Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na celowanie aparatem

    Teraz mam Nikona D70s, wcześniej miałem Sony A300 z odchylanym ekranikiem. Zarówno obecny, jak i kolejny Nikonik nie będzie miał takiego ekranika. Są jednak takie ujęcia, że nie da rady przyłożyć oka do wizjera, a ekran (w aparacie z Liveview) będzie pod takim kątem, że i tak nic na nim nie będzie widać - np. robię zdjęcie dziecku z żabiej perspektywy, celując aparatem pod kątem 45 stopni (popełniłem ostatnio takie zdjęcie, w tle wiedeńska katedra św. Szczepana, kto chce to na priv prześlę).
    Wtedy celujemy na ślepo, potem sprawdzamy zdjęcie, i znowu próbujemy. Szansa na sukces - nieduża.

    I tutaj wchodzi mój genialny pomysł: celownik laserowy ala snajperka - czerwona kropka/kreska/krzyżyk itp. Pewnie będzie montowany wiadomo gdzie, albo u dołu aparatu do gwintu od statywu. Kropka/znaczek musi jednak znikać przy naciśnięciu spustu. Musi też być mechanizm korekty paralaksy.

    Co myślicie?
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym jeszcze pomyślał nad przeniesieniem gdzie indziej baterii, a na jej miejsce wmontował magazynek na kilka sztuk amunicji
    skoro mamy już celownik laserowy można by podwójne zlecenia wykonywać

    sory, ale nie mogłem się powstrzymać

  3. #3

    Domyślnie

    dalej pozostaje Ci problem wyrównania horyzontu czy dobrania odpowiedniej ogniskowej. Już lepiej nosić ze sobą lusterko kosmetyczne i odbijać to co widzisz na ekranie :{
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Pomysły dzielą się na "genialne, zwariowane i takie sobie".
    Zamiast budować machinę do niwelowania paralaksy, żeby celnie świecić laserem po oczach można kupić coś gotowego i bardziej uniwersalnego http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  5. #5

    Domyślnie

    Kabelek USB, tablet z androidem nowym i mamy na ekranie widok z LV. Możemy być nawet 10 metrów od aparatu, z tabletu wyzwalamy migawkę.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jednak jestem za laserkiem

    Żeby mieć horyzont wystarczy użyć dwóch laserków w pionie i dwóch w poziomie, będzie elegancki celownik krzyżowy.

  7. #7

    Domyślnie

    i zaswiecic dziecku w oczko...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wunat Zobacz posta
    i zaswiecic dziecku w oczko...
    phi; odrośnie!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    Kabelek USB, tablet z androidem nowym i mamy na ekranie widok z LV. Możemy być nawet 10 metrów od aparatu, z tabletu wyzwalamy migawkę.
    możesz polecić jakąś app do tego celu ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Pomysły dzielą się na "genialne, zwariowane i takie sobie".
    Zamiast budować machinę do niwelowania paralaksy, żeby celnie świecić laserem po oczach można kupić coś gotowego i bardziej uniwersalnego http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1
    No ale tutaj jest problem - obawiam się, że wizjer kątowy działa tylko wtedy, gdy się do niego przyłoży oko...

    A nad tablecikiem myślałem, chociaż wolałbym podłączenie przez wyjście A/V - prostsza obsługa po stronie tabletu (tyle, że nie każdy komputer ma takie wejście, już nie mówiąc o tabletach).
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •