Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72
  1. #21

    Domyślnie

    Co innego obrabiać swoje zdjęcie które robiłeś pod siebie i już naciskając spust wiesz jak je obrobisz, co innego obrabiać czyjeś gdzie w połowie przypadków nie wiadomo o co chodziło fotografowi ale też dużo zależy od materiału wejściowego.

    Obrobię te fotki za 1500zł, ale zanim zacznę pracę chciałbym zobaczyć kilka próbek żeby wiedzieć z czym będę miał do czynienia, bo może się okazać że 15zł/zdjęcie to będzie za mało
    ;]

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie Malkontenci! Do Was kieruję tego maila i odpowiadam na pytania. Zdjęcia są moje i tylko moje: http://www.forum.nikoniarze.pl/showt...67#post2913367 Przepraszam za jakość, ale skompresowałem do 800x600 celem zamieszczenia na forum i wyszło jakieś dziadostwo. Mam marne pojęcie o obróbce, stąd poszukiwania kogoś biegłego w temacie retuszu i wywołania rawów. Za swoje pierwsze "focenie do kotleta" wezmę całe 800zł (plener + błogosławieństwo + ślub + wesele), więc 2500zł za obróbkę... bez komentarza. Zdjęć nastukałem 1800 sztuk, więc będzie z czego wybierać, a wybrać mam właśnie 100
    D7000 + MB-D11|D90 + MB-D80|S17-70 f2.8-4.0 HSM OS|N50 f/1.8D|N35 f/1.8G|SB-910|SB-600|Stroboframe Press-T Flash Bracket + SC-28 TTL Remote Cord|Lowepro D400 AW|

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaug Zobacz posta
    Panowie Malkontenci! Do Was kieruję tego maila i odpowiadam na pytania. Zdjęcia są moje i tylko moje: http://www.forum.nikoniarze.pl/showt...67#post2913367 Przepraszam za jakość, ale skompresowałem do 800x600 celem zamieszczenia na forum i wyszło jakieś dziadostwo. Mam marne pojęcie o obróbce, stąd poszukiwania kogoś biegłego w temacie retuszu i wywołania rawów. Za swoje pierwsze "focenie do kotleta" wezmę całe 800zł (plener + błogosławieństwo + ślub + wesele), więc 2500zł za obróbkę... bez komentarza. Zdjęć nastukałem 1800 sztuk, więc będzie z czego wybierać, a wybrać mam właśnie 100
    nie obraź się .......... po jakiego się porywałeś na fotki ślubne skoro ich obrobić nie umiesz????? zrobić zdjęcia to nic bo nie jest to trudne ale właśnie obróbka to sedno wszystkiego i to ona zajmuje najwięcej czasu , to Ty zarobisz a ktoś ma Ci za darmo prezent robić obawiam się ,że nikt nawet za 500 zł poważnej obróbki sie nie podejmie , teraz to wygląda tak "zbuduje własny dom i go sprzedam ale Wy przynieście swoje pustaki i mi je dajcie " .

    Pary które do mnie przychodzą bardzo często argumentują ,że ktos tam robi za 500,800 itd to właśnie pokazuje przykłądy takich zdjęć i wtedy wiedzą za co płacą za obróbkę itd
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  4. #24
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaug Zobacz posta
    Panowie Malkontenci! Do Was kieruję tego maila i odpowiadam na pytania. Zdjęcia są moje i tylko moje: http://www.forum.nikoniarze.pl/showt...67#post2913367 Przepraszam za jakość, ale skompresowałem do 800x600 celem zamieszczenia na forum i wyszło jakieś dziadostwo. Mam marne pojęcie o obróbce, stąd poszukiwania kogoś biegłego w temacie retuszu i wywołania rawów. Za swoje pierwsze "focenie do kotleta" wezmę całe 800zł (plener + błogosławieństwo + ślub + wesele), więc 2500zł za obróbkę... bez komentarza. Zdjęć nastukałem 1800 sztuk, więc będzie z czego wybierać, a wybrać mam właśnie 100
    Ta próbka zdjęć to żart, prawda? I nie chodzi mi o kompresję i tak dalej... Pozwolisz, że zacytuję Twoje słowa
    Cytat Zamieszczone przez lukaug Zobacz posta
    i wyszło jakieś dziadostwo.
    Po kij bierzesz się za rzeczy, o których nie masz zielonego pojęcia? Młodzi już Cię nienawidzą czy jeszcze nie widzieli zdjęć?

    No tak, 800 zł za ślub...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #25

    Domyślnie

    ja sadze ze nawet za 2500 nikt się nie podejmie obróbki tego co pokazałeś. Bo tego sie nie obrabia a wyrzuca do kosza.

  6. #26

    Domyślnie

    1800 zdjęć na weselu niesamowite tak teraz wygląda kotlet konkurencja jest niesamowita 700zł za 1000zdj oddanych + album tak jest w moim rejonie...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    zrobić zdjęcia to nic bo nie jest to trudne ale właśnie obróbka to sedno wszystkiego i to ona zajmuje najwięcej czasu ,
    Cholera... a ja jestem pewny że zrobić dobre zdjęcia to jest podstawa no ale moze w tłuczeniu kotleta jest inaczej..

  8. #28
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie jest inaczej a 70% fotografów tego nie potrafi a potem właśnie ratuje się obróbką wymyślając pseudo artystyczną oprawę.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Cholera... a ja jestem pewny że zrobić dobre zdjęcia to jest podstawa no ale moze w tłuczeniu kotleta jest inaczej..
    Jak znasz podstawy portretu poprawną kompozycję i dobrze naświetlisz to połowa sukcesu zapewniam Cie i wcale nie jest to takie trudne
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  10. #30

    Domyślnie

    lukaug niepotrzebnie się spinasz na obróbkę. Te zdjęcia faktycznie są cieniutkie i bez charakteru. Żadna wyrafinowana, "autorska" obróbka tych brakujących cech im nie doda. Ja to widzę tak: jeśli młodzi zamawiali fotografa za takie pieniądze raczej nie spodziewają się cudów. Oddaj jak jest porób kilka CB, kilka sepii i już masz odhaczone że była obróbka. Inny sposób naprawdę prosty: wyszukaj w sieci jakiś "tutek" na obróbkę zdjęć. Coś mocnego, żeby "było inaczej" to ważne. Puszczasz wszystkie zdjecia przez taki magiel i nabierają one wtedy ...stylu. 99% klientów nie odważy się powiedzieć, że coś jest nie tak, skoro cały materiał tak wygląda znaczy się taka jest "wizja"
    Nie nie żartuję, nie dalej jak wczoraj oglądałem materiał oddany przez jednego z lokalnych KOTLECIARZY . Kadry niewiele tylko lepsze od Twoich i obróbka konsekwentnie sprowadzająca się do wyjechania kolorów i kontrastu na maxa. Przebił cię cenowo ponad dwukrotnie
    Nie ma we mnie ni grama złośliwości, piszę co widzę obserwując tzw. rynek we Wrocławiu
    Nie dokładaj sobie kosztów, nie zawracaj sobie głowy sensowną obróbką bo nie jesteś na tym poziome cenowym, żeby ktoś tego od Ciebie wymagał czy potrafił dokonać rzetelnej oceny. Oddawaj spokojnie materiał, młodzi jak zwykle "będą zadowoleni". Po raz kolejny powtarzam ten biznes widziany z poziomu forum ma się nijak do codzienności którą obserwuję.
    Jeśli coś Ci w duszy gra, ze chciałbyś lepiej to zacznij od podstaw. Tego co i jak masz poukładane w kadrze, potem myśl ew. o obróbce.
    Taki wątek założyłeś, w którym wszyscy niedocenieni, sfrustrowani, bezrobotni a koniecznie z poczuciem misji KOTLECIARZE mogą sobie wreszcie pojeźdzć po tych winnych zapaści w branży co to kupili lustrzanki i poszli w photography.
    Dajesz radę kolego tylko, dopasuj jakość swoich wyrobów do niskiej ceny jaką za nie bierzesz i gra. Jest duży rynek na taki właśnie poziom usług. POWODZENIA
    myślę co piszę

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •