Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: aku a mb-d10

  1. #11

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś szuka szybkostrzelności to można użyć 8 akumulatorów, jednak ja ze względu na wydajność, wygodę oraz ciężar proponuję zakup zamiennika całego koszyczka z akumulatorem EN-EL4a wraz z możliwością ładowania. Widzę w jednym tylko sklepie to od razu podam link bo ciężko znaleźć po samej nazwie:
    http://fotozakupy.pl/battery-grip-i-...a-zestaw,9166s (pełna nazwa to: Delta Battery Pack EN-EL4 + BL-3 + ładowarka sieciowa (zestaw))
    Jedyny minus jaki znalazłem to samoczynne rozładowywanie się. Jednak naładowany przed większą imprezą wystarcza na kilka tysięcy zdjęć. Poza tym same plusy, w tym cena oraz sposób ładowania, nie wymagający kosztownej ładowarki. Ładowanie ośmiu paluszków nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a tu po prostu wkładamy wtyczkę.
    Komplet taki używam już od dłuższego czasu.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 18-08-2012 o 21:54

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    ...Jedyny minus jaki znalazłem to samoczynne rozładowywanie się...
    mOSAd, mógłbyś powiedzieć jaki jest spadek wydajności (rozładowywania się), powiedzmy w okresie 1 tygodnia spoczynku?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    mOSAd, mógłbyś powiedzieć jaki jest spadek wydajności (rozładowywania się), powiedzmy w okresie 1 tygodnia spoczynku?
    Hmmm, spróbuję sprawdzić, ale nie obiecuję! Oczywiście może to potrwać... przynajmniej tydzień.

  4. #14

    Domyślnie

    Miałem na myśli orientacyjny spadek naładowania . Zainteresowała mnie Twoja propozycja, a że wspomniałeś o samoczynnym rozładowywaniu stąd moje pytanie. Dzięki

  5. #15

    Domyślnie

    Po prostu jest to zauważalne jak trochę poleży. Na przykład po dwóch tygodniach szacuję, że będzie miał poniżej 50% pojemności. Mam wrażenie, że nawet następnego dnia jest już ciut słabiej. Gdzieś mi się o oczy obiła informacja o okolicach 10% pojemności spadku dziennie. Ale to pewnie przy innych ogniwach - jednak mniej więcej w takich okolicach bym to zgadywał bez testów. Pytanie jeszcze czy podłączony czy nie.
    Ja go po prostu ładuję przed robotą i tyle. Poza tym mam zawsze zwykłe akumulatory dodatkowo.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 22-08-2012 o 16:25

  6. #16

    Domyślnie

    mOSAd, to mi wystarczy. Dziękuję za informację

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Jeżeli ktoś szuka szybkostrzelności to można użyć 8 akumulatorów, jednak ja ze względu na wydajność, wygodę oraz ciężar proponuję zakup zamiennika całego koszyczka z akumulatorem EN-EL4a wraz z możliwością ładowania. Widzę w jednym tylko sklepie to od razu podam link bo ciężko znaleźć po samej nazwie:
    http://fotozakupy.pl/battery-grip-i-...a-zestaw,9166s (pełna nazwa to: Delta Battery Pack EN-EL4 + BL-3 + ładowarka sieciowa (zestaw))
    Jedyny minus jaki znalazłem to samoczynne rozładowywanie się. Jednak naładowany przed większą imprezą wystarcza na kilka tysięcy zdjęć. Poza tym same plusy, w tym cena oraz sposób ładowania, nie wymagający kosztownej ładowarki. Ładowanie ośmiu paluszków nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a tu po prostu wkładamy wtyczkę.
    Komplet taki używam już od dłuższego czasu.
    A czy ta wkładka delty pasuje do oryginalnego gripa MB-D10?
    FX

  8. #18

    Domyślnie

    Pasuje, ale w komplecie nie ma BL-3, to coś, co jest w komplecie przypiete do akumulatora umożliwia zatrzaśnięcie pakietu w gripie, ale nie umożliwia zamontowania oryginalnego EN-EL4a.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Pasuje, ale w komplecie nie ma BL-3, to coś, co jest w komplecie przypiete do akumulatora umożliwia zatrzaśnięcie pakietu w gripie, ale nie umożliwia zamontowania oryginalnego EN-EL4a.
    Rozumiem , dzięki za wyjaśnienie
    FX

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Stalowa Wola
    Posty
    75

    Domyślnie

    Jakie baterie czy aku trzeba włożyć do MB-D10 żeby szybkość klatek na sekundę wzrosła?
    EN-EL3e, EN-EL4a czy 8xAA?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •