Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa do d3100

    Witam,

    Chciałabym zakupić lampę błyskową do mojego d3100... nadmienię, że w niedalekiej przyszłości zamierzam wymienić puszkę na pełną klatkę.
    W związku z tym, że w fotografii dopiero raczkuję (a może nawet jeszcze i nie ) chciałabym się dowiedzieć, czy do mojego obecnego aparatu będzie pasowała lampa sb-910?
    Niedługo będę chciała obfotografować dwa chrzty (dzieci znajomych), w tym jeden w dość ciemnym kościele. Inwestując w sprzęt chciałabym, aby posłużył mi możliwie długo... Niestety z lampą zewnętrzną nie miałam jeszcze nic doczynienia. Pomożecie?

  2. #2

    Domyślnie

    Sb-910 będzie pasować do d 3100. Ja kupiłem sb-700 do d7000 i mi jej moc w zupelności wystarczy i tak żadko korzystam z pelnej mocy.

    Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez silver surfer ; 24-08-2012 o 13:25
    Nikon D750, Nikon D7000, Sony A7II

  3. #3
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Wszystkie obecnie produlowane lampy systemowe (SB 700/900/910), oraz SB800 będą "pasowały" do D3100.
    Dodatkowo jest kilku producentów alternatywnych (osobiście wolę jednak SB 800).
    http://www.google.com/custom?domains...earch=1&title=
    Jednak sam zakup lampy, to nie jest rozwiązanie problemu http://foto.jasiu.pl/
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Niestety sb800 już jest nieprodukowana, a chciałabym kupić nową lampę (mam możliwość wciągnąć ją w koszta mężowskiej firmy )

    Podane linki są już mi znane- niestety dopiero jak będę miała lampę w ręce, będę mogła się nią pobawić i popróbować :]
    Do tej pory lampę uważałam za złoooo ale im więcej na ten temat czytam i im więcej widzę dobrych przykładów jej użycia zaczynam zmieniać zdanie
    Ostatnio edytowane przez .:Ania:. ; 24-08-2012 o 13:31

  5. #5
    wrxsti
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli mogę zasugerować. Sam niedawno szukałem lampy do Nikosia, przekopałem wszystkie możliwe fora porozmawiałem ze znajomymi i doszedłem do wniosku że niema sensu kupować SB 900 na początek przygody z lampą błyskową. Sam zakupiłem SB-700 i jestem bardzo/bardzo zadowolony. W zupełności wystarczy, a jak nabędziesz wprawy -doświadczenia to SB 700 zawsze może zostać jako dodatkowa lampa którą możesz zastąpić jakąś inną np 910. Różnica w cenie pomiędzy SB 700 (1050zł), a SB 900 (1550) to 500 zł. Za 600 zł możesz, zainwestować w jakieś szkiełko np : Nikkor AF 50 mm f.1.8 D. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wrxsti ; 24-08-2012 o 15:31

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję tą stałkę już posiadam, ale jest jeszcze kilka, które bym chętnie przygarnęła

  7. #7

    Domyślnie

    może się mylę ale sam niedawno byłem autorem podobnego wątku, przy tym body dość istotny będzie sposób w jaki chcesz lampę wyzwalać, jak zaczniesz zabawę z lampą to szybko będziesz chciała świecić nią nie tylko trzymając na korpusie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Ania:. Zobacz posta
    ... nadmienię, że w niedalekiej przyszłości zamierzam wymienić puszkę na pełną klatkę.
    W związku z tym, że w fotografii dopiero raczkuję (a może nawet jeszcze i nie ) chciałabym się dowiedzieć, czy do mojego obecnego aparatu będzie pasowała lampa sb-910?
    Niedługo będę chciała obfotografować dwa chrzty (dzieci znajomych), w tym jeden w dość ciemnym kościele. Inwestując w sprzęt chciałabym, aby posłużył mi możliwie długo... Niestety z lampą zewnętrzną nie miałam jeszcze nic doczynienia. Pomożecie?
    - SB-910 to jest poprawiona wersja SB-900 (tę mam) - będzie pasować,
    - poprawki dotyczyły głównie wyłączania się po przegrzaniu,
    - jeśli mowa o "będę chciała obfotografować dwa chrzty " - to w zupełności wystarczy,
    - ja zastanawiam się poważnie nad zakupem tej lampy - uważam, że Nikon nie poradzi sobie z usprawnieniem luzów na sankach w aparacie --> czyli te słynne automatyczne błyski w lampie.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę, że nawet lampa SB-700 do takie zastosowania w zupełności Ci wystarczy, no ale wybór należy do Ciebie.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •