Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Tak do makro używam Tamrona. W moim przypadku (tamron + ewentualny DCR-250) należy brać pod uwagę odległość prawie 11cm od napisu Nikon pod lampą wbudowaną, bądź 12 cm od samego body pod lampą. Z tym, że korzystając z założonego DCR'a muszę podchodzić do obiektu na odległość ok 5cm, więc te 11-12 cm jest odległością jakby krytyczną i nie może tu być już w zasadzie żadnych "luzów". Jak możesz, to potestuj na zdjęciu jakiegoś bardzo małego obiektu i biorąc go będąc do niego równolegle, a nawet aby był on w samym dole kadru.

    Generalnie do makro wszyscy robią sobie inaczej wyglądające dyfuzory, ale ten Twój bardzo mi się podoba i gdyby się sprawdzał, byłabym zachwycona.

    Czy masz może jakieś szablony w skali 1:1, które mógłbyś mi podesłać na maila?
    D750, D300s, D80, N 18-200 VR, T 12-24/4, T 17-50/2,8, N 35/1,8, N 50/1,8D, T 90/2,8, N 70-300VR, N 24 - 70/2,8, DRF-14, SB-800 i masa starych manuali M42.

  2. #12
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    zaraz fotki wstawie żeby ci pokazac a co do szablonu to nie mam ale narysuje ci dokłądnie co i jak i podam wymiary nie swoje tylko tego czegoś

  3. #13
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    no to fotki daje jakosciowo nie do oceny

    ostrzenie z odleglości jakies 10cm śrubka ma jakies 5mm długośc obiektywu jakieś 10cm





    ostrzenie z odleglości jakies 1cm śrubka ma jakies 5mm długośc obiektywu jakieś 13cm




    jak widać na drugiej serii lekko zasłania obiektyw światło z tym że nie wiem jaka ty masz odległość ostrzenia od obiektu

  4. #14

    Domyślnie

    Za zdjęcia bardzo dziękuję. Tak, jak wyżej pisałam, z DCR-em muszę się zbliżać na odległość ok 5-7 cm od obiektu aby mieć ostrość, więc chyba dwa ostatnie zdjęcia lepiej odpowiadają parametrom, jakich używam.

    Będę chciała spróbować zrobić sobie taki dyfuzorek więc jakbyś mógł, to narysuj mi jakiś szkic i podaj wymiary (Twoje też możesz dodatkowo dać ).

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie.
    D750, D300s, D80, N 18-200 VR, T 12-24/4, T 17-50/2,8, N 35/1,8, N 50/1,8D, T 90/2,8, N 70-300VR, N 24 - 70/2,8, DRF-14, SB-800 i masa starych manuali M42.

  5. #15
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mata_Hari Zobacz posta
    Z(Twoje też możesz dodatkowo dać
    moje wymiary są w autoaktach na jutro ci to zrobie nie ma problemu i nie ma za co dziekowac trza sobie pomagać

  6. #16

    Domyślnie

    Wiem, że trzeba sobie pomagać, ale ja Ci i tak dziękuję.
    D750, D300s, D80, N 18-200 VR, T 12-24/4, T 17-50/2,8, N 35/1,8, N 50/1,8D, T 90/2,8, N 70-300VR, N 24 - 70/2,8, DRF-14, SB-800 i masa starych manuali M42.

  7. #17

    Domyślnie

    Podobny sposób - kalkę techniczną - stosowałem dawno temu do lampy bez żadnej automatyki - tam trzeba było korygować wartość liczby przewodniej. Przy lampie sprzężonej z pomiarem ttl w aparacie korekta tylko doprowadzi do prześwietlenia/niedoświetlenia zdjęcia pomijając oczywiście celowe osłabienie błysku dopalającego.
    Niedawno na jakimś forum wyczytałem o zastosowaniu ciekawszeego materiału - cienkiej pianki izolacyjnej układanej pod panelami podłogowymi. Nie stosowałem tego jeszcze, ale pomysł wydaje mi się ciekawy i wart popularyzacji.
    Pozdrawiam ZZ

  8. #18

    Domyślnie

    Bonzo -> a dałoby radę mi też taki szkic podrzucić na priv albo maila ? :]
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  9. #19
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    Nivelen podaj mi maila na privie to ci wyśle

  10. #20

    Domyślnie

    Bonzo a do macro nie bylo by lepiej nieco zmodyfikowac? kalke dac bardziej do przodu - ten łuk zrobic wiekszy glebszy zeby dalej siegal ale tez zeby nie szlo w gore to czesc od samego palnika do 1/3 zaokraglenia wykleic sreberkiem co skieruje swiatlo do dolnej czesci zakrąglonej kalki..? teoretycznie umozliwilo by to oswietlenie calego planu przed szkłem..

    co do korekty to wydaje mi sie ze aparat wylicza sile blysku bazujac na tym ze nic nie stoi na drodze palnik-obiekt i korekta jest tu wskazana o tyle ile blysk straci na sile rozpraszajac sie poza kadr i wchloniety przez material..
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •