Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie dyfuzor na wbudowaną lampe

    Zrobiłem sobie na lampe wbudowaną taki zgrabny mały dyfuzor i nawet fajnie rozprasza światło
    Jeszcze tylko posklejam go tek jakoś dyskretniej i gra muzyka mocowanie jest na stopke w aparacie ,także trzyma się solidnie i nie gibana boki
    Może sie komuś przyda takie coś wykonane jest z okładki do bindowania ,kalki technicznej i to wsio

    oto kilka fotek poglądowych.










  2. #2

    Domyślnie

    fajny pomysl, dobre wykonanie : ) super, ze sie podzieliles. Masz stary talent do takich hendmejdow, tym bardziej, ze to nie pierwszy Twoj wynalazek. Gratuluje pomyslowosci i pozdrawiam
    Art.
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  3. #3
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    jak go dokończe tak juz na cacy to go pokaże i fotki testowe a dzielić się trzeba bo samemu to można tylko do WC się wybrać

  4. #4

    Domyślnie

    Polak potrafi. Ludziska sami budują lampy, dyfuzory, stoły bezcieniowe. Ciekawe kto pierwszy zmontuje w piwnicy D3

  5. #5
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    jak by dało rade zmontować D70 to napewno bym to zrobił

    dobra sprzet ukończony tak wygląda i fotki testowe zaracajcie uwage na cień za kaczką bo to jest najważniejze w tym przypadku na fotkach do tego celu jest właśnie ten dyfuzor czyli zmiękczenie cieni i światła






    bez dyfuzora


    z dyfuzorem

  6. #6

    Domyślnie

    Bonzo, jeśli mogę wprowadzić małe "poprawki"/ "wnioski racjonalizatorskie" - dodałbym podwójną kalkę z przodu, lekko odsuniętą od pierwszej (problem utraty światła zniwelować dodająć +0,7 lub nawet +1 na lampie) oraz dodałbym zwierciadlaną powierzchnię wewnętrzenj tylnej ścianki i boków - aby część światła odbitego od kalki wróciła do sceny (w pierwotnej wersji miałeś czarną ściankę, teraz jest już biała, więc jest lepiej). Coś podobnego zrobiłem kiedyś dla zabawy i dawało jeszce lepsze miękkie cienie, ale się potem rozwaliło .

    Problemem może byc również balans bieli dlatego mocno zalecam robienie NEFów
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    (problem utraty światła zniwelować dodająć +0,7 lub nawet +1 na lampie)
    ale przeciez przy TLS, to chyba nie ma znaczenia, nie? chyba, ze sie myle...
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  8. #8
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    są 2 warstwy kalki teraz a z tyłu celowo dałem białe a nie sreberko żeby właśnie za mocno nie biło do przodu a co do balansu to zazwyczaj robie w nefach zawsze jest mozliwość poprawy jak by co a co do samego softa to każdy sobie zrobi jak będzie uważał no i ja to zrobiłem do użytku a nie zabawy ale twoje dodatkowe rady napewno innym sie przydadzą

  9. #9

    Domyślnie

    Bonzo - Czy testowałeś ten dyfuzor może pod kątem makrofotografii? Czy przy zbliżeniu się na kilka cm do obiektu, obiektyw nie rzuca czasem cienia? Mógłbyś to ewentualnie sprawdzić? Twój pomysł, konstrukcja wydaje mi się bardzo ciekawa i chętnie też bym sobie coś takiego zrobiła, z tym, że ja dyfuzora potrzebuję głównie do makro, a nie wiem, czy ten Twój by się sprawdził.

    Czego użyłeś jako wsuwki do sanek? Co trzyma dyfuzor na lampie?
    D750, D300s, D80, N 18-200 VR, T 12-24/4, T 17-50/2,8, N 35/1,8, N 50/1,8D, T 90/2,8, N 70-300VR, N 24 - 70/2,8, DRF-14, SB-800 i masa starych manuali M42.

  10. #10
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    Mata_Hari z podpisu widze że masz Tamrona do makro tak ? a powiedz mi jaka on ma długośc od body do czybka nosa ? to ci powiem czy będzie cień sprawdze na podobnej dlugosci szkła u siebie i ci pokaże testy a to co trzyma sie na sankach to karton oklejony taśma klejącą żeby było sztywniejsze

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •