Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Question Jaki sprzęt dla D60

    Witam wszystkich,
    Po kilku latach użytkowania nikona D60 stwierdziłem, że czas dokupić jeszcze trochę sprzętu do niego (tak wiem, D60 nie jest za mocnym body jednak zastosowanie jest czysto amatorskie w ramach hobby więc dla mnie spokojnie wystarczy). Obecnie posiadam kitowy obiektyw 18-55 Nikkora oraz 70-300 DG HSR APO II Sigmy (no i oczywiście statyw).
    Czas zainwestować w lampę (nigdy nie użytkowałem żadnej niekitowej więc niestety nie mam jeszcze jakichś opinii czy przyzwyczajeń) oraz obiektyw do makro (jako, że najwięcej zdjęć robię właśnie makro).

    Z lamp na celowniku mam:
    Nissin Di 622 Mark II
    Nissin Di866 Mark II PROF
    Sunpak PZ42X
    (oczywiście gdyb nie ograniczenia budżetowe brał bym minimum SB-700)

    Co do obiektywu to na razie na prowadzeniu jest niezmiennie NIKKOR AF-S DX Micro 40mm f/2,8G

    Kwota łączna w jakiej chciał bym się zamknąć to około 1800 - 2000 zł czyli nie za dużo jak na mocny sprzęt ale też i nie za mało jak na własny użytek. Forum oczywiście już przewertowałem i im dłużej czytam tym bardziej głupieję więc kieruję pytanie do Was - co wybrać z tego lub innego sprzętu tak by mieć w miarę przyzwoitą lampę plus obiektyw do makrofotografii. Całość poszukuję najlepiej do zakupu w Wawie osobiście jako, że wówczas miał bym sprzęt od ręki.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    nissin di622 mk2 będzie dobrym wyborem - miałem pierwszą wersję tej lampy i było to zacny kawałek sprzętu.

    do tego proponuję dokupić statyw z mocowaniem na parasol + parasolkę transparentną oraz jakiś wyzwalacz radiowy (jeśli braknie środków, można też wyzwalać nissina przez fotocelę, ale to gorsze rozwiązanie)

    jeśli chodzi o szkła - decyzja należy do ciebie - w cenie ~1k pln nikon ma kilka fajnych szkieł, ten micro-nikkor 40 może być ciekawym startem do makro fotografii (http://www.youtube.com/watch?v=n13wV...feature=fvwrel mały teścik tego szkła)
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź
    nissin mnie martwi tym, że wszystko trzeba praktycznie analogowo ustawiać (brak wyświetlacza, tylko kontrolki), a że nie mam doświadczenia z lampami to może być dla mnie lekko problematyczne choć jak widzę opinie o nim i cenę to daje mi ona do myślenia
    co do szkiełka właśnie z uwagi na takie recenzje chciał bym zakupić właśnie ten model - obecnie strzelam z długiej tuby czyli wymienionej sigmy ale by coś ładnie wyszło muszę stać dosyć daleko i ciężko wówczas trafić małe elementy
    co do pilocika i tak rozważam zakup z uwagi na to, że robiąc coś na dłuższym czasie naświetlania nawet na statywie robię mimowolnie minimalne drganie aparatu naciskając spust migawki - to na szczęście nie jest drogie więc pominąłem w rozważaniach
    statyw z parasolem na razie odpada - za mało miejsca w domu i zdjęcia jedynie hobbystycznie - to był by przerost formy nad treścią (już i tak dokupienie takiego sprzętu do D60 wygląda nieco dziwnie )
    Ostatnio edytowane przez (TriPax) ; 08-08-2012 o 12:41

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem bierz SB600 zawsze to systemówka, może nie jakaś super mocna, ale wystarczająca i jeszcze starczy Ci na wyzwalacze albo filtr do szkła i jakieś dyfuzory do lampy.
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  6. #6

    Domyślnie

    SB-600 jest bardzo dobrym wyborem. Niestety na rynku tylko używki. Jeśli koniecznie chcesz nową lampę to nissin lub Metz 44 AF-1. Nissina 622 miałem w pierwszej wersji i zmieniłem na metza (nie żałuję). Podobno II wersja nissina jest juz moprawiona i nie ma wad starszego modelu. Nissin 866 jest już porządnym sprzetem, ale nie wiem czy z d60 wykorzystasz jego atuty.
    Dobry statyw jak najbardziej sie przyda.
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  7. #7

    Domyślnie

    za jakiś czas jak się wciągnę ponownie (przerwa rok czasu od focenia) może body poleci do wymiany ale na razie mam to i chciał bym wycisnąć z niego jak najwięcej
    tego metza też właśnie oglądałem ale ciężko go w wawie upolować niestety a nissin 866 dostępne są wersje mark II pro bez zamawiania czyli kwota w okolicach 900 zł
    statyw już posiadam i jak na razie spełnia wymagania

  8. #8

    Domyślnie

    diody zamiast lcd to tylko kwestia estetyki.
    do każdej lampy musisz przeczytać instrukcję, zrozumieć jak działa - czy ma lcd, czy też nie.
    diody zamiast liczb w żaden sposób nie ograniczają funkcjonalności.

    taki sunpak pz42x pomimo iż ma lcd - jest gorszą lampą od nissina.

    pisząc o statywie, myślałem o takim pod lampę błyskową z parasolką.

    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  9. #9

    Domyślnie

    przejrzałem sobie właśnie oferty i podzwoniłem - Nikkora dostanę za mniejszą cenę niż planowałem i zostanie trochę wolnej kasy - Nissin Di866 Mark II PROF czy Nikon SB-700 ? bo mieszczę się w zakresie finansowym jeszcze (SB wyczaiłem za tysiaka)
    chyba że coś tańszego bo może nie wykorzystam do końca możliwości na D60 (choć wolał bym kupić tak, by potem w razie innego body spokojnie działało dalej)
    Ostatnio edytowane przez (TriPax) ; 08-08-2012 o 13:58

  10. #10

    Domyślnie

    Kup SB-600, po doświadczeniach z Nissinem uważam że tylko lampa systemowa ma sens jeżeli ma pracować na aparacie....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •