Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LaCarta Zobacz posta
    Tak wiec decyduje sie na NIKKORA 18-200 i 35/1.8. Zobaczymy czego bedzie brakowalo jak cos sprzedam i kupie inny albo wymienie. Dziekuje wszystkim za pomoc.
    Bardzo dobra decyzja....na razie odpuść sobie stałki.

    Najpierw określ na jakich ogniskowych najczęściej robisz zdjęcia....potem kupuj stałki

  2. #22

    Domyślnie Pytanie amatora

    Witam,

    Ja również przymierzam się do zakupu D5100 i jako kompletny amator potrzebuję porady jakie szkło wybrać. Najczęściej robię zdjęcia na wycieczkach - krajobrazy, miasta, budynki no i oczywiście portrety na ich tle. Dotąd miałem małpkę i zoom jaki potrzebowałem nie przekraczał x5. Czy zwykły 18-55 wystarczy na coś takiego czy warto kupić samo body i dokupić jakiś inny lepszy??

    Dzięki za pomoc!!

  3. #23

    Domyślnie

    Kup obiektyw lub body z obiektywem Nikon 18-105 VR - jest to ponad 5 krotny zoom.
    2xFX, 14-24-70-200 2.8, 35 1.4, 85 1.4

  4. #24

    Domyślnie

    ja na początek też chyba poleciłbym 18-105. Sam co prawda mam 18-70 kupionego w kicie i na nic - w tym na 18-105 - bym go nie zamienił, ale nowego się już nie kupi, używki sam bałbym się kupować, zatem 18-105 na początek i wycieczki wydaje mi się najrozsądniejszy. A przy odpowiednim budżecie następnie koniecznie jasna stałka, ja zacząłem od 50 1.8, ale wtedy nie było jeszcze 35 1.8. Teraz mam obie, ale częściej używam chyba jednak 50 1.8 - ale to ze względów portretowych, uniwersalniejszy jest jednak zdecydowanie 35.
    Nikon D500 z Sigmą 10-20 3.5 i Nikkorami 40 2.8 Micro, 105 2.8 Micro, AF-P 70-300 4.5-5.6 oraz Metzem 52 AF-1, wspierani przez osprzęt.
    Instagram | Flickr

  5. #25

    Domyślnie

    Też mi się wydaję, że 18-105 jest dobry na początek i nie rozumiem czemu się po nim tak jedzie... Za taką kasę to jest całkiem niezły i uniwersalny obiektyw (jako spacerniak styknie). Może nie jest jakiś pancerny, ale dzięki temu lekki i do amatorskich zastosowań w zupełności wystarcza. Ja używam go dosyć intensywnie już 1,5 roku i nie widać na nim większych śladów użytkowania, że o luzach nie wspomnę. Chodzi jak nowy. Jak będziesz wiedział jakich ogniskowych używasz najczęśniej to będziesz mógł sobie dokupić droższe i jaśniejsze szkła.
    18-55mm ma jak dla mnie za mały zakres jako obiektyw na spacery, a chyba takiego szukasz.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •