Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Coś jak "local dimming" z telewizorów LCD podświetlanych bezpośrednio (nie z krawędzi) diodkami ? ... hmmm ... czyli na "gwieździstym niebie" powinien być efekt poświaty. ... ale zaraz ... czy ten super kontrast się włącza/wyłącza?
    Sam jestem ciekaw, czy czerń jest czarna przez to, że diodka się wyłącza, czy jakieś inne cuda się dzieją. To by też tłumaczyło, dlaczego pod kątem nie ma srebrzenia ( bo nic nie świeci ).

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    ile trzeba wydać na oświetlenie miejsca pracy i kalibracje (czy może ten model "pamięta" ustawienia i 1 kalibracja wystarczy?) żeby wogóle móc wykorzystać potencjał tego monitora? Bo rozumiem że wymagania co do oświetlenia ma spore.....?
    Dobre oświetlenie to koszt znikomy w stosunku do ceny zawodowego monitora. Da się wykpić kilkuset złotymi. Panel świetlówkowy z rastrem na sufit, do tego Philips Graphica 5300K i po krzyku. Kalibracja jest potrzebna, ale monitor stabilny i powtarzać trzeba bardzo rzadko. Poza tym ma własny czujnik do autokorekcji.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Alleluja, ... nie ma efektu mieniącego się śniegu (kolejna nazwa)
    Dokładnie - opadów mieniącego się śniegu też nie ma

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    ... coś jak A+TW (czy jakoś tak) z NEC WUXI 2690 v1 ?
    O niebo lepiej - A-TW działał tylko w poziomie i dawał fioletową poświatę. Teraz jest coś jak S-PVA.

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Coś jak "local dimming" z telewizorów LCD podświetlanych bezpośrednio (nie z krawędzi) diodkami ? ... hmmm ... czyli na "gwieździstym niebie" powinien być efekt poświaty. ... ale zaraz ... czy ten super kontrast się włącza/wyłącza?
    Pewnie, że się wyłącza - efekt jest słitaśny, ale pracować z tym by się za cholerę nie dało

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    5800 to nie tak dużo jeśli to rzeczywiście najlepszy monitor do foto jaki powstał kiedykolwiek. Wkońcu 1 szkło nikona dobre tyle kosztuje, a nieraz ma się ich kilka. Jak by nie obiektyw wzięty na raty niedawno sprawiłbym sobie takie cudo

    Z ciekawości spytam, bo narazie i tak mnie na niego nie stać - ile trzeba wydać na oświetlenie miejsca pracy i kalibracje (czy może ten model "pamięta" ustawienia i 1 kalibracja wystarczy?) żeby wogóle móc wykorzystać potencjał tego monitora? Bo rozumiem że wymagania co do oświetlenia ma spore.....?
    Cena będzie niższa, ~5kpln - mojemu koledze udało się*wybłagać obniżkę Gorzej może być z dostępnością - do PL ściągnięto powietrzem na szybciora kilka sztuk z czego większość idzie na demo.

    Jak na tak wszechmocny i dopracowany monitor cena jest atrakcyjna, spodziewam się że będzie to konkretny hicior. Testowałem go na kompletnych laikach i budził szacun nawet wśród daltonistów - o ile chirurgiczną precyzję i wierność są*w stanie docenić wyłącznie spece, to urokowi barytowej bieli, infernalnej czerni i trybu podbitego kontrastu "disko błysko" dają się uwieść nawet amatorzy.

    Oświetlenie do pracy z obróbką fotografii potrzebne jest zawsze takie samo, niezależnie od monitora - tło wokół ekranu powinno mieć jaskrawość ok. 20% luminancji bieli monitora (czyli odpowiadać*50% szarości). Różnica jest tylko taka, że zwykły IPS ma brzydką czerń, która w ciemności nieładnie srebrzy pod kątem, więc aby wizualnie zniwelować ten efekt dobrze jest oglądać monitor w jaśniejszym otoczeniu.

    Aktywacja pełnej, sprzętowej kalibracji wymaga dokupienia ColorNavigatora (~80 eurasków). Tu również zaserwowano niezłe spryciarstwo - monitor kalibrujemy raz przy pomocy ColorNavigatora i sensora referencyjnego, a następnie utrzymuje się w skalibrowanym stanie przy pomocy wysuwanego sensora korekcyjnego, który rekalibruje panel co 50h (lub rzadziej).

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    Sam jestem ciekaw, czy czerń jest czarna przez to, że diodka się wyłącza, czy jakieś inne cuda się dzieją. To by też tłumaczyło, dlaczego pod kątem nie ma srebrzenia ( bo nic nie świeci ).
    Nic z tych rzeczy - czerń jest czarna, bo jest czarna. Jak pokazywałem koledze poprawę porównując CX240 z SX2462W to też mnie podejrzewał o to, że przyciemniłem jaskrawość podświetlenia w CX-ie i go wkręcam
    Ostatnio edytowane przez Psychotrop ; 09-09-2012 o 22:38

  4. #14

    Domyślnie

    Co do ceny to też myślę że spadnie, wkońcu to dopiero premiera. Fajnie jak by zrobili taki 27" powyżej 6k pln (po obniżce jak emocje premierowe opadną), to by się go na raty wzięło, bo to już monitor na lata.
    ;]

  5. #15
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Tam CX, CX, moim zdaniem trzeba zaczekać na CG i dopiero piać peany, bo w końcu to te same rozwiązania sprzętowe.
    Medice, cura te ipsum.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Co do ceny to też myślę że spadnie, wkońcu to dopiero premiera. Fajnie jak by zrobili taki 27" powyżej 6k pln (po obniżce jak emocje premierowe opadną), to by się go na raty wzięło, bo to już monitor na lata.
    Też jestem drapieżnie ciekaw 27", mój 30" NEC coś ostatnio jakoś tak jakby marnie świecił

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Tam CX, CX, moim zdaniem trzeba zaczekać na CG i dopiero piać peany, bo w końcu to te same rozwiązania sprzętowe.
    Jeśli dokupić licencję na ColorNavigatora, CX to praktycznie to samo co CG.

  7. #17

    Domyślnie

    czyli w porównaniu do np. Neca SV27, czerń w ciemniejszych warunkach będzie mniej świecić?

    Ciekaw jestem ceny 27 Eizo, ciekaw też jestem czy korzystnie bym wymienił swój SV na cx?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaix Zobacz posta
    czyli w porównaniu do np. Neca SV27, czerń w ciemniejszych warunkach będzie mniej świecić?
    Odrobinkę:

  9. #19
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze, te całe ochy i achy dają mi do myślenia, a właśnie się rozglądam za monitorem, tylko czy 24 cale to nie jest trochę przymało?

  10. #20

    Domyślnie

    Zawsze można zostawić drugi monitor na pierdoły, wtedy 24-ka spokojnie wystarcza.

    Monitor sam w sobie jest naprawdę wybitny - ostatnio w ramach eksperymentu postawiłem go w ciemności wraz z EIZO SX2462W (p-IPS) oraz EIZO CG241 (S-PVA), i skopał im dupale tak, że oczy bolały patrzeć. Ten monitor nie tylko łączy w sobie zalety matryc xVA i IPS, on jest od nich jeszcze lepszy...

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •