Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie D70 - krotkie czasy - problem z migawka

    W sobote po raz kolejny fotografowalem slub. Pech chcial ze kosciol w ktorym odbywala sie liturgia byl ciemny jak diabelska pieczara, przez co makabrycznie wydluzyl sie czas naswietlania. Nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie to ze prawdopodobnie okazalo sie ze mam uszkodzenie aparatu. Przy czasach rzedu < 1/30 migawka nie chciala mi sie kilka razy zamknac, lub zamykala sie cyklicznie raz po razie, albo swiecac error na wyswietlaczu, domykala sie jakby dwufazowo. Oczywiscie 70% zdjec do bani! Przeczyscilem Isopropanolem styki obiektywu i bagnetu ale nie pomoglo. Spotkaliscie sie z takimi cudami? Przy czasach powyzej 1/30 zdazylo mi sie to zaraz po wyjsciu z kosciola. Po wylaczeniu aparatu i zmianie na 50/1.8 objawy ustapily, choc z 50 w kosciele bylo podobnie. Co to za cholersto moze byc?

  2. #2

    Domyślnie

    Znajomy mial podobny problem z 10D, byl na gwarancji i skonczylo sie na wymianie calego aparatu, ale trwalo to miesiac. Serwis nie potrafil zdiagnozowac sprawy. Ale moze u Ciebie nie bedzie tak zle.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    No to mnie "pocieszyles"...

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba jedynym wyjsciem bedzie oddanie aparatu do serwisu. Bo gdybac to sobie mozemy ale nic to nie da.
    Pozdrawiam Karol

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    152

    Domyślnie

    admin - z tego co zrelacjonowałeś to jest podobna usterka co w moim D70 tylko umnie problem był szerszy gdyż aparat całkowice rozłączał się z obiektywem i nie można było zwolnić migawki, czasami powracał do pracy ale ten problem cały czas się pojawiał. Po oddaniu aparatu do serwisu poinformowano mnie że elektronika padła, która w całości (tak mnie zapewniono) została wymieniona i teraz jest okej.
    Nikon D70, Nikkor AF-S 18-70 ED DX, Tamron 70-300 LD Macro, 50mm 1.8 Kingston 256mb i 1gb, SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Ok. Dzieki za rady Panowie. Jade do Wawki...

  7. #7

    Domyślnie

    Jestesmy z Toba, a raczej z Twoim D70
    Pozdrawiam Karol

  8. #8

    Domyślnie

    Mam na swojego czysta gwarancje dystrybucyjna. Moze latwiej przelkna wymiane. Tak czy siak dzieki za wsparcie moralne

  9. #9
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    az sie boje kupowac D70 !!! bo skoro co drugiego uzytkownika spotykaja ciezkie awarie typu " padł cała elektronika" badz wymiana aparatu na nowy to daje to myslenia. a iluz jeszcze jest uzytkonikow d70 ktorzy na tym forum nie pisza a miewali tego typu awarie ??? wszak jest to nowy model i i jednoczesnie sprzet tez jest w rzeczy samej "młody"...mysle , ze jest to wynikiem totalnej "masówy produkcyjnej" ktora dotkneła takze tak zacna firme jak Nikon , pozatym " made in thailand" i kontrola jakości moze tez miec wpływ... cholera teraz jestem w kropce


    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Spokojnie. Wedlug moich szacunkow nie jest az tak zle. Poprzednie trzy aparaty nie mialy zadnej usterki. Teraz trafilo mi sie i tyle. Jest nas tutaj ponad 170 osob. Narzekania na uszkodzenia ewidentne pochodza od kliku. Na dodatek wiekszosc z nas bardzo krytycznie podchodzi do jakosci. Czasem zastanawiam sie czy nie za krytycznie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •