Close

Strona 3 z 239 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2387

Wątek: D800 Af

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jac45m Zobacz posta
    zdecydowanie polecam. Po zakupie aparatu ostrość miałem doskonałą na 85m/1.4, 70-200 VR2 też było super, ale 24-70 2.8 coś było nie tak. 12-24mm musiałem korygować już sporo (-20). a teraz po ustawieniach "zgodnie ze specyfikacją producenta" jest brzytwa.
    ale masz tą brzytwę ze wszystkimi szkłami ? 85 - 70-200 również ?
    Nikon

  2. #22

    Domyślnie

    Ja któryś już tam raz słyszę o takiej dość dziwnej na pierwszy rzut ucha sytuacji. I dotyczy to różnych przypadków, różnych korpusów i szkieł. Na początku jest rozjazd z kilkoma szkłami. Ale po kalibracji *samego korpusu* działać to zaczyna ze wszystkimi. Nie tylko z tymi, z którymi nie działało, ale o dziwo z tymi dobrymi sytuacja nie ulega zmianie. Nie wiem na czym to polega i choć mam swoje podejrzenia, to nie będę się tu bawił we wróżkę, bo nie ma to znaczenia. Ważne, że tak bywa.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Trochę co innego kiedy mierzysz do nieruchomej tarczy z celownikiem i wzorkiem ułatwiającym ostrzenie, a co innego, kiedy sprawdzasz to w rzeczywistych warunkach. Robisz zdjęcia z ręki, czyli wszystko drga, a obiekt się porusza i układ musi wprowadzać jakieś tam korekty. Wówczas ciężko uwierzyć w testy, kiedy nawyki i odczucia mówią coś odwrotnego. Dodatkowo to doostrzenie po chwili zwłoki nie wiadomo jak potraktować, skoro D700 tego nie robi. Zgaduję, że w testach nie ma o tym ani słowa, bo doostrzenie nie jest po prostu konieczne przy studyjnych i statywowych testach.
    No, ale ja miałem wcześniej D3 i nie zauważyłem, żeby teraz było wolniej...
    I skąd ta pewność, że testujący nie uwzględnili tego o czym piszesz? Zakładasz, że to są amatorzy którzy mają do czynienia z aparatami tylko w laboratorium?
    Ja rozumiem, że każdy może mieć swoje doświadczenia i subiektywne odczucia, ale moje są właśnie zbieżne z tym co przeczytałem.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 09-09-2012 o 14:05

  4. #24

    Domyślnie

    Cześć osiemsetkowcy, 18 września będę na Photokinie w Kolonii, jak myślicie czy tam na stoisku Nikona uda mi się uzyskać pomoc w postaci ustawienia mojego D 800 "zgodnie ze specyfikacją producenta"? Przy okazji czy sprawdzając czy wasze body i obiektyw ma FF lub BF , wykorzystujecie do tego takie coś:http://spyder.datacolor.com/portfoli...spyderlenscal/
    Jeśli tak ( ba ja z tego ustrojstwa korzystam od niedawna ) to jak ustalacie czy płaszczyzna kalibratora i matrycy w aparacie są idealnie równoległe do siebie (na oko? ) i z jakiej odległości robicie zdjęcia. Co prawda na stronie producenta są pewne sugestie co do ustawienia aparatu i kalibratora ale nie zawsze mi się sprawdzają. Nie chcę zaśmiecać tego wątku - tak więc jeśli ktoś z was ma z tym kalibratorem firmy datacolor - dobre doświadczenia to proszę o kontakt na prive lub pod mailem : filipowicz@oskarwegner.pl
    N 24 f 2,8 AiS; N AF-S 85 1,8 ; N 105 2,8 VR; Soligor 135 1,8
    SB 600,800,900; iMac 27", Sony a7RII, Tamron 28-75 2,8; Voigtlander 21 mm f3,5 Skopar; V 35 mm f1,2 Nokton, V 110 mm 2,5 makro

  5. #25

    Domyślnie

    felipe: ja patrze na oko ... rypie mnie czy to BF czy FF ma byc ostro w punkt
    ostatnio wymyslilem metode na klawiature, czyli ustawiasz sobie prostopadle do osi puszki i celujesz w wybrana literke ...
    Ostatnio edytowane przez sevenoo ; 09-09-2012 o 18:57
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  6. #26

    Domyślnie

    aparat wrocil z serwisu po kalibracji.
    Powiedzcie mi czy foty dla lewego i prawego sa poprawne. Korekta w puszce -13 dla obiektywu.
    Lewy i prawy skrajny punkt sa bardziej rozmazane, ale w centrum kadru sa idealnie ostre i teraz pytanie:
    czy to wady optyki czy cos jest nie tak?
    ponizej fotki prosto z puchy:

    http://www.Scieslik.com/foty/testy.zip
    Ostatnio edytowane przez sevenoo ; 11-09-2012 o 23:02
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  7. #27

    Domyślnie

    Sevenoo, bez oglądania sampli napiszę Ci, że u mnie tez jest delikatna różnica pomiędzy środkowym a bocznymi. Widać to raczej tylko w testach, bo na normalnych zdjęciach jest bardzo dobrze.
    Stawiam na winę optyki. Zawsze w centrum będzie lepiej, a im dalej od środka tym gorzej.

    Nie ładują sie Twoje sample. "Nothing found".
    Nikon

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Obejrzałam wyniki Twoich testów i potwierdzam to, co napisałam wyżej. Lepiej nie będzie, a przynajmniej z tym obiektywem. BF/FF nie ma. Jest dobrze, rób zdjęcia
    Nikon

  10. #30

Strona 3 z 239 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •