Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Test "samoodkurzających się" matryc

    Witam, buszując po internecie, natknąłem się na test "czyszczałek" matryc Olympusa, Canona, Sony i Pentaxa. MIłego czytania http://pixinfo.com/en/articles/ccd-dust-removal/
    Wniosek z testu? Gruszka rządzi!!
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Squier ; 21-03-2007 o 08:50
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  2. #2

    Domyślnie

    Bo o sprzęt trzeba dbać... żadne ultradźwięki tego nie załatwią

  3. #3

    Domyślnie

    ciekawe... to ze gruszka daje najlepszy efekt można sie było domyśleć, ale ze w niektórych przypadkach system czyszczenia kompletnie nic nie daje to sie troszku zdziwiłem ale przynajmniej nie mam czego żałować
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawy ten test. Wynika z niego, że właściwie to Pentax i Sony mogłyby sobie to darować . Canonowi też nie dużo brakuje . Jedynie jako tako działa to w Olku tyle, że wg. mnie to bardziej przemieszcza te śmieci w inne miejsca niż je likwiduje. Ogólnie fakt - porażka .
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Squier Zobacz posta
    Wniosek z testu?
    Systemy czyszczą bardzo dobrze....

    kieszeń kupującego.
    i oczywiście poprawiają samopoczucie.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawe, że jak na razie tylko Nikon ze znaczących producentów nie zaprezentował tego swoistego "chłytu marketindodi"....
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ciekawy ten test. Wynika z niego, że właściwie to Pentax i Sony mogłyby sobie to darować . Canonowi też nie dużo brakuje . Jedynie jako tako działa to w Olku tyle, że wg. mnie to bardziej przemieszcza te śmieci w inne miejsca niż je likwiduje. Ogólnie fakt - porażka .
    W 4/3 masz pod filtrem taśm klejącą czy coś takiego gdzie zbierane są syfy które spadną z filtru. Serwis wymienia taśmę na czystą gratis.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Systemy czyszczą bardzo dobrze....

    kieszeń kupującego.
    To to chyba nie, bo przy obecnej konkurencji nie bardzo mogą śrubować ceny. To ma raczej przekonać do zakupu .

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekZ Zobacz posta
    W 4/3 masz pod filtrem taśm klejącą czy coś takiego gdzie zbierane są syfy które spadną z filtru.
    W 400D też jest .
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W 400D też jest .
    A nie wiedziałem, natomiast po kwadransie używania 400D natychmiast to wyłączyłem, całkowicie spowalnia start aparatu. Jak już koniecznie chcieli zrobic ruchomą matrycę, to wolałbym aby to była stabilizacja. Niestety i C i N wola zarabiać na stabilizacji kilka razy montując IS-y i VR-y.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  10. #10

    Domyślnie

    Domyslalem sie ze te wszystkie strzesawki beda malo skuteczne w sumie to zastanawialem sie co by bylo najbardziej skuteczne w czyszczeniu matrycy i moim zdaniem dobrym rozwiazaniem bylo by oddzielenie komory migawki i matrycy dobra szklana szybka ktora by mozna dowoli i bezstresowo czyscic ale widocznie sa przeszkody
    Zauwazylem ze po jednorazowym czyszczeniu na mokro zwieksza sie czas kiedy cos znowu przylegnie i np ja o tym problemie zupelnie zapominam, zdaza sie wlosek lub pylek ale pomaga wtedy jednorazowe dmuchniecie grucha.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •