesz że wyślę ci nefy klienta.
    Z mojej strony EOT Dariuszu

  2. #1792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Z mojej strony EOT Dariuszu
    Czyli nie ma sposobu, tak myślałem.
    Szkoda że namieszałeś mi że można.

    witamy na nikoniarzach

  3. #1793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Czyli nie ma sposobu, tak myślałem.
    Szkoda że namieszałeś mi że można.
    Widzisz, ja mogę, jeśli Ty nie to trudno... Poprosiłem o nefa, nie chcesz wysłać więc okej, rozumiem. Mógłbym równie ironicznie odpowiedzieć, że nie chcesz wysłać by nie okazało się, że mam rację. Jeśli nie wierzysz, że można usunąć masowo aberracje z poziomu ACR to trudno. Nie mój problem.

  4. #1794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Widzisz, ja mogę, jeśli Ty nie to trudno... Poprosiłem o nefa, nie chcesz wysłać więc okej, rozumiem. Mógłbym równie ironicznie odpowiedzieć, że nie chcesz wysłać by nie okazało się, że mam rację. Jeśli nie wierzysz, że można usunąć masowo aberracje z poziomu ACR to trudno. Nie mój problem.
    Panie "wałęsa" i za każdym razem mamy, my, którzy focą 35 1,4 G lub 85 1,4G wysyłać ci nefy abyś usunął aberację...
    To nawet już nie jest komiczne.

  5. #1795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Panie "wałęsa" i za każdym razem mamy, my, którzy focą 35 1,4 G lub 85 1,4G wysyłać ci nefy abyś usunął aberację...
    To nawet już nie jest komiczne.
    Darku, powiem tak- podaj mi jak obrabiasz zdjęcia bym mógł uzyskać taką jakość jak Ty. Spoko- podajesz. Robię jak napisałeś i mi nie wychodzi. Więc odpisuję, że się nie da. Teraz wyobraź sobie analogiczną sytuację- piszę Ci jak masz to zrobić, nie wyjdzie Ci, i stwierdzisz, że się nie da? Kończę, na serio...


  6. #1796

    Domyślnie

    A po kiego się bawić w usuwanie CA, skoro za dwukrotnie mniejszą kasę można mieć lepsze optycznie szkło i do tego z dockiem, zapewniającym oprócz ewentualnej korekty af także aktualizację softu Stałki N były dobre kilka lat temu, gdy nie miały alternatywy, dziś zbierają baty. Naturalnie mowa tu o zakresie 24 do 85 ( 1.4, 1.8, D i G), 200 f2 i dłużej to już inna bajka
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 12-11-2017 o 00:27
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #1797

    Domyślnie

    Pany i Panowie, zabiorę głos, bo po przeczytaniu ostatnich 5 stron, to już mi się dalej czytać nie chce. Oprócz bluzgania na siebie i podbijania własnego ego, nic tak naprwdę do dyskusji nie wnosicie. Są sample, które pokazują wyższość Sigmy nad nikonem. Co do tego, w kwestii aberracji, nie ma wątpliwości. Kolega coldphate, który jak widać ma problem ze wstawieniem fot z obu obiektywów, widocznie woli stałki Nikona, bo wierzy w jedyną, słuszną i niezawodną produkcję tychże obiektywów, łącznie z jedyną słuszną i niezawodną wiedzę optyków nikona. Niestety, nie przyswaja wiedzy, że producenci niezależni mogą oferować więcej za mniej i wszelkei testy teoretyczne, a tym bardziej użytkowanie praktyczne do Niego nie przemawia, bo podobnie jak (nie upartyjaniając) jego filozofia jest jedyna i słuszna. Osobiście sprzedałem nikonowską 180 i dłuuugo zastanawiałem się nad następcą, biorąc pod uwagę nawet dołożenie hajsu na mega wypasioną 70-200 VR II, kiedy to zakupiłem sigmową 135 1.8. Pomijając sprzedawcę, szanownego Cichego, obiektyw jest mega, mega ostry od pełnej dziury, cichy, szybki i przede wszystkim... nie muszę na każdej fotce poprawiać cholernej aberracji, bo jej po prostu nie ma. Nie twierdzę, że obiektyw również nie ma swoich wad. Ma. I wiem to po krótkim użytkowaniu. Jednak kiedy patrze na sample z obiektywów nikona, to naprawdę mocno, a wręcz barzdzo mocno zaczynam się zastanawiać, czy warto płacić prawie dwa razy więcej za niższą rozdzielczość (w kilku przypadkach, które akurat mnie interesują) i większą aberrację, czy po prostu zakupić świetny, tańszy obiektyw niemarkowy z usb dockiem (i w razie czego sobi dokalibrować) ? Logicznym wydaje się odpowiedź druga. Jednakże rozumiem przyzwyczajenie coniektórych do marki i wiara w jedyną słuszną ideologię. Na szczęście mamy wolny rynek i czasami możemy kupić lepiej za mniej. To akurat nie podlega dyskusji.
    FX|N24-70|S50 1.4|Sami14|SB-900|SB-800
    flickr

  8. #1798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    A po kiego się bawić w usuwanie CA
    A po kiego bawić się w nef i obróbkę? Usunięcie aberracji to dwa kliknięcia więcej bez względu na ilość zdjęć.

  9. #1799

    Domyślnie

    Ale co to ma do rzeczy, może być i jedno kliknięcie, liczy się materiał wyjściowy. Skoro za dwa razy niższą kasę masz lepszy materiał wyjściowy to po kiego płacić dwa razy więcej
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #1800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ale co to ma do rzeczy, może być i jedno kliknięcie, liczy się materiał wyjściowy. Skoro za dwa razy niższą kasę masz lepszy materiał wyjściowy to po kiego płacić dwa razy więcej
    Materiał wyjściowy który i tak jest "męczony" postprocesem. Temat ceny pominę- każdy wydaje ile chce.

Strona 180 z 190 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •