Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Question Konserwacja i regeneracja obiektywu

    Witam serdecznie!
    Mam pytanie dotyczące, regeneracji bagnetu i i czyszczenia obiektywu.
    Sprawa dotyczy 80-200AF-S wiec szkelka o ktore warto dbac, kupilem uzywanego,
    w ktorym mam luzy na bagnecie. Do tej pory nie przejmowalem sie tym bardzo,
    ale w ostatni weekend focilem na imprezie sportowej gdzie pod koniec dnia
    w hali zrobilo sie bardzo parno..wqiem ze to warunki ciezkie dla sprzetu,
    Ale z tego co mi wiadomo to to szklo jest uszczelniane, a tutaj taka niespodzinaka,
    ze na sam koniec w obiektywie przestal dzialac AF i elektronika zaczela niestabilnie mrugac...
    zdjecie dalo sie zrobic tylk o po przelaczeniu na MF. Na poczatku myslalem ze to cos nie tak z
    D80 bo wczesniej z F80 nie mialem nigdy takiej sytuacji. Jednak po przepieciu innego szkla bylo
    wszystko OK. Po powrocie do domu (warunki normalne) dalej bylo cos nie tak, ale wystarczylo ze obiektyw z ktoregos miejsca odparowal??? ( wnosze ze gdzies nie bardzo ukrytego moze wlasnie styki na bagnecie) i wszystko wrocilo do normy.

    Wiem ze juz bylo na forum kilka razy o dobrych serwisach, ale czy mozecie cos poleciz? Preferowana lokalizacja to np Poznan, ewentualnie warszawa, bo wiekszosc serwisów podawana byla w Krakkowie tylko tam serwisuja??

    Z gory dzieki
    RaB
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

  2. #2

    Domyślnie

    Ja oddałem w Poznaniu do Staszyszyna na Zeylanda (czyszczenie), ale z tego co słyszałem od kogoś innego to traktowanie klienta jest takie sobie (jak ktoś jest wrażliwy) - ja tam pobłażliwie spojrzałem na typa przy labie i tyle.

    Popytałbym na Ratajczaka w sklepie (~30m od narożnika ze Św. Marcina) - tam miła obsługa, ale nie wiem czy mają serwis (chyba muszą) - www.fotodura.pl

    Jeśli wymiana bagnetu i styków to niestety serwis NP w Warszawie. Mi za wymianę bagnetu i styków (+ elektronika od przełączników) w 70-200 VR krzyknęli 1200zł. Ale teraz przynajmniej jest jak nowy
    Ostatnio edytowane przez wizja ; 17-03-2007 o 16:41
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Domyślnie

    1200 powieadasz....
    a dlaczego musiales wymienic jezeli wolno zapytac?
    Pytam bo sie zastanawiam jak to sie ma do mojego przypadku.
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

  4. #4

    Domyślnie

    W niefortunny sposób wygięty "listek" trzymający bagnet (jeden z trzech). Nie wiem czy styki nadawały się do wymiany, ale tak zadecydował NP
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  5. #5

    Domyślnie

    Mam nietypowy problem z zabrudzeniem aparatu! Nie jest to zabudzenie obiektywu, bo gdy zmieniam optykę czarna plamka na zdjęciach jest dokładnie w tym samym miejscu. Wyczyściłem wszystkie dostępne elementy aparatu. Gdzie może być ten paproch??? Czy jestem w stanie sam dokonać czyszczenia?

  6. #6

    Domyślnie

    Problem typowy - plamka jest na matrycy. Dmuchnij gruszką.
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Domyślnie

    Wzja czy sprawdzales moze ceny w NIkon DE?
    bo odleglosc ta sama z Poznania jak i ode mnie.

    Moze ktos sie orientuje jak w porownaniu wypadaja ceny uslug PL i DE?
    Moje szkielko znowu sie przywiesilo i chyba nie ma co czekac...
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

  8. #8

    Domyślnie

    Nie, niestety nie sprawdzałem
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Domyślnie

    Tak czy siak dzieki wielkie, zadzwonie za Odre i moze cos sie da z nich wyciagnac
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

  10. #10

    Domyślnie

    Się podczepię pod temat z następującym zapytaniem . Czy ktoś czyścił -konserwował i czym ?? gumy na pierścieniach zomowania czy też ogniskowania w obiektywach. Jakimś silikonkiem ?? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie .
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •