Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Wglada na to ze wezme 501 albo nowsza. Poradzcie mi teraz co z "nogami" zrobic? Rozumiem ze do wyboru mam "standardowego" typu albo filmowe ze wzmocnienieami itp ?

  2. #22

    Domyślnie

    Ze swojej własnej praktyki mogę polecić manfrotkę 055PROB. Bardzo solidnie wykonany. Przez kilka lat używania nie miał lekko, ale nadal działa bez zarzutu. Jedynie parę rysek się pojawiło na nogach. Dwie nogi statywu w górnej części pokryte są gumową osłonką - nieocenione zwłaszcza w mroźne dni. Mimo niemałej masy, bardzo wygodny w transporcie. Jeżeli zamierzasz dużo przemieszczać się w terenie, to moim zdaniem bdb wybór.

    Te dodatkowo "wzmocnione" trójnogi wideo posiadają z kolei rozpórkę łączącą nogi, co oczywiście zwiększa jeszcze bardziej stabilność. Ponadto mają w górnej części podwójne sekcje nóg, w dolnej - podobnie jak w 055 - pojedyncze. Obliczone są na bardziej masywne zestawy ( włącznie z głowicą mogą dźwigać masę rzędu 20-25kg w warunkach ziemskiej grawitacji oczywiście ). Natomiast w/w 055 skalulowana jest na zestaw rzędu 7kg. Sama głowica 501 to 1,6kg.. Różnica między nimi jest także w cenie. Nie miałem nigdy takiego "wzmocnionego", ani potrzeby posiadania takowego, także się nie wypowiem na zasadzie porównania w praktyce. Do moich potrzeb 055 w zupełności wystarcza.

  3. #23

    Domyślnie

    witam co myślicie o m 500ah do fotografii przyrodniczej i do macro?

  4. #24

    Domyślnie

    Akumulator ? A potrafisz precyzyjniej zadać pytanie ?
    Akumulatorem ciężko zrobić zdjęcia.
    Chyba że o statyw chodzi - to nie rozumiem dlaczego do fotografii...
    Jeśli chodzi o filmowanie - nic nie zastąpi własnego/osobistego kontaktu z danym produktem

  5. #25

    Domyślnie

    o głowicę manfrotto video

  6. #26

    Domyślnie

    Jeśli myślisz tez o filmowaniu w przyszłości to 500AH jest całkiem ok, sam jej używam i raczej chwalę niż narzekam. Jeśli ma być tylko do foto, to nasuwa się pytanie: po co głowica wideo? Najlepiej samemu przetestować i zobaczyć czy pasuje.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •