Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96
  1. #1

    Domyślnie EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Na moim biureczku stanął dziś nowy CX240, dlatego pozwolę sobie szybko zreferować najciekawsze fakty dot. nowego panelu.

    Z doskonałych informacji - po latach błędów i wypaczeń znowu mamy matrycę z wykończeniem satynowym! Nie ma śladu po kaszce, marmurkowaniu, chmurzeniu, skrzeniu i jakkolwiek zwać to cholerstwo. Obraz jest klinicznie czysty jak na iMacach, ale bez fatalnych konsekwencji wynikających z błyszczącej jak psu jajca, lustrzanej szyby.

    Gdy mija pierwszy szok po kontakcie z klinicznie czystą bielą, ejzacz serwuje jeszcze większą niespodziankę w postaci czerni - czerni łamiącej prawa IPS-owej fizyki! Charakterystyczne srebrzenie IPS za sprawą jakiejś szatańskiej sztuczki diabli wzięli, nie ma też*cieknięcia krawędzi. W pierwszej chwili zacząłem podejrzewać, że za sprawą jakiegoś oszustwa mam przed sobą S-PVA, ale szybkie gibnięcie się na boki utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to rasowy IPS - monitor nie wykazywał śladu typowego dla S-PVA przekłamania gammy i temperatury barwowej w funkcji kąta obserwacji. Suma powyższych cech utwierdziła mnie w przekonaniu, że mam przed sobą monitor o zdecydowanie najlepszej charakterystyce kątowej od czasu CRT.

    Intensywnie poszukując czegoś, do czego mógłbym się dopieprzyć sprawdziłem równomierność podświetlenia, odnotowując kolejny rekord. Odchyłki luminancji pikowo sięgają 4%, mura chrominancji nie przekracza 1dE(76) - porównywalny jest tylko NEC P232W, który jest... wąskogamutowy.

    Liniowość nie ustępuje homogeniczności - niezależnie od ustawionej jaskrawości i temperatury barwowej krzywa odpowiedzi tonalnej odpowiada zdefiniowanej w menu OSD wartości funkcji gamma.

    Jaskrawość podświetlenia można regulować w zakresie 50-300cd/m^2. Z ciekawostek dla miłośników rozrywki - podświetlenie potrafi dostosować swą jaskrawość lokalnie do wyświetlanej treści, dynamicznie podbijając kontrast obrazu. Nie jestem znawcą w tej dziedzinie, ale na niewprawne oko mam przeczucie graniczące z pewnością, że również w gierkach i filmikach ten monitor potrafi zasadzić użyszkodnikowi naprawdę solidnego kopa kombinacją kontrastu, czerni, gamutu, wysokiej jaskrawości oraz zdolności do jej lokalnego ograniczenia adaptacyjnego.

    cdn...

  2. #2

    Domyślnie

    Jesteś dla mnie Tomem Clancy recenzji sprzętu. Nie mam pojęcia o czym piszesz, ale to jest piękne. Jaku u Toma z matołecką lubością wczytywałem się w detale każdej sekundy wybuchu bomby atomowej, tak u Ciebie czytam o tym monitorku. Nic nie kumam, ale się ślinię
    myślę co piszę

  3. #3

    Domyślnie

    Zapowiada się niezła rakieta.

    Oczywiście symulacja danej przestrzeni ( srgb, argb lub inna, jaką zapragnie dusza ) poprzez parę kliknięć jak w Neczkach PA?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    Zapowiada się niezła rakieta.

    Oczywiście symulacja danej przestrzeni ( srgb, argb lub inna, jaką zapragnie dusza ) poprzez parę kliknięć jak w Neczkach PA?
    sRGB, AdobeRGB - owszem.

    Inna, jaką zapragnie dusza - po dokupieniu ColorNavigatora.

  5. #5
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Marcin, testujesz toto tylko, czy zanabyleś?

    Jeśli to drugie to gdzie, za ile i dlaczego tak drogo?
    Medice, cura te ipsum.

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko testuję.

    Nie wiem czy będzie drogi - ale jeśli będzie, to nie bez podstaw. To jest najlepszy monitor LCD jaki w życiu widziałem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie wiem czy będzie drogi
    Ok 5800 zł brutto. I już są w PL, można zamawiać.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Wypada uzupełnić wątek o ten link: http://www.eizo.pl/coloredge-cx240
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Z doskonałych informacji - po latach błędów i wypaczeń znowu mamy matrycę z wykończeniem satynowym! Nie ma śladu po kaszce, marmurkowaniu, chmurzeniu, skrzeniu i jakkolwiek zwać to cholerstwo. Obraz jest klinicznie czysty jak na iMacach, ale bez fatalnych konsekwencji wynikających z błyszczącej jak psu jajca, lustrzanej szyby.
    Alleluja, ... nie ma efektu mieniącego się śniegu (kolejna nazwa)

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Gdy mija pierwszy szok po kontakcie z klinicznie czystą bielą, ejzacz serwuje jeszcze większą niespodziankę w postaci czerni - czerni łamiącej prawa IPS-owej fizyki! Charakterystyczne srebrzenie IPS za sprawą jakiejś szatańskiej sztuczki diabli wzięli,
    ... coś jak A+TW (czy jakoś tak) z NEC WUXI 2690 v1 ?


    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Z ciekawostek dla miłośników rozrywki - podświetlenie potrafi dostosować swą jaskrawość lokalnie do wyświetlanej treści, dynamicznie podbijając kontrast obrazu.
    Coś jak "local dimming" z telewizorów LCD podświetlanych bezpośrednio (nie z krawędzi) diodkami ? ... hmmm ... czyli na "gwieździstym niebie" powinien być efekt poświaty. ... ale zaraz ... czy ten super kontrast się włącza/wyłącza?
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 04-09-2012 o 22:02

  10. #10

    Domyślnie

    5800 to nie tak dużo jeśli to rzeczywiście najlepszy monitor do foto jaki powstał kiedykolwiek. Wkońcu 1 szkło nikona dobre tyle kosztuje, a nieraz ma się ich kilka. Jak by nie obiektyw wzięty na raty niedawno sprawiłbym sobie takie cudo

    Z ciekawości spytam, bo narazie i tak mnie na niego nie stać - ile trzeba wydać na oświetlenie miejsca pracy i kalibracje (czy może ten model "pamięta" ustawienia i 1 kalibracja wystarczy?) żeby wogóle móc wykorzystać potencjał tego monitora? Bo rozumiem że wymagania co do oświetlenia ma spore.....?
    ;]

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •