Close

Strona 13 z 190 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1891
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Były już te sampelki? http://www.sigma-photo.co.jp/english...5_14/#/gallery

    Jeśli skubany będzie tak rysował po podpięciu do Nikona, to chyba na niego zachoruję (chyba, bo ta ogniskowa to dla mnie trochę takie „ni pies ni wydra”).
    Ja po dzisiejszym dniu juz jestem chory, dutki az piszcza zeby je wydac, czekam tylko az bede mogl ja wziac na wlasnosc

    Cytat Zamieszczone przez iceman Zobacz posta
    Ciekawe jak pod FF będzie śmigał
    Z Nikorow zostaja mi tylko tele i 24-70, krotkie stalki wszystkie beda Sigmy
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  2. #122

    Domyślnie

    "ni pies, ni wydra" to 50mm na FF jest ,
    aa zapomniałem dopisać MZ,.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    "ni pies, ni wydra" to 50mm na FF jest ,
    aa zapomniałem dopisać MZ,.
    No właśnie – TZ. 50mm to standard, a 35 to ani szeroki ani standard – czyli „ni pies ni wydra”.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eskimos Zobacz posta
    \
    Z Nikorow zostaja mi tylko tele i 24-70, krotkie stalki wszystkie beda Sigmy
    U mnie będzie podobnie. Oszczędzę tylko 24-70 Nikkora, ale jego los też nie jest pewny
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #125

    Domyślnie

    Nie chcę nikogo zniechęcać do Sigmy ale miałem kiedyś kilka obiektywów i wszystkie się rozsypały.
    Nie wiem czy poprawili obecnie jakość. Ponieważ naprawy nie były opłacalne to postanowiłem rozkręcić sam.
    Okazało się, że całe bloki optyczne w obiektywie były mocowane razem przy pomocy aluminiowej taśmy klejącej , która po kilku latach się odklejała i przedni blok wylatywał z obiektywu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #126

    Domyślnie

    Sample miodne.

    Dziwne jest to co piszesz Władco Pixeli, mamy w firmie S28-70/2.8 juz ponad 10 lat, cały czas w użyciu i nic się nie sypie. Z siedem lat temu kupiłem 24-70/2.8, którą to ze trzy lata temu siostrze sprezentowałem, też nic się nie sypie. No raz była w naprawie, ale to przez to, że przewróciłem się na zbyt miękką torbę gdy to szkło było podpięte do aparatu. Też się nic złego nie dzieje z nią.

    35 mm, to moja ulubiona ogniskowa. 50 mm też lubię, ale jednak szeroki standard jest numero uno.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No właśnie – TZ. 50mm to standard, a 35 to ani szeroki ani standard – czyli „ni pies ni wydra”.
    bardziej chodziło mi o to, co praktyczniejsze w użyciu jest, niż o nomenklature
    nie darmo chyba większość kompaktów stałoogniskowych miało/ma obiektyw gdzieś w okolicy 35mm (lub o podobnym kącie widzenia) zamontowany

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    bardziej chodziło mi o to, co praktyczniejsze w użyciu jest, niż o nomenklature
    „Praktyczniejsze” też przecież zależy od zastosowania i konkretnego fotografa. Dla jednego będzie to 50, dla innego 35, a jeszcze innego 28 mm. Są też tacy, dla których standardem jest 85 mm, bo… tak. W każdym bądź razie w fotografii przyjęło się, że „standardem” jest ogniskowa, która daje taki kąt widzenia, jak ludzkie oko. Dla materiału/matrycy 36x24, najbliższym odpowiednikiem jest właśnie 50 mm.


    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    nie darmo chyba większość kompaktów stałoogniskowych miało/ma obiektyw gdzieś w okolicy 35mm (lub o podobnym kącie widzenia) zamontowany
    Taaa… Jeszcze tego brakowało, żeby standardy określać na podstawie wyposażenia kompaktów.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    „Praktyczniejsze” też przecież zależy od zastosowania i konkretnego fotografa. Dla jednego będzie to 50, dla innego 35, a jeszcze innego 28 mm. Są też tacy, dla których standardem jest 85 mm, bo… tak. W każdym bądź razie w fotografii przyjęło się, że „standardem” jest ogniskowa, która daje taki kąt widzenia, jak ludzkie oko. Dla materiału/matrycy 36x24, najbliższym odpowiednikiem jest właśnie 50 mm.
    zgoda, pisze praktyczniejsza ogniskowa 35 od 50 na FF, z własnych doświadczeń, z obserwacji preferencji userów tu na forum, z życia itp., żadnymi danymi statystycznymi nie dysponuje, więc pewnie moglibyśmy się tak długo "przeciągać" na swoje racje

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Taaa… Jeszcze tego brakowało, żeby standardy określać na podstawie wyposażenia kompaktów.
    przecież nie pisałem, że standardem jest 35mm, tylko, że jest praktyczniejszą ogniskową na FF, czego "dowodem" miało być przytoczenie przykładu z kompaktami

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    przecież nie pisałem, że standardem jest 35mm, tylko, że jest praktyczniejszą ogniskową na FF, czego "dowodem" miało być przytoczenie przykładu z kompaktami
    No, ale przecież do tego „dowodu” właśnie się odniosłem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 13 z 190 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •