Close

Strona 2 z 239 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2387

Wątek: D800 Af

  1. #11

    Domyślnie

    Potwierdzam w stosunku do d3 (AF z d700) d800 trafia czasem nieco jakby wolniej, ale jest w punkt.

  2. #12

    Domyślnie

    Sevenoo, na Twoim miejscu wcześniej zadzwoniłabym.
    Ja na przykład zostałam telefonicznie poinformowana o możliwości dokonania regulacji "od ręki", ale pod warunkiem zgłoszenia sie za kilka dni. Mieli akurat dość dużo pracy i "w przyszłym tygodniu" miało być luźniej. Poczekałam. To było chyba w kwietniu.
    Oddawałam potem D800 do naprawy pod koniec sierpnia i powiedziano mi, że ponieważ usterka nie przeszkadza w robieniu zdjęć, lepiej jak się zgłoszę po połowie września, bo mają dużo aparatów do naprawy.
    Zostawiłam, bo jechałam do Wwy specjalnie w tym celu, więc trudno. A w środę lub czwartek mieli dostawę części zamiennych i sporo sprzętu czeka na naprawę, mogą Ci odmówić ekspresowej usługi. Chyba, że chcesz zaryzykować, albo jesteś członkiem "klubu dla uprzywilejowanych"

    Ja też uważam, że AF działa wolniej w D800 niż w D700.
    Nikon

  3. #13

    Domyślnie

    jak pisałem w innym wątku warto podłączyć sobie aparat przez kabel HDMI na 42 calowyn telewizorze lub większym i poostrzyć w AF przez LV (w takim przypadku ostrzemie przez wizjer jest oczywiście niemożliwe). Efekt jest inny niż ostrzenie na monitorze komputera. Przynajmniej dla mnie

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daga Zobacz posta
    Ja też uważam, że AF działa wolniej w D800 niż w D700.
    W niemieckim magazynie "COLOR FOTO" nr9/2012 wynik jest inny:

    "AF Zeit bei 1000/30 LUX/Live-View:
    Nikon D700: 0,3/0,54/- s
    Nikon D800: 0,19/0,29/0,92 s"

    Ale, rozumiem, że każdy ma swoje doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 09-09-2012 o 10:38

  5. #15

    Domyślnie

    Trochę co innego kiedy mierzysz do nieruchomej tarczy z celownikiem i wzorkiem ułatwiającym ostrzenie, a co innego, kiedy sprawdzasz to w rzeczywistych warunkach. Robisz zdjęcia z ręki, czyli wszystko drga, a obiekt się porusza i układ musi wprowadzać jakieś tam korekty. Wówczas ciężko uwierzyć w testy, kiedy nawyki i odczucia mówią coś odwrotnego. Dodatkowo to doostrzenie po chwili zwłoki nie wiadomo jak potraktować, skoro D700 tego nie robi. Zgaduję, że w testach nie ma o tym ani słowa, bo doostrzenie nie jest po prostu konieczne przy studyjnych i statywowych testach.

  6. #16

    Domyślnie

    Daga: tak wlasnie zrobie, w poniedzialek sie umówię.
    natomiast co do szybkosci, niech sobie dziala troche wolniej ale niech trafia
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  7. #17

    Domyślnie

    po regulacji będzie trafiał, bez obaw
    Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Trochę co innego kiedy mierzysz do nieruchomej tarczy z celownikiem i wzorkiem ułatwiającym ostrzenie, a co innego, kiedy sprawdzasz to w rzeczywistych warunkach. Robisz zdjęcia z ręki, czyli wszystko drga, a obiekt się porusza i układ musi wprowadzać jakieś tam korekty. Wówczas ciężko uwierzyć w testy, kiedy nawyki i odczucia mówią coś odwrotnego. Dodatkowo to doostrzenie po chwili zwłoki nie wiadomo jak potraktować, skoro D700 tego nie robi. Zgaduję, że w testach nie ma o tym ani słowa, bo doostrzenie nie jest po prostu konieczne przy studyjnych i statywowych testach.
    Nic dodać nic ująć. Moje spostrzeżenia oparłem na pracy obiema puszkami.

  9. #19

    Domyślnie

    zdecydowanie polecam. Po zakupie aparatu ostrość miałem doskonałą na 85m/1.4, 70-200 VR2 też było super, ale 24-70 2.8 coś było nie tak. 12-24mm musiałem korygować już sporo (-20). a teraz po ustawieniach "zgodnie ze specyfikacją producenta" jest brzytwa.
    Jacek
    -------------------------------------------------------
    D850+D810 /N24-120/N70-200/N85 1.4/ N16-35 / N28

  10. #20

    Domyślnie

    jac45m - Tobie też wykonali to na miejscu (do kilku godzin)? I czy brałeś szkła?

Strona 2 z 239 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •