Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Cyfrowa lustrzanka z pomiarem TTL- która to?

    Witam

    Poszukuję lustrzanki cyfrowej z najprostszym pomiarem światła TTL.
    Chcę jej używać z obiektywami na gwint M42.
    Byłoby dobrze, gdyby miała potwierdzenie ostrości z ww. obiektywami.
    Nie ważne jaki system.

    Pozdrawiam
    __________________

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że na tym polu Nikon wypada słabiej od Sony i Canona. Miałem Sony A300 - działało potwierdzenie ostrości i był wskaźnik ekspozycji (taka skala), zwiększasz lub zmniejszasz czas otwarcia migawki, aż wskaźnik ustawi się na 0 - tańsze Nikony tego nie mają. W Sony przy najtańszej przejściówce na M42 można było ostrzyć na nieskończoność.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli potwierdzenie ostrości jest ważne, to chyba Pentax jedyny to ma wbudowane.
    Straszne, mam Sony i zdjęcia tym robię nawet

  4. #4

    Domyślnie

    W Pentaxie najlepsze jest to, że ze starymi obiektywami z bagnetem K można ustawiać ostrość na pełnej dziurze, a przy wciśnięciu spustu migawki przysłona domyka się do wartości roboczej. W innych puszkach trzeba samemu kręcić pierścieniem przysłony, albo ostrzyć na przysłonie roboczej.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 1bobik1 Zobacz posta
    Poszukuję lustrzanki cyfrowej z najprostszym pomiarem światła TTL.
    Chcę jej używać z obiektywami na gwint M42.
    Byłoby dobrze, gdyby miała potwierdzenie ostrości z ww. obiektywami.
    Nie ważne jaki system.

    Pozdrawiam
    Polecam w takim przypadku Pentaxa, problem w tym, że nie oferują do tej pory żadnego aparatu z tzw pełną klatką. Jesli (w uproszczeniu) potrzebujesz wszystko ostre i nie jesteś portrecistą albo innym fanem bokehu to wejdź w pentaxa.
    Wiem, że da się robić zdjęcia gdzie to rozmycie będzie. Ale nie takie jak z FX i 85/1.2 czy 50/1.0
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Problem dopiero powstaje gdy masz dwa aparaty -jeden z tą mityczną pełną klatką i taki z aps-c a tak to jest tylko problem z szerokim kątem pod m42

  7. #7

    Domyślnie

    można też kupić relatywnie niedrogie 5d mk1

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, myślę że wybór padnie na któregoś Pentaxa
    __________________

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •