Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze lustrzanki

    Witam!
    Planuje zakup swojej pierwszej lustrzanki. Zainteresowały mnie modele (ze względu na cenę) Nikon D60, D70, D80, D3000 oraz D5000. Który z tych aparacików polecacie najbardziej (który z nich jest najbardziej profesjonalny)?
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pablo28 ; 28-08-2012 o 10:04

  2. #2

    Domyślnie

    D70S/D80
    Pod względem ergonomii użytkowania są to aparaty dla ambitnych amatorów, które mogą służyć spokojnie jako backup dla profesjonalisty. Matryca CCD to nie CMOS ale przy dobrej technice fotografowania można wycisnąć z tego sprzetu naprawdę wiele.
    Reszta modeli to mocno okrojone amatorskie aparaty z przedziału entry level(dla rozpoczynających przygodę...),

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez redrum-x Zobacz posta
    D70S/D80

    Reszta modeli to mocno okrojone amatorskie aparaty z przedziału entry level(dla rozpoczynających przygodę...),
    i przy tym pytający powinien pozostać a pytania o "profesjonalność" puszek wybić sobie z głowy.
    "Profesjonalność" - to raczej należy do użyszkodnika

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    i przy tym pytający powinien pozostać a pytania o "profesjonalność" puszek wybić sobie z głowy.
    "Profesjonalność" - to raczej należy do użyszkodnika
    Raczej 'od' użyszkodnika. Profesjonalista robi foty nawet komórką i są to foty profesjonalne.

    Odnośnie tematu - ja jestem zwolennikiem kupowania nowego sprzętu. Obstawiam d3100. Można pofilmować nieco, a i fotki ładne zrobić się da.
    Z używanych - d80 lub d5000 w zależności od gustu i potrzeb.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Profesjonalista robi foty nawet komórką i są to foty profesjonalne.

    .

    masz na myśli uchwycenie kadru i światła i pewnych okoliczności to tak, bo pokutuje tu raczej przekonanie że D70/80 się do niczego już nie nadawają....
    Nikon i podróże ...


  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Star Dust
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Warrington, UK
    Posty
    159

    Domyślnie

    mi sie wydaje, ze kolega chce aparat ktory wyglada profi. w takim wypadku polecam D80, dokupisz grip, lampe i bedzie prawie jak D3
    D700 |S24-70mm f2.8|S70-200mm 2.8|Samyang 8mm 3.5 UMC Fish-eye CS II|N35mm 1.8|N60mm 2.8D|N85mm 1.8|SB700

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pablo28 Zobacz posta
    Witam!
    Który z tych aparacików polecacie najbardziej (który z nich jest najbardziej profesjonalny)
    Co do "profesjonalności", czy też linii aparatów Nikon, przewiń do dołu poniższego artykułu, jest tam odpowiednia tabelka:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nikon_D70 . Przy ocenie starszych aparatów weź pod uwagę "wygodę" korzystania z mniejszego wyświetlacza, możliwość nagrywania filmów (lub jej brak), oraz rozdzielczość matrycy.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Star Dust Zobacz posta
    mi sie wydaje, ze kolega chce aparat ktory wyglada profi. w takim wypadku polecam D80, dokupisz grip, lampe i bedzie prawie jak D3
    Grip jest już passe. Profesjonaliści teraz używają statywu - zawsze!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Grip jest już passe. Profesjonaliści teraz używają statywu - zawsze!
    Nawet nie zartuj, bo ja dzisiaj grip zamowilem do d7000

  10. #10

    Domyślnie

    D7000 to półprofesjonalna lustrzanka. Dla profesjonalistów może ewentualnie za backup robić, choć i tak wolą D700
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •